Green Room

• Slovensko Zelená miestnosť (více)

Basgitarista Pat (Anton Yelchin), gitaristka Sam (Alia Shawkatová), bubeník Reece (Joe Cole) a spevák Tiger (Callum Turner) tvoria štvorčlennú punkovú kapelu Ain´t Rights. Po skončení zmluvy cestujú po severozápade Spojených štátov a hľadajú príležitosť na vystúpenie alebo stály angažmán. Moderátor miestneho rádia Tad (David W. Thompson) s pomocou bratranca Daniela (Mark Webber) im zariadi vystúpenie v bare skinheadov a neonacistov, ktorý sa ukrýva pred zrakom verejnosti hlboko v portlandských lesoch. Hudobníci potrebujú peniaze a rozhodnú sa ponuku prijať. Vyhadzovači Gabe (Macon Blair) a Big Justin (Eric Edelstein) im vezmú mobily a zatvoria do zelenej miestnosti. Koncert beží bez problémov, ale po jeho skončení sa Pat stane náhodným svedkom vraždy. Po vystúpení sa vracia po mobil do zelenej miestnosti a objaví dobodané telo skinheadky Emily (Taylor Tunesová), ktorú zabil neonacista Werm. Svedkyňou vraždy bola aj Emilina priateľka Amber (Imogen Pootsová). Pat chce zavolať políciu, ale majiteľ klubu Darcy (Patrick Stewart) zatvorí členov kapely spoločne s Amber a agresívnym vyhadzovačom do zelenej miestnosti, kým sa nerozhodne, čo s nimi urobí. Hudobníkom zostáva im len veľmi málo času vymyslieť, ako sa dostať na slobodu a zachrániť si holé životy. (TV JOJ)

Cedr

Povedený thriller/slasher z neokoukaného punk+nazi prostředí jako variantou pro hixploitation. Zatraceně dobrá filmařina se dala detekovat již v předchozím filmu tohoto talentovaného pána, ale Green Room je výrazně učesanější a mnohem zábavnější. Skvělé tempo, absence hluchých scén, parádní gore efekty a fajnové obsazení (a to nejen páni ze Star Treku). 9/10 ()

misterz

Hixplo, ktoré síce dokáže zabaviť a čas pri ňom rýchlo utečie, no i tak som čakal niečo lepšie. Atmosféra v dôsledku hlúpeho jednania postáv bola slabá a preto som si film po pocitovej stránke skoro vôbec neužil, skrátka žiadna dusnota, ktorú pri tomto hororovom subžánri očakávam, sa nedostavila. Skôr mám z toho len taký neutrálny pocit. Na druhú stranu niektoré scény príjemne prekvapili svojou krvavosťou, aj keď sa v tomto smere dalo vyťažiť viac. Priemer. 60/100 ()

Zeebonk

Punková vyvražďovačka. Předevčírem jsem nevěděl, že něco takovýho existuje, ale dneska jsem ochotnej vošukat bezhlavou mrtvolu anglický královny, jen aby pro mě někdo vyrobil další. Jak přesně překonvertovat to makobrózní nadšení do písmenek, když odér z mý mrdkou ulepený klávesnice, ta pravá esence nadšení, nejde vecpat do jedniček a nul? Tak tedy - kurevsky epické obsazení v čele s Herr Picardem, v brutalitách ani kapka digisraček, nepředvídatelné pořadí chcípání lovné zvěře, soundtrack říznej až na půdu a perfektně vykreslený prostředí náckovskýho prdelákova, kde rotvajleři dávaj dobrou noc a kde červený tkaničky neznačí, že je čék teplouš. Yelchina je každopádně děsná škoda. Na tu jeho sympatickou držku týpka od vedle se mi hezky koukalo už někdy od Huffa a já doufám, že se mu v tý nekonečný temnotě neexistuje pohodlně. ()

dO_od

// Tak tohle mi sedlo. Hodně. Jako fanouška Taylor Swift a velice citlivého diváka v jednom mě to přitom samotného překvapuje, protože na koncertu jsem byl dobrovolně naposledy asi před deseti lety a teen gore je dost možná můj nejmíň oblíbený žánr ze všech - a přesto - takhle napínavý příběh stojící na základě "ve špatnou dobu na špatném místě" tady už dlouho nebyl. Záporáci byli díky své otupělé chladnokrevnosti děsiví, hrdinové zase správně naivní a finále tak lidsky zoufalé, až mi z toho přejížděl mráz po zádech. Zkrátka odporná zelená pecka, kvůli které mi to stojí za to uvažovat, jestli ještě trochu nezamíchám s tou mojí letošní filmovou top 10. Green Room - 9/10 ()

