Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (více)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

Tomko87

Pre mňa prekvapenie. Nečakal som od toho vôbec nič, alebo úplnú sračku. Dostal som však podarený found footage. Dokázal držať v napätí, dokázal poľakať a tá premena Deborah bola pôsobivo zobrazená. Štvala ma len tá študentka a jej tým. Inak nič také hrozné, pri čom by som vypínal v polke film. Chcelo by to ešte sa ešte lepšie pohrať s filmom, ale aj tak som spokojný. ()

Rodriguess

Prva polovica sa sa rozvinula velmi dobre, bolo to zaujimave a zimomravkove ale ku koncu ako to malo gradovat , tak to blo len slabsie a slabsie. Ale celkove hodnotenie - pozitivne! ()

Emperor1

Jako by už Alzhaimer sám o sobě nebyl dost krutým prokletím, duševní rakovinou, která nezadržitelně mění lidi v trosky. Velmi dobře zpracované téma, skvělé herecké výkony představitelek obou Loganových, zejména Deb. Děj svižný, nenašel jsem snad jediné hluché místo, každá další scéna vykreslovala postupný úpadek Deborah a celé to pěkně vygradovalo až do předvídatelné pointy filmu, což se dá odpustit. Lekačky fungovaly, nemluvě o několika dost znepokojivých až strašidelných výjevech. Takto si představuju horor, hezky pomalu a postupně rozvíjet děj, nejprve v náznacích diváka znejistit, znepokojit a vystrašit a až v závěru i třeba něčím šokovat. Ne vždy je zapotřebí zjevených duchů, démonů, přízraků, litrů krve atd., někdy stačí k navození nepříjemného pocitu jen velmi málo, viz např. Blair Witch. Cokoli navíc by celou atmosféru posunulo do akčnosti, což u hororu nepotřebuji. Ale chápu, tohle je věc názoru a vkusu, pro milovníky vyvražďovaček a gore bude toto asi nudnější kousek. ()

Maraboy

Už začátek filmu kdy jsem zjistil že to bude found footage sem to chtěl vzdát (jelikož už nevím čím by mě to mělo překvapit) a navíc ty nesympatičtí herci. No inu dal jsem tomu šanci a začátek sem musel zkousnout jak bezzubej ořechy to jsem po 60 minutách už ale nemusel jelikož se ztoho stala řidká sračka. Tenhle film by byl cool asi tak 7 let zpátky,ale né dnes kdy je to spíš taková plácanina známejch hororů a ty momenty tam opravdu nepřehlédnete. ()

Brodequin

Bohužel, tenhle horor mě nechal úplně chladným. Vůbec jsem se nebál. :( Chyběla tomu atmosféra, i temnější příběh. ()

kolodej1

zpočátku to ještě šlo, ale postupně mě to bavilo stále méně a méně. Záběry ruční kamerou už v X-tém filmu ztrácejí své kouzlo a spíš otravují, taky si nešlo nevšimnout, že ty tzv. poruchy na kameře zorvna vždy zapadly do nějaké scény, která by se složitěji točila, tak si autor pomohl tím, že tyhle místa prostě vyrušil. Příběh se nemůže příliš opřít ani o děj, dost jednoduchý až slaboduchý. Nebavilo mě to ani mě to nevystrašilo. Dvě hvězdy je myslím víc než si film zaslouží. 30% ()

brasek

Mal som chuť na nejaký horor s témou exorcizmus. Nič také sa však nekonalo... okrem záverečného momentu keď si celú hlavu dievčaťa vloží do úst Debora s cieľom pravdepodobne ju zjesť, snímok neprináša absolútne nič. Lacný pseudo snímok. ()

Ace.A.T.L.

Slabý, velice slabý a dost často zbytečně nudně předvídatelný. Ve chvilce, kdy se umisťujou do baráku kamery, si člověk říká......TO JAKO FAKT??? UŽ ZASE????? CHJO..... No a pak to má snahu bejt bubákovský, ale ono ejhle...nic. Konec už je opravdu až moc přes čáru a konec podrazil celýmu filmu nohy. Pořád je to lepší, než třeba Hostel, ale to je asi i dokumentární film o plazení žížal, takže to tenhle film nijak nechválí. 1* za snahu nebejt od začátku stejnej, jako u jiných filmů a 1* za pár fajnově temných záběrů a chvilek. Ale jinak nic moc. Za mě teda 2* a NEDOPORUČUJU ()

linger

Zaujimavy namet, slubny rozbeh... a pochovany potencial. Na filme nie je nic prijemne, ci ide o zufalu situaciu dcery, ktora opatruje matku trpiacu Alzheimerom, utapajuc sa v alkohole, o neustale sa zhorsujuce sa priznaky "choroby", az po roztrasenu kameru, z ktorej mi bolo v poslednej tretine filmu az fyzicky nevolno. Treba uznat, ze hlavna predstavitelka bola vybrana vyborne, a ze zapletka bola pomerne originalna. Avsak v urcitej chvili ma to ako divaka uz prestalo vtahovat, vnimala som len chaoticke pobehovanie z miesta na miesto, nikomu som nedrzala palce. Takze nijaky skryty hororovy klenot sa nekona. ()

psycho.ta

Myslím si o sobě, že mám pro "strach uděláno" (jak se lidově říká). Ale abych hledala paranormal activity s baterkama po baráku, kde naprosto normálně funguje osvětlení..NE TO OPRAVDU NE..2** ()

MartinSTFC

Mám velmi rozpolcené pocity ohledně tohoto filmu. Na jednu stranu to nedá vlastně vůbec nic, na stranu druhou to ve mně zanechalo skutečně zvláštní pocit. Takto nepříjemně mi u filmu již dlouho nebylo. Hlavní zásluhu na tom měla pravděpodobně i hlavní představitelka Deborah, ze které jsem měl zvláštní pocit už při první scéně. Rozhodně to stojí za shlédnutí. Osobně si myslím, že kdyby vynechali celou tu šaškárnu s posednutím ďáblem a natočili čistě film o dámě, které vlivem nemoci docela přeskočilo, bylo by to o dost zajímavější a možná i nepříjemnější. Ano, nepříjemné. To je to slovo, které jsem celou tu dobu hledal. U sledování filmu, by bylo skutečně nepříjemně. Jedna ze závěrečných scén, jak tu již někdo zmiňoval, skutečně stojí za to a něco tak ujetého jsem dosud v žádném filmu s podobnou tématikou neviděl. Film vlastně nemá co nového nabídnout, zároveň Vás ale přinejmenším zarazí. ()

Wez

Docela překvápko-ze začátku sice trošku nuda,ale pak se to solidně rozjelo-a tak hnusnou a odpornou babu už jsem dlouho neviděl!!! ()

Little_Sawy

Na Deboru Logan jsem házela očkom už hodně dlouhý čas, no až ted jsem se k tomu rozhodla dokopat, a rozhodně jsem udělala skvěle. Další FF žánr a já také rozhodně žeru a to lidi v mém okolí rozhodne dobře ví! Opět škvadra přátel tedkom kameramanu, a jedné ambiciózní krávy ktera se rozhodla natočit Alzheimerovou babču která neví kde odložila důchod, sve zlaté zuby a starecký zápach jí sprvádí všude kam se trepe. Pár bubu scén taky je, hlavně se mi líbilo že babča umí létat a dokáže otevřít chlebárnu a omylem skoro sežrat hlavu svého synovce, tak nějak mu chtěla jenom skontrolovať či má lebku a mozek jelikož ta dnešní generace má mnohem větší náběh být sociopatem a mladistvým desolátem. Myslím si že to celkom dobre vystihuje me sračkocení. ()

Miroslav.Zac

nápad posednuté ženy s alzheimerem je dobrý. škoda, že jediné, čeho jsem se při sledování filmu bál, byla představa nemoci samotné. ()

lahvi

Začíná to jako úplně tuctovej horor. Ten příběh pak ale docela krutě vykrystalizuje a nabere to solidní grády. Deborah je s přibívajícim časem fakt ňuňatá.) ()

DeRoyce

První polovina filmu tajmená, pozvolný nástup alzheimerovského šílení Deborah. Pořád nevíte, co si od filmu slibovat, pak sem tam přibude pár náznaků paranormálního chování...proč ne.. suneme se dál. Ale od chvíle, kdy se z alzheimerovy choroby vyklube temný příběh převtělení nějakého vraha na základě šílenýho rituálu nebo snad posednutí démonem, se z filmu stává dost nezáživnej béčkovej blud.. ()

Wiceman

Film o sesychající bábě s Alzhaimerem si myslim, že není to pravý ořechový pro hororovej žánr. Nicméně po prvním hanbatym hraní na piáno v podkroví mi cosi říká, že to nebude jen tak obyčejnej Alzhaimer. Atmosféra mohla být lepší, jeden WTF moment se dostavil až těsně před koncem, přičemž sem zůstal sedět s otevřenou hubou a jediný, co mě v tu chvíli napadlo bylo opravdu jen DAFUQ? Tři hvězdy za hodně strašidelný ustupování vlasů hlavní protagonistky a jednu opravdu, ale opravdu zarážející scénu. ()