V pasti

• Francie Oppression (více)

Dětská psycholožka Mary Portman (Naomi Watts) přišla při tragické automobilové nehodě o manžela. Její syn Stephen sice nehodu přežil, ale zůstal ve vegetativním stavu upoutaný na lůžko. Pro Mary se život změnil v nepřetržitou péči o paralyzované dítě. V jejím velkém domě uprostřed lesů v ní narůstá pocit samoty a izolace. Vše změní příchod nového pacienta. Malý chlapec Tom se po smrti matky uzavřel do sebe. Mary se rozhodne vzít Toma v rámci léčby k sobě domů. Uprostřed zuřící sněhové bouře však hoch z domu zmizí. Šance, že přežil venku mrazivou noc, je nulová. Mary si je přesto jistá, že poté Toma ve svém domě několikrát zahlédla. Z místností se ozývají zvláštní zvuky, v domě se začínají dít děsivé věci. Někdo nebo něco je ohrožuje. Mary a Stephen už nejsou ve svém domově v bezpečí. S narůstající hrůzou nabývá Mary přesvědčení, že je pronásleduje duch mrtvého chlapce... (Bioscop)

honajz2

Já na rovinu přiznám, že jsem tu pointu neodhadl. Teda takhle, napadlo mě, že to tak bude, ale protože mi to přišlo až moc debilní, doufal jsem pořád v něco jiného. A ono ne. Každopádně, pointu jsem teda (ne)odhadl, ale debilní mi přijde pořád. Sorry jako, ale SPOILER nevěřím tomu, že by někdo, i když je totální magor, dokázal půl roku předstírat, že je ochrnutý po celém těle, aniž by se za tu dobu nějak "neprozradil", to pardon teda KONEC SPOILER. Celkově ani ten film není moc dobrý, první polovina je strašně nudná, druhá už tak nějak funguje a je v ní nějaké napětí, ale i tak to na víc jak lepší 2* nevidím, byť je znát, že se režisér snažil vytvořit silnou atmosféru, jenže se mu to moc nepovedlo. Ta snaha tam je znát, kameru a herecké výkony to má dobré, ale prostě... No nic, bohužel se to nepovedlo. Lepší 2* ()

bourec

Ze začátku se to tvářilo jako úplná hovadina,a stydim se za to že sem tu zápletku vůbec nečekal,asi sem to nesledoval dost soustředěnej.Po půlce filmu začla atmosféra houstnout,člověk si vzpomněl na všechny podobný thrilery z přelonu osmdesátejch a devadesátejch roků minulýho milénia.V tý době měl tenhle žánr žeń.Nakonec napínavý,se solidní Naomi Watts.60%. ()

cariada

Naštěstí se s duchařiny vyklubal něco jiného. Synáček moc miloval matku. Za mě hrozná nuda, snad jen hlavní hrdinka byla sympatická. ()

dubinak

Tak tohle byla pohroma. Film se sice snaží být šokantní, nečekaný a hraje na spoustu různých žánrových strun, ale ta zápletka a obecně celý děj obsahoval tolik lapsů, že to snad není možný. Nečekala bych, že v tak podprůměrném počinu bude hrát zrovna Naomi a na to, že mě Charlie Heaton oslovil ve Stranger Things, tady mě naopak dost štval. Pár atmosferických míst to mělo, abych na to neházela jen špínu, ale ty nedokázaly vyvážit tu okolní nezajímavost a nelogický děj. ()

laik_60

americka úbohosť, kde tisíc doktorov na cele so psychiatričkou nevedia, že chromy neni chromy, scenarť nedôsledny kladie dôraz na vyplašene dychčanie a nie racionalitu pche !!!! ()

HorrFi

Nic co by urazilo nebo překvapilo.. tuctovej thriller, kde Naomi Watts dostala opravdu velkej prostor a já jsem se vůbec nenudil, ale ani mě tu nic zas tak moc nezaujalo, ale pokud čekáte hodně, tak budete nejspíš zklamaný.. konec vůbec nebyl špatnej.. ()

vesper001

Potíž s tímhle nepřekvapujícím hororem je ta, že pointa poskakuje, pokřikuje a vehementně na vás mává sombrerem už od prvních vteřin. Takže zatímco hrdinka hledá ztracený rozum a ztraceného kluka, divák hledá maximálně brambůrek na zem spadlý. Lekačky spočívají hlavně v pohybech tlačítka volume a nejvíc mě zklamal závěr, který mohl být alespoň trochu, nepatrně, maličko zlověstný. Za odměnu, že člověk vydržel. ()

Herzeleid

Atmosférou překonává mnohé současné filmy označené za horory, za což palec nahoru. Naomi to zahrála dobře, ale celkový dojem je polovičatý - žádný šlágr to tedy není. ()

blackJag

Z tohoto filmu se v pasti ocitne leda váš mozek. Předvídatelné, laciné a hloupé. Vylézt nahá z vany nemohlo stát Naomi zato. Ani náhodou (ale vylezla). 30% ()

jefff

Tak trochu vykrádačka Osvícení nebo alespoň jeho scénami notně inspirovaná. Bohužel nic moc nefunguje jak má. Příběh by ještě šel, ale chtělo to zajímavější scénář a hlavně zkušenější režii. Blackburn to moc nedal a Watts se mohla snažit sebevíc, ale nic zajímavého nepředvedla. ()

sedm.1

Tento thriller na mě zapůsobil poměrně obyčejným, nevýrazným dojmem, ačkoliv si zároveň ale i myslím, že měl daleko větší potenciál, než čeho jeho tvůrci nakonec ve výsledku dosáhli. Například zápletka disponuje docela zajímavým nápadem, ovšem než se prakticky vůbec rozjede to podstatné, o co vlastně v jádru jde, tak je více než polovina filmu pryč. Tvůrci si navíc nedokázali poradit ani s postupnou gradací děje a napětí funguje též spíš jen ojediněle, i když jako náhradu za něj bych na druhou stranu měl zmínit poměrně přesvědčivé znepokojivé momenty, které mě oslovili vážně až mrazivým dojmem. Velká škoda je pak nevyužití atmosféry odlehlého domu v lesích, zasypaného sněhem skoro až ke komínu, kde se dala určitě navodit hodně divoká atmoška, ale to se prostě také nepovedlo. Herecky je to jinak dost mdlé, Naomi Watts nikdy nebyla mou favoritkou a ani zde mě nikterak nepřesvědčila a ostatní nepředvádí také nic výrazného. A nakonec jsem si nechal pointu, která byla sice překvapivá a nečekaná, ale jako pardon, tohle za povedený zvrat opravdu považovat nemohu, neboť to bylo přeci jen už až příliš přes čáru věrohodnosti, a spíš to na mě zapůsobilo jako dělání blbce z diváka. Každopádně, že bych měl v úmyslu tento snímek nějak úplně odstřelit, to tedy jako ne, v rámci žánru si své nejspíš splnil, ale prostě v záplavě všech těch dnešních filmů vyznívá jednoduše až moc nevýrazně a nepřesvědčivě. ()

Han22

Dětská psycholožka ztratila při nehodě manžela a její nevlastní syn se proměnil v zeleninu, kterou doma opečovává. Přitom ji doma něco straší, což se projevuje tím že na ni vybafne mýval nebo strašidelně zavržou dveře a její vlastní psycholog ji bohorově nevnímá a předepisuje prášky. Zkrátka 50 minut krystalicky čisté nudy, po kterých přijde naprosto dementní zvrat ve stylu Boy ze stejného roku a pak tu máme lacinou stokrát viděnou naháněčku po domě se zoufale slabým psychopatem. Definice všeho špatného na moderním "hororu", být tam ještě ruční kamera, byl by to krásný odpad. ()

Hanys_

Šestákový thriller, který stojí na jednom zvratu, tuně nelogičností a spoustě žánrových klišé. Naomi se ale docela snaží a Blackburn v silných momentech tu napínavou scénu udělat umí. Jen to prostě chtělo pořádný scénář. ()

Dallon

Zajímavý nápad, ale bohužel absolutně nevyužitý. Film bohužel klasicky sází na "LÍDL" lekačky/jumpscary, které vůbec nefungují, a většinou se u nich spíš usmějete. Naomi Watts je tu docela v pohodě, Charlie Heaton taky (i když ten tu nemá skoro co hrát). Za mě je to jen další Bčkový nudný horror, který nemá čím překvapit nebo čím zaujmout. 4/10 ()

cmenda

Poměrně slušnej Thriller ještě trochu dopilovat a originální film je na světě , navíc tam bylo vše co mělo lekačky , napjetí , akce ,paranoja ..... za mě bezva . ()

Flopik

Naomi je jediná kladná vec na celom filme. Inak je to nudná, ničím výnimočná a hrozne predvídateľná podívaná. Natočené to nie je zle, pozerá sa nato celkom fajn, problémom je ale ohromná neoreginalita. Celkový zvrat vám dôjde asi v 20 minúte a keď nám ho teda tvorcovia predstavia o 40 minút neskôr už len budete zívať a čakať na koniec. Ktorý je presne taký, ako zvyšok filmu. Nudný a nevýrazný. ()

Deratizer

Do asi půlky to bylo na jenom dvě hzvězdy, pak se to nečekaně vylouplo v cvokařský thriller, přitvrdilo to a začalo to dávat trochu smysl a grády. ()