Marceloo

Skupina umelcov, ktorá žije od výplaty k výplate a je takmer bez fanúšikov, prijme v zúfalej situácii ponuku na vystúpenie. Po príjazde na miesto nie sú zrovna nadšení, pretože ich diváci nevyzerajú prívetivo. Budova, v ktorej sa koncert odohráva, sa nachádza uprostred lesa, takže keď sa stanú svedkami ťažkého zločinu, nemajú žiadnu šancu na útek. Stanú sa rukojemníkmi vyšinutých fanatikov, ktorí urobia čokolvek pre to, aby ochránili meno svojho vodcu a splnili jeho príkazy do posledného detailu. - Obrovská rana pod pás všetkým idiotom, ktorí tvrdia, že žáner horor je v koncoch. Brutálna jazda s postupne budovanou atmosférou, ktorej tempo sa stáva brutálnejším a intenzívnejším každou sekundou. V podstate by sa k tomuto hororu perfektne hodil názov Frontière(s) 2, pretože sú si naprosto podobné. Už velmi dlho kritizujem horory, ktoré kvôli zisku volia rating PG-13, ale Green Room ukazuje, že vo filmovom svete prerazí aj brutálny horor s kvalitným spracovaním. Gore je dotiahnuté do úplne perfektných detailov a jednoznačne patrí k tomu najlepšiemu, čo som videl mimo New French Extremity. Na kvalite tomuto hororu pridáva perfektný casting, pretože všetci herci z kapely pripomínajú totálnych stroskotancov, ale svoje postavy hrajú naozaj bravúrne. Páčil sa mi chalan s Jiu-Jitsu, ktoré síce nestálo za nič, ale verím tomu, že na Conora McTappera by úplne stačilo. Herecké výkony a kostýmy záporákov vyzerali velmi pôsobivo a aj zobrazenie fanatizmu bolo uveritelné. Prostredie dodáva Green Room parádnu atmosféru, pretože únik proste nie je možný. Fascinovala ma perfektná práca s osvetlením, ktoré fungovalo vo všetkých momentoch. Zaujímavé, že tie najlepšie horory roku 2015, ktorý som považoval za hororovo dosť slabý, sa objavujú až v polovici roku 2016. V neposlednom rade pridá Green Room na popularite, aj keď to zrejme nikoho nepoteší, aj smrť Antona Yelchina, ktorého si vážim za to, že pred smrťou stihol natočiť dva horory, ktoré majú u mňa 5 hviezdičiek. Nech mu je zem lahká. Green Room a jeho fantastický herecký výkon ostanú navždy v srdciach hororových fanúšikov. EDIT: 30.12.2022 - Naživo si pamätám, ako tento horor, o ktorom som vôbec nič netušil, vyšiel v brutálne horúci júnový deň. Myslel som si, že som to práve kvôli spomínanému horku a prepečenému mozgu nadhodnotil, ale pri druhom zhliadnutí som si Green Room zamiloval ešte viac a bezpochyby je to pre mňa jeden z najfunkčnejších hororov 10s dekády. + herec z Burying the Ex + herečka z Life After Beth a The Final Girls + herec z Victor Frankenstein + herec z 13 Sins a Jessabelle + herec z The Hills Have Eyes II ()

• Prvá pieseň, ktorú kapela hrá v klube skinheadov, je cover verzia piesne Dead Kennedys „Nazi Punks Fuck Off“. (Pat.Ko)
  • Patrick Stewart v rozhovore uviedol, že keď dočítal scenár vo svojom vidieckom dome v Anglicku, bolo to také desivé, že zamkol svoj dom, zapol bezpečnostný systém a nalial si škótsku. (Pat.Ko)
  • Paintballový príbeh, ktorý Pat (Anton Yelchin) rozpráva, je skutočným zážitkom, ktorý mal scenárista a režisér Jeremy Saulnier. Rick Spears je skutočný človek, ktorý urobil to, čo bolo uvedené v príbehu. (Pat.Ko)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin