Rodinka Bélierových

• Francie La Famille Bélier (více)

Jednoho dne učitel hudby mladé teenagerky (Louane Emera) objeví pěvecký talent této dívky a doporučí jí účast na soutěži Radio France. Háček je ale v tom, že Paula je dcerou neslyšících rodičů, kteří jsou takřka závislí na jejích překladech. K tomu si připočtěme mladého spolužáka, do kterého je Paula zamilovaná a dilema je na světě! Opustit rodinu, která je na jejích překladech do znakového jazyka téměř závislá, a vydat se za vlastním snem, nebo plnit úkol vděčné dcery a opustit vlastní sny? Cesta ke splnění snu je náročná, avšak nikoli nemožná... (Film Europe)

AmericanX

2 nejsilnější momenty z celého filmu: když se rodiče Pauly dívají při školním představení na zpívající dceru a vůbec nic neslyší, a pak samozřejmě epesní finále, kdy Paula zpívá porotě, ale vlastně hlavně své rodině ve znakové řeči, to mě opravdu dostalo... neuvěřitelně silný a přitom tak prostý film, za mě pět hvězd bez jakýchkoliv pochybností ()

Panter79

Parádní francouzský kousek. Přirozené a silné herecké výkony. Nadhled. Vtip. Dojetí. Dospívání a Dozpívání :) ()

malahradna

k dokonalej spokojnosti ešte niečo chýbalo, ale sú momenty a hlášky, ktoré si budem pamätať celý život...inak je to veľmi vkusná sonda do života hendikepovaných s riadnou dávkou nadhľadu :) a ešte by som určite vypichol nádherné finále na kastingu ()

Konev

Od jasného odpadu to zachránilo posledních 10 minut filmu. Proč? Pro děsně roztříštěný scénář: člověk neví, co má sledovat dřív a co je důležité: kandidatura otce na starostu, která po půlce filmu vyšuměla, nebo vztah Gabriela a Pauly, který je však vykreslen jen v útržcích, nebo snad starost rodiny o kolchoz? Nebo zpěv Pauly, která zazpívá v celém filmu jen dvě písničky? Ne, to není film, který by mě chytil za srdce a nějak nadchl. Nikdy více! ()

skipik12

za me uplna pecka:) ze zivota...rodinu si clovek nevybira ale obetuje pro ni cokoliv, i na opak... ja si i pobrecel....musite videt!!!! fakt super- POMO neco ti chybi ve zhlednuti :)))) TOHLE SI VSICNI DEJTE- PRIJEMNA KOMEDIE S PODTEXTEM, KTERY KAZDEHO VEZME U SRDCE :))) ()

BStone

Je kumšt natočit film, který je opravdu milý, vtipný, není prvoplánový a přece spolehlivě zasahuje. Přesně takový film je La Famille Bélier. Jedním slovem krásný. Francouzština je prostě úžasná... 90% ()

lineker

Takový ten milý film na víkendové odpoledne. Smích střídají slzy, smutek radost a do toho všeho strašně sympatická a pěveckým talentem obdařená Louane Emera. ()

vesmir.posel

Ani se mi nechce psát, chce se mi zpívat, o tom jak lítám.. Děkuji. Děkuji za tento krásný film. PS: Nevíte někdo, jak dopadly ty volby? .) ()

vinson003

Nenápadná, ale poctivá rodinná komedie se semtam střeštěnými scénami, ale s přesvědčivou malou hvězdičkou, která, jak jsem zjistil, vyhrála francouzský x-faktor. Jelikož jsem toto dílko překládal, užil jsem si celý scénář od a až do zet i s dojemným koncem, kdy sexem posedlí a celí hluší rodiče nakonec celou situaci prohlídli a řekli konečné ano budoucnosti jejich dcery v hříšné Paříži. Mladou hlavní představitelku si oblíbíte jako já a celému filmu odpustíte i ty zmíněné mouchy a možná, jako já, starý romantik, si pustíte nejednu sladkou pecku z jejího repertoáru, protože ten její vysoký alt je příjemně mrazivý :) viz https://www.youtube.com/user/LouaneOfficielVEVO ()

EricNor

Název klame tělem a naznačuje, že se jedná o jakousi taškařici. Ale tady jsme někde jinde. Ten film mě dostal. Poslední půlhodinu jsem se dojímal a slzy pořád na krajíčku. Prvních dvacet minut jsem netušil, co se bude dít, ale pak mě to dostalo. Několikrát jsem se i zasmál, ale tenhle film asi primárně není komedie. Je to o rodině, hudbě, lásce. Moc se mi líbil přístup učitele zpěvu, který tam pro mě byl nejlepší postavou celého filmu. Holčina zpívá hezky, ale pořádného wow jsem se nedočkal. Za zmínku stojí i hudba, sborový zpěv a písně Michela Sardou. ()

pecolik

Už, když jsem četl námět, přišlo mi to velmi originální. Provedení bylo velmi slušné a finále nezapomenutelné. ()

Luluk

Jedna ze svěžích, tématem ne úplně tradičních francouzských komedií s krásně provedenými hudebními aranžemi. V tomhle filmu jsem objevil hudbu Michela Sardou. Hlavně song La maladie d’amour. A pokud by byl na kandidátce na starosty táta Rodolphe Bélier v podání mého oblíbeného François Damiens, asi bych se neudržel a šel bych i k volbám. ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu