Rodinka Bélierových

• Francie La Famille Bélier (více)

Jednoho dne učitel hudby mladé teenagerky (Louane Emera) objeví pěvecký talent této dívky a doporučí jí účast na soutěži Radio France. Háček je ale v tom, že Paula je dcerou neslyšících rodičů, kteří jsou takřka závislí na jejích překladech. K tomu si připočtěme mladého spolužáka, do kterého je Paula zamilovaná a dilema je na světě! Opustit rodinu, která je na jejích překladech do znakového jazyka téměř závislá, a vydat se za vlastním snem, nebo plnit úkol vděčné dcery a opustit vlastní sny? Cesta ke splnění snu je náročná, avšak nikoli nemožná... (Film Europe)

curil

Pěknej dojáček. Sympatická Paula a její   skřivánčí hlásek při zkoušce na školu v Paříži je nádherný. Zejména, když konkurs   sledují její rodiče a text písně vyjadřuje přesně jejich vztah a rozloučení. Velice mě   pobavila humorná část příběhu. Hluchoněmí   rodiče a bratr, to je na jednu stranu tragédie,   ale způsob, jakým film rodinu v jejich denních   starostech a hlavně při nějakém problému   předvádí, je bezvadný. Vyniká impulsivní   matka Gigi a její znaková řeč. Při   sledování filmu jsem si vzpomněl na Tomáše   Matonohu, jak ve Stojáku hluchoněmě tleskal, i   tady se to objevuje. ()

DanielP.

Na FFF jsem stihl pouze tento film. Ovsem to jsem necekal i podle komentaru na ostatni filmy, ze jsem dostal naprosty bonbonek. Film opravdu pobavil a silne dojal. Nepamatuji si kdy naposledy se kino takhle nahlas smalo zcela spontane. Libil se mi krasny nadhled na hendikepovanost a zaroven z toho udelat jistou vyhru. Skvele zahrana, skvele natocene. Plny pocet 5*. ()

blondboss

The Belier Family je veľmi milá, odviazaná a hlavne inteligentná komédia so silným posolstvom a veľmi dobrým nápadom. Francúzi sú skutočnými majstrami v tvorení podobných sociologických komédií, drám a podobných žánrov, kde vedia naozaj s ľahkosťou a nonšalantnosťou načrtnúť istý spoločenský problém, v tomto prípade so zameraním sa na život sluchovo postihnutých. Zopár scén ma skutočne dojalo a dokonca pár pre zmenu aj brutálne rozosmialo. Naozaj vydarená komédia. 70 % ()

xpaja

Není to čistokrevná komedie, spíš taková mutližánrovka cílená především na náctileté publikum. Jako příjemná oddychovka film funguje slušně, ale má svoje mouchy. Trošku mi vadilo chování rodičů, ve výsledku to totiž chvílemi působilo, že jsou hendikepovaní i jinak než jen tím, že neslyší. Největší nelogičností byly problémy rodičů s komunikací, které byly zjevně hlavním důvodem, proč nechtěli dceru pustit. Většina neslyšících dokáže odezírat a často i mluvit tak, že jim bez problémů rozumíte. Kdyby, rodiče Pauly žili v takovém komunikačním vakuu už před narozením dcery, tak by se jejího narození nedožili, bo by se o sebe nedokázali postarat a zemřeli hlady dávno předtím. O to divněji to působí, když to natočí v zemi, kde mají min. 10x tolik asistentů, překladatelů pro neslyšící apod. než u nás. Dávám --- == 70 % == ---. ()

IZFNP

Rozkošné, úprimné, horkosladké, zvučné. Na film som sa dlho nevedela odhodlať a potom som naň raz po polnoci narazila v telke v originálnom znení s titulkami. Asi najlepšia vec, ktorá sa mi v rámci kontextu sledovania televízie stala (nakoľko ju inak vôbec nesledujem, ale boli sviatky, že). Extrémne príjemný film. ()

cunicekb

Nevím, jestli bych film nazvala komedií. I když vlastně asi ano. Má v sobě to, co umí dokonale vystihnout zejména Francouzi - le grand coeur! A pro to mám tak ráda jejich filmy a tohle je jeden z těch, na kterém bych to prezentovala! ()

AndrewNewman

Názov síce pripomína skôr typickú, americky ladenú komédiu, ale nie je to tak. Francúzi skrátka majú svoj nezameniteľný štýl, v ktorom cítite jednak lásku k filmu, prirodzenosť hercov, autenticitu a v tomto prípade aj nesmiernu lásku k hudbe. Keďže tú mám aj ja, celkovo ma film veľmi bavil a takisto pobaví a zaujme každého, kto má slabosť pre horkosladké momenty ako v živote, tak aj vo filmoch. Nepridávam plný počet, pretože si repete už zrejme nedám, ale je to skutočne kvalitný film. ()

santosz

Milý, vtipný a dojemný film z Francie.Hlavní hrdinka je vnitřně nádherná bytost, takovou dceru by chtěl mít každý. ()

mouzi

Nevim, jak moc velka ostuda je, ze jsem doted nevedel, kdo je to Michel Sardou. Nutno podotknout, ze jeho pisne delaji tento film tim, cim je. Ty srdcervouci narezy z jeho nejlepsich let jsem si poustel jeste po skonceni filmu v originalnim podani. Tohle Francouzi opravdu umi a spolu se skvelymi hereckymi vykony a jednoduchym a presto plne postacujicim scenarem to dela krasne kulate 4*. ()

zazka

Krásny francúzsky vidiek, pôvabná francúzština v piesňach a vzťah dieťaťa opúšťajúceho rodné hniezdo k svojim rodičom, to každého chytí za srdce. A to už nehovorím o závere, ktorý je zaručeným "dojákom". ()

kolly13

Vtipu příště přidat, ale koukatelné a scéna na finále zpěv s simultáním překladem byla ryze emocionální (zvlášť, pokud máte dceru). ()

kolodej1

Moc příjemný film, Nebyl jsem si nejdřív jistý, jestli ho podle tématu budu chtít vidět, ale nelituju. Narozdíl od některých jiných hodnotitelů zde, nevnímám tento film jako komedii k popukání, pro mě je zde spíš řada úsměvných situací. Rozhodně jsem se ale nenudil. Závěr krásně emotivně vygradoval a písně ve francouzštině neměly chybu. Je to z té kategorie filmů, na který se člověk po čase rád podívá znovu. ()

PanJelen

Jeden z nejmilejších filmů, co jsem tento rok viděl. U nepříliš výrazné, dospívající dívky, která zná jen dojení krav a tvrdou práci na farmě, je náhle objeven pěvecký talent. To se nesetká s pochopením neslyšících rodičů, kteří jsou na jejích překladech naprosto závislí. Paula se proto musí rozhodnout, jestli dát přednost svému nově objevenému snu nebo zůstat a nadále plnit roli šedé myšky u milujících rodičů. Poněkud potrhlá rodinka, kterou hrají pro mě naprosto neznámý herci, nesklouzává k trapnosti a několikrát se od srdce zasmějete. Vypíchl bych jen dva nejlepší momenty, první ten smutný, kdy rodiče nemohou slyšet její hlas při zamilovaném duetu a nastává jen tiché hučení a potom ten krásný, na samém konci, kdy už v Paříži na konkurzu zpívá a zároveň se s chytře vybranou písní loučí se svými rodiči. ()

PTuranyi

Pod kapotou ľahkej komédie sa skrýva dobrý príbeh o dospievaní s výbornou koncovkou skrytou v záverečnej piesni, ktorú Paula odspieva na konkurze. Produkcia nie je zlá a príbeh poskytuje množstvo komických príležitostí ale len perličkami na niti Paulinho príbehu k úspešnému prijatiu na spevácku školu. Herci svoje role zvládajú ale zábava leží hlavne na pleciach hluchonemých rodičov. Takže kandidatúra hluchonemého pána Belliéra, alergická reakcia Paulinho brata na kondóm, utáraná priateľka meniaca milencov ako ponožky či asistencia dcéry pri sexuálnych problémoch rodičov u lekára sú však málo oproti tomu na čo som zvyknutý od majstrov francúzskej komédie. 70% ()

Mates Hradecky

To děvče nádherně pělo. Ovšem ta její rodina byla celá na zabití. Otce by v české verzi mohl hrát Leoš Suchařípa, matku s přehledem Jitka Molavcová. Vcelku příjemný snímek, ale lehce zapomenutelný. ()

jauahaoas

Za mě 4,5*. Trochu mě nešlo pod vousy, ty vystajlovaný postavy z JZD, oprava, z farmy. Jinak super nápad, do kterého by kdejaký producent, vzhledem k počtu handicapovaných Tónů hluchoněmců, asi 0,01 % populace, a to počítám i včetně němých slyšících, nešel. Já bych obsadil i jinou holku do hlavní postavy. Tato se mi zdála nějaká ohnutá a od vidlí to nebylo a trochu robusní. Jinak je to, hlavně na konci, plakací. ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu