Temnota

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

Morholt

Klišé o strašidelném domu, ale umně natočené s perfektní atmosférou a slušným obsazením. Takhle se mají točit neoriginální náměty. 80% ()

5150

Pokud by byl lepší - zajímavější - konec, tak bych jistě neváhal s vyšším hodnocením. Přímo se nabízelo odkrýt nějakou záhadu či tajemství, a že možností bylo několik..)) ()

Tommassi3

Moje první setkání s mistrem svého řemesla Jaumem Balaguerem.. Přes nízký rozpočet a do očí bijící televizní balení se pyšní tak skvělou tísnivou atmosférou, kterou mu mohou mnozí hororoví tvůrci jen tiše závidět.. Z nostalgie a zejména za to skvostně nehollywoodské finále pět hvězdiček.. ()

Litsarch

Atmosféra je tak temná, hustá, že se bát budete každého šustnutí ve Vašem bytě... Příběh je z mého pohledu originální a zpracování je podle mého velice dobré... Začátek filmu je sice trochu slabší, ale to vyváží druhá polovina filmu, u kterého jsem osobně seděl na zadku jak přikovaný... Příběh, atmosféra a zpracování... To jsou silné stránky tohoto filmu... ()

Terva

CITÁT - Všechno začíná znovu............ Scénář : Jaume Balaguero a Fernando de Felip. Kamera : Xavi Giménez. Hudba : Carles Cases. Hrají : Anna Paquin alias Regina a Lena Olin jako Maria. CITÁT - ......přichází Temnota........ ()

corpsy

TEMNOTA je rovnako bledá, ako čierny je jej výraz. Pochopme sa. Nápad na horor ( ducharinu ) tu bol. Neustále pôsobenie v tme, nočných hodinách, či bezútešne vyzerajúcich lokáciách ( ťažký pohľad na nemocničnú čakáreň ) je zrejme jediná ,,darkness,, ktorá obklopuje tento film. Vo svojom vnútri sa to všetko chová nasilu, nudne a hlavne málo strašidelne ( s výnimkou jednej scény ). A to je sakramentsky málo. ()

PauloZ

Hodnocení 64% mě hlava nebere, film ve mě snad kromě jednoho záběru nevyvola napětí, strach ani pocit jakéhokoliv hlubšího rozpoložení. Scénář nebyl sice z nejhorších, ale režisérský počin ano! Role matky je na ranu! Navíc ten elegantní konec po kterém jsem si uvědomil, že to bylo stracených 88 minut života...Takové tvůrce bych šaloval! A filmy s takto "kreativním" koncem bych nepouštěl spatřit světlo světa! ()

Marsik

Neuvěřitelná nuda! Nestojí to za to. Obrovské zklamání, čekal jsem kvalitní americko-španělský horor a ona to byla takováto NUDA. Ani jsem nepobral o co tam vlastně šlo. Nechápu hodnocení 62%. Já dávám podstatně méně. Už nikdy více. 35% ()

ledzepfan

film s hodně dobrým potenciálen, nebývale sympatickými postavami a vcelku slušnou atmosférou, který ale v poslední třetině tvrdě naráží na vlastní scénáristickou nedotaženost ,díky které se musí režie uchylovat k rušivým a dynamikuničícím praktikám=škoda ()

schizmo

Na Španělsko poměrně překvapivě produkčně zvládnutný mysteriózní horor. Bohužel produkce je zřejmě to nejkvalitnější, co se dá ve filmu najít - námět až moc všední (příběhem i atmosférou nedaleko ke krajánkovi Sirotčinec), zpracování ještě všednější a scénář pochopitelně značně předvídalný. V momentě, kdy film graduje a vrcholí, začínají na povrch vylézat mizerné herecké výkony a velmi vratký scénář. V poslední době se ve Španělsku vyrojilo snímků s podobnou tématikou jako hub po dešti, bohužel i jako se sběrem hub zde platí: ne všechno se dá žrát :D! ()

fcreading

" Zanedlho mesiac zakryje slnko a všetko ponorí do tmy." Perfektní snímok od režiséra Balaguera ( Rec, Películas para no dormir: Para entrar a vivir ) z produkcie Yuzny, nás vtiahne atmosférou a tajomna, mysteriozna a samozrejme temnotou, ktorá sa čím ďalej, tým viac a viac objasňuje a aj dom, z ktorého toto zlo pochádza 80 percent. ()

Korbitch

Jaume Balagueró miluje točit horory v různých domech. Ať už to byly oba díly Rec, Nepřemožitelné zlo nebo Temnota vše vyšlo skvěle. Minus hvězdu ale musím dát za ten konec, kdy se zase nedostavila patřičná inspirace na finální dotažení jinak tolik povedeného atmosféráku, jakým Temnota bezpochyb je. Pastelky to totiž vůbec nechtělo!! 85% ()

iolaos

Otrepany pribeh, ktery neprinasi do sveta horroru nic nove ani zajimave. Zdarilou technickou stranku zastinuji diletantske sceny, ktere by meli prece vyvolat divakovu uzkost nebo strach, ale po nejakem napeti je pusto a prazdno. sezerte me, ale s mensi nadsazkou je to nuda projecena teenejdzerkou, ktera hrala jak tupa krava. na imdb se tento snimek potaci kolem 45 procent a s timto rejtingem souhlasim, protoze tentokrate me balaguero se svou "laskou" k detickam do kresla nenapasoval. 4/10 ()

lestyna

Naprosto průměrný horor.Nedá se tomu nic vytknout,ale ani ničím nepřekvapí.Jo nápad je sice dobrý ale nedotažený do konce.Začátek filmu je velmi slabí a únavný.U konce se přece jenom už něco děje ale to bohužel nestačí.A nejvíc mě naštvalo to, že jsem opět viděla šíleného tatínka a onu scénku dobývání se do pokoje,já už jsem opravdu zoufalá pokud jde o tohle.To sakra nemůže rupnout v bedně někomu jinému??? nevím třeba jejich křečkovi (kdyby ňákého měli).Jenže já mám slabost pro duchařinu,takže dávám o hvězdičku navíc.Čekala jsem víc a to už proto,že je to španělský horor! ()

Desperado

Malý, nízkorozpočtový, ale stopercentne účinný atmosferický horor, ktorý sa tak trocha líši od ostatných aj napriek tomu , že obsahovo nie je originálny. Skôr 3,1/2 hviezdičky. ()

stration

Celkem příjemná duchařina. Celkem tradiční kulisy, celkem hustá atmosféra a celkem dobrý horor. Největší chválu u mě má Anna Paquin. Za prvé celkem umí hrát a za druhé je děsně šikovná. ()

AlistairMir

Chudák hlavní hrdinka. Nastěhovat se do strašidelného baráku je na houby, ale když k tomu má taťku kterému šibe a mamku která je na pěst a blbá jak vydlabaný necky, tak se o malého brášku musí jako vzorná starší ségra postarat sama. A že to je opravdu ségra za všechny prachy. Na rozdíl od rodičů plně chápe, že mají vážné problémy a spolu s kamarádem začíná rozplétat temné tajemství domu. Temnota však postupuje dopředu a díky absolutní debilitě matky je hrdinčina šance na záchranu jich všech téměř nulová. Já jí držel pěsti celej film zase jednou postava, které člověk fandil a klobouk dolů před její statečností. Během filmu člověka mrazí v zádech a Balagueró opět jasně dokazuje, že umí tíživou, děsivou atmosféru podržet po celý snímek. Vydařený horor. ()

rastlinka

Nebyť tých priblblých dialógov (totálne drísty!), tak je to pozerateľné. Ale vážne, keby v celom filme nebolo jediné hovorené slovo, tak by som asi zvýšila hodnotenie. ()

Chen

První dvě třetiny jsou nesmírně pomalé, s minimem náboje a občas se dostaví i nefalšovaná nuda, ale konec stál za to. Škoda, že nebylo napětí dobře dávkováno i v předchozích minutách. ()

Martin741

Dalsi strasidelny dom v horore. Ale ze tento film tocil Balaguero, tak strasidelna atmosfera je vybudovana fakt na urovni, a k tomu aj slusna rezia. 69 % ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)