Rodinka Bélierových

• Francie La Famille Bélier (více)

Jednoho dne učitel hudby mladé teenagerky (Louane Emera) objeví pěvecký talent této dívky a doporučí jí účast na soutěži Radio France. Háček je ale v tom, že Paula je dcerou neslyšících rodičů, kteří jsou takřka závislí na jejích překladech. K tomu si připočtěme mladého spolužáka, do kterého je Paula zamilovaná a dilema je na světě! Opustit rodinu, která je na jejích překladech do znakového jazyka téměř závislá, a vydat se za vlastním snem, nebo plnit úkol vděčné dcery a opustit vlastní sny? Cesta ke splnění snu je náročná, avšak nikoli nemožná... (Film Europe)

AmericanX

2 nejsilnější momenty z celého filmu: když se rodiče Pauly dívají při školním představení na zpívající dceru a vůbec nic neslyší, a pak samozřejmě epesní finále, kdy Paula zpívá porotě, ale vlastně hlavně své rodině ve znakové řeči, to mě opravdu dostalo... neuvěřitelně silný a přitom tak prostý film, za mě pět hvězd bez jakýchkoliv pochybností ()

Panter79

Parádní francouzský kousek. Přirozené a silné herecké výkony. Nadhled. Vtip. Dojetí. Dospívání a Dozpívání :) ()

Opeth

Už nikdy nechci vidět hloupou komedii. Vím, že jich ještě hodně uvidím. Nechci říkat, že tato komedie je pravý opak, tedy chytrá. Nelíbí se mi slovní spojení "chytrá komedie", Tahle komedie je VTIPNÁ. Postavte číkoliv Cynismus ke zdi, bude nemilosrdně rozstřílen. To já zařval. A nejen na konci. ()

malahradna

k dokonalej spokojnosti ešte niečo chýbalo, ale sú momenty a hlášky, ktoré si budem pamätať celý život...inak je to veľmi vkusná sonda do života hendikepovaných s riadnou dávkou nadhľadu :) a ešte by som určite vypichol nádherné finále na kastingu ()

Konev

Od jasného odpadu to zachránilo posledních 10 minut filmu. Proč? Pro děsně roztříštěný scénář: člověk neví, co má sledovat dřív a co je důležité: kandidatura otce na starostu, která po půlce filmu vyšuměla, nebo vztah Gabriela a Pauly, který je však vykreslen jen v útržcích, nebo snad starost rodiny o kolchoz? Nebo zpěv Pauly, která zazpívá v celém filmu jen dvě písničky? Ne, to není film, který by mě chytil za srdce a nějak nadchl. Nikdy více! ()

skipik12

za me uplna pecka:) ze zivota...rodinu si clovek nevybira ale obetuje pro ni cokoliv, i na opak... ja si i pobrecel....musite videt!!!! fakt super- POMO neco ti chybi ve zhlednuti :)))) TOHLE SI VSICNI DEJTE- PRIJEMNA KOMEDIE S PODTEXTEM, KTERY KAZDEHO VEZME U SRDCE :))) ()

BStone

Je kumšt natočit film, který je opravdu milý, vtipný, není prvoplánový a přece spolehlivě zasahuje. Přesně takový film je La Famille Bélier. Jedním slovem krásný. Francouzština je prostě úžasná... 90% ()

lineker

Takový ten milý film na víkendové odpoledne. Smích střídají slzy, smutek radost a do toho všeho strašně sympatická a pěveckým talentem obdařená Louane Emera. ()

vesmir.posel

Ani se mi nechce psát, chce se mi zpívat, o tom jak lítám.. Děkuji. Děkuji za tento krásný film. PS: Nevíte někdo, jak dopadly ty volby? .) ()

vinson003

Nenápadná, ale poctivá rodinná komedie se semtam střeštěnými scénami, ale s přesvědčivou malou hvězdičkou, která, jak jsem zjistil, vyhrála francouzský x-faktor. Jelikož jsem toto dílko překládal, užil jsem si celý scénář od a až do zet i s dojemným koncem, kdy sexem posedlí a celí hluší rodiče nakonec celou situaci prohlídli a řekli konečné ano budoucnosti jejich dcery v hříšné Paříži. Mladou hlavní představitelku si oblíbíte jako já a celému filmu odpustíte i ty zmíněné mouchy a možná, jako já, starý romantik, si pustíte nejednu sladkou pecku z jejího repertoáru, protože ten její vysoký alt je příjemně mrazivý :) viz https://www.youtube.com/user/LouaneOfficielVEVO ()

EricNor

Název klame tělem a naznačuje, že se jedná o jakousi taškařici. Ale tady jsme někde jinde. Ten film mě dostal. Poslední půlhodinu jsem se dojímal a slzy pořád na krajíčku. Prvních dvacet minut jsem netušil, co se bude dít, ale pak mě to dostalo. Několikrát jsem se i zasmál, ale tenhle film asi primárně není komedie. Je to o rodině, hudbě, lásce. Moc se mi líbil přístup učitele zpěvu, který tam pro mě byl nejlepší postavou celého filmu. Holčina zpívá hezky, ale pořádného wow jsem se nedočkal. Za zmínku stojí i hudba, sborový zpěv a písně Michela Sardou. ()

pecolik

Už, když jsem četl námět, přišlo mi to velmi originální. Provedení bylo velmi slušné a finále nezapomenutelné. ()

Luluk

Jedna ze svěžích, tématem ne úplně tradičních francouzských komedií s krásně provedenými hudebními aranžemi. V tomhle filmu jsem objevil hudbu Michela Sardou. Hlavně song La maladie d’amour. A pokud by byl na kandidátce na starosty táta Rodolphe Bélier v podání mého oblíbeného François Damiens, asi bych se neudržel a šel bych i k volbám. ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu