V pasti

• Francie Oppression (více)

Dětská psycholožka Mary Portman (Naomi Watts) přišla při tragické automobilové nehodě o manžela. Její syn Stephen sice nehodu přežil, ale zůstal ve vegetativním stavu upoutaný na lůžko. Pro Mary se život změnil v nepřetržitou péči o paralyzované dítě. V jejím velkém domě uprostřed lesů v ní narůstá pocit samoty a izolace. Vše změní příchod nového pacienta. Malý chlapec Tom se po smrti matky uzavřel do sebe. Mary se rozhodne vzít Toma v rámci léčby k sobě domů. Uprostřed zuřící sněhové bouře však hoch z domu zmizí. Šance, že přežil venku mrazivou noc, je nulová. Mary si je přesto jistá, že poté Toma ve svém domě několikrát zahlédla. Z místností se ozývají zvláštní zvuky, v domě se začínají dít děsivé věci. Někdo nebo něco je ohrožuje. Mary a Stephen už nejsou ve svém domově v bezpečí. S narůstající hrůzou nabývá Mary přesvědčení, že je pronásleduje duch mrtvého chlapce... (Bioscop)

PetrPan

Fádními postupy a rutinou paralyzovaný thriller odehrávající se na území jednoho antického komplexu. Díky herectví a nahému pozadí Naomi Watts se dá tohle filmové uspávání kober přežít. I když vlastně, zaujme i Jacob Tremblay jako neslyšící chlapeček Tom, který skvěle plnil režijní pokyny: "Tady si sedni a koukej, lehni a koukej, spadni do vody..ukaž obrázek do kamery a usměj se....Kde je sakra ten kluk? Vytáhl ho někdo z tý vody? Ty vole...." ()

korbitch22

Může obsahovat stopy měkkýšů, korýšů, ořechů a spoilery. Tentokrát nebudu za děda vševěda páč pointa mi došla až v okamžiku, kdy hlavní hrdinka dostane zjebáno přes skype od svého doktora potom co jí oznámí výsledky testů, jinak jsem celou stopáž věřil v úplně něco jiného, jelikož se režisérovi neskutečně daří atmosféra i lekačy a to, co se děje prvních 50 minut bylo prostě skvělý režisérský řemeslo. Bohužel posledních 35 minut to jde celý ke dnu jak pointou, tak záporákem který byl spíš k smíchu a to, jak nechala toho doktora jít na smrt...za to by se nemusela stydět ani ta největší podrazácká sketa jako byl Rimmer. Mělo to našlápnuto skvěle, nakonec si to udrželo 3* s vodřenou prdelí.55%. ()

Chrustyn

I přes přítomnost mé oblíbení Naomi Watts se jedná o jeden z nejhorších hororů, který jsem viděl za posledních cca 10 let. ()

Oktavianus

Jak už to tak bývá, většinový vkus u hororů na ČSFD.cz je prostě špatný. Špatné filmy se tu přeceňují, dobré zase podceňují. Platí to nejen u hororů, tam je to ale nejvíc vidět. Ale nepřekvapuje mě to. Většinový vkus je obvykle vždycky špatný. To platí i o tomto klaustrofobním thrilleru. Sněhem zapadané osamělé obydlí, které cvičí s psychikou několika málo obyvatel, je ideálním prostředím pro strašidelný příběh. Vnucuje se sice otázka, jak by se na takové samotě daleko od nejbližšího městečka uživila psychologická ordinace, ale co je dokonalé. O filmu V pasti se dá jen těžko zasvěceně mluvit, aniž by se u toho nespoilerovalo, proto bude dobré omezit se jenom na to základní. Už jen fakt, že žánrově je snímek ve všemožných databázích zařazen do kolonky drama/thriller, je samo o sobě spoiler přímo kolosální, proto by byla škoda vyzrazovat další překvapení. Režie sice nepřišla s žádnou inovací a drží filmové opratě uměřeně, opatrně a chtělo by se říci, že až klasicky standardně, ale díky tomu se film nerozpadá. A k tomu skvělý cit pro výběr herců. Apaticky zírající bezduchý puberťák Charlie Heaton je od pohledu tak protivný, jak už to puberťáci dovedou, a ani se u toho nemusí hýbat. A co se týče hereckých kvalit, desetiletý Jacob Tremblay za ním o mnoho nezaostává. Největším trumfem je ale hlavní herecké eso, skvělá Naomi Wattsová, která uštvanou a o sobě pochybující Mary ztvárnila dokonale přesvědčivě. Nejlépe na filmu ale funguje strašidelná část. Hororové prvky jsou natočeny nadmíru zručně, a i když některé lekačky jsou vyloženě laciné, jako třeba že lomoz venku má na svědomí mýval, a jejich stavba žánrově standardní (včetně výrazně zvýšené hladiny zvuku na podráždění nervové soustavy), účinek je výborný. Plus krásná Naomi a je tu sedmdesát procent jako vyšitých. ()

hansel97

Slabá dějová stránka i celkové finální provedení filmu je tak slabé, že ho nedokáže zachránit ani herečka s velkým H jakou pro mě je Naomi Watts. Zápletka je nepřesvědčivá, předvídatelná a kladené otázky ve finále vůbec nejsou vysvětleny. ()

SOLOM.

Docela dlouho se mi tenhle kousek válel doma, ale tak nějak nebyla chuť si jej pustit. Přece jenom jsem na něj neslyšel zrovna moc slov chvály. Dnes však uzrál čas, páč se mi zachtělo pustit si něco nenáročného a tak se toto Francouzko-kanadské drama/thriller s hororovou příchutí dostalo do mého hledáčku. Když pro nic jiného, tak kvůli Naomi Watts. Já mám tuhle ženskou pořád ještě docela rád a svého času patřila (no vlastně pořád patří) mezi TOP 10 mých nejoblíbenějších hereček.    Byl jsem varován, že je to dost podobné tuctovým televizním thrillerům, které můžete shlédnout kromě Novy či Primy i na youtube, ale to mi bylo v tu chvíli celkem fuk. První polovina filmu měla vážně nezáživné tempo, ale potom přišlo mírné zlepšení. Zvláště pak v poslední cca dvacetiminutovce. Konečně se na scéně objevila zajímavá atmosféra, Naomi se nechala zase ukecat, ať se svlíkne a dokonce se objeví i nějaká ta krev a násilí. No slintat blahem asi nikdo moc nebude, ale díky i za to málo. Psychologická stránka filmu tu totiž dostávala dost na frak, odfláknuté to bylo až hanba, chtělo to více rozvinout – tahle jim ten zvrat a synovy pohnutky moc lidí nežralo.    Farren Blackburn se ovšem držel moc při zemi. On je spíš na ty seriály než filmy a do hororového žánru by už raději lozit neměl. Nebýt toho, že obsadil známé ksichty, asi by po jeho filmu brzy neštěkl ani pes. 40% ()

luka4615

Shut In trpí zejména díky nicneříkající a ve všech ohledech prázdné první polovině, u níž jsem měl sto chutí film vypnout. Naštěstí film v dynamičtější druhé polovině předvede kousek originality a skutečný nádech skvělého dramatu, což ale bohužel zkazí naprosto nevhodné a předvídatelné finále, které snímek násilně vrátí zpět do područí žánrového stereotypu. Je velká škoda, že Shut In dopadl zrovna takto. Herecké obsazení (Naomi Watts) a zajímavé příběhové podhoubí mělo potenciál odlišit se od zbytku filmů s podobným zaměřením. Takto je to jen další žánrová jednohubka, na kterou už se pravděpodobně nikdy nekouknete. ()

JASON_X

Thriller sice filmařsky kvalitní, ale nepříliš nápaditý, bez velkého napětí a s předpokládaným rozuzlením. Punc lehkého nadprůměru mu však propůjčuje účast skvělé Naomi Watts, které jdou postavy starostlivých a obětavých matek výborně (podobnou roli si kdysi střihla třeba i v obou amerických "Kruzích"). ()

Morholt

První hodina v pohodě. Atmosféra fungovala, napětí také bylo a pro Naomi mám dlouhodobou slabost, takže mi ani nijak moc nevadilo, že se její postava občas chovala jako husa. Všechno klapalo jako na drátkách, dokud nepřišlo odhalení, po kterém nezbylo než obrátit otráveně oči v sloup a snažit se to nějak doklepat do konce. A to moc nešlo, protože záporák byl totální hovado, jeho motivace pochybná a jeho představitel to také dvakrát nezvládal. Pomyslnou červavou třešní na ne moc povedeném dortu byl samotný závěr, který by si zasloužil alespoň trochu rozvést. Bylo by lepší, kdyby to bylo špatné od začátku do konce, protože takhle to nas*re o to víc. 35% ()

malylada

Námět není úplně špatný, ale bohužel se od půlky vydá směrem, který tvůrci absolutně nezvládli. Příběh vypráví o psycholožce, která v horské pustině provozuje praxi a stará se o nehybného syna po tragické nehodě. Do toho se přimotá dítě, které vyšetřuje a celou zápletku osolí, byť je nakonec tato postava nezajímavá a díky ní se kupí logických nesmyslů, až běda. Počátek se snaží navodit atmosféru duchařiny, ale jde to velmi z tuha a jen pár laciných lekaček může vyvést nezkušeného diváka z míry. Když dojde na samotnou pointu, zvrat celé zápletky, je to předvidatelné a docela nudné. To co se děje v domě nemá nápad a samotný kámen úrazu je v záporném hrdinovi, který je spíš k smíchu. S přibývajícím časem se chování postav stává iritující a zoufale otravné. V pasti se řadí mezi ty horší thrillery letošní kino distribuce......4/10 ()

BoPo odpad!

Drama, ktoré sa miestami tvári ako horor. Hru na horor následne vzdá a dá niekoľko faciek logike. Potom už len servíruje nudný pokus o napätie. Naomi Watts mala asi špatný účtovný rok, a tak sa narýchlo upísala najvyššej ponuke. Neskutočne nudné. Naozaj ma nenapadá nič, čo by som mohol pochváliť. Holá a kostnatá riť Naomi nemohla dojem zachrániť. A preto po dvoch rokoch opäť udeľujem odpad! ()

JohnCZ

Dost průhledný, ale jinak zábavný thriller s již postarší, ale pořád slušně vypadající Naomi Watts. Nic výjimečného nebo nedejbože originálního, ale pořád slušný napínák. ()

corpsy

Dalo by sa povedať, že zbytočný thriller, ktorý nemá čím zaujať. Je až poľutovania hodné, ako si tvorcovia filmu myslia, že upútajú pozornosť nudným príbehom a odfláknutým spracovaním. V TV, sa to ale bude o nejaký ten rok vynímať ako kinofilm týždňa. ()

FromHell

Jedno klišé za druhým...Až debilne predvídateľné,naivné a pre mňa tým pádom otravné počas celej stopáže.Naomi si zaslúži poriadny scenár,silnú réžiu a niekoho kto jej dokáže pred kamerou sekundovať...Heatona mám rád,no tu mi liezol maximálne na nervy.... ()

Sidonka

Že já na to chodila! Originální film z USA se v naší distribuci takřka nevyskytuje, tak jsem alespoň zadoufala, že to bude alespoň trošičku psychologicky prokreslenější thriller. Nebyl. Snad první film ve kterém jsem od počátku skálopevně tušila každý další krok hlavních i vedlejších postav a protože to bylo navíc tak povrchní, nejbanálnější jak jen může být a absolutně nepřekvapující, byla jsem i přes nevalná očekávání extrémně zklamaná. Domeček v lesích byl sice pěkný, ale kdyby k tomu přihodili alespoň ještě trochu schopného scénáristu. A logika jednání postav? Děsná. Psycholožka se chce zbavit problematického nevlastního syna, nezvládá ho a ani nechce léčit potížisty i po pracovní době. Z nepochopitelných důvodů si však vybere k adopci hluchého chlapce s násilnickým chováním, chováním a osobností snad ještě problematičtějšího než byl ten první (např.zlomil kámošovi ruku, pěstouni ho raději opouštěli), z kterého pravděpodobně už vlivem prodělaných negativních zážitků vyroste další pošuk. Policii se nechce vyjet do sněhové bouře, tak zase jiný psychiatr za pacientkou jede sám, z předalekého města, protože se mu v rodině pacientky něco trochu nezdá. Ani tu jednu hvězdu co sem dala si to ani nezaslouží! ()

kaylin

Skoro to na začátku vypadá, že by to mohl být napínavý thriller. Ale opravdu jen skoro. Pak už film semele jeho vlastní scénář, který je tak nějak prostě stupidní a hlavně nudný. Naomi Watts se může snažit, jak chce, ale z tohohle prostě nic víc nevykřeše. Snad její nahota trochu diváka vytrhne, ale pak dlouho nic. A pak už je konec. ()

IceQueen

Pri sledovaní prvej polovice ma takmer premohla túžba film vypnúť. Tak som si vravela, že tam hrajú známe držky, snáď sa ešte niečo bude diať. Aj tak bolo. Druhá polovica plynule prešla do lacného thrilleru s bezduchým dejom a je to síce smutné, ale oproti zvyšku to bola paráda. ()

M.i.k.e

tuctový a veskrze průhledný thriller,který v první půlce má celkem solidní atmosféru,ale po "zvratu" v cca 2/3 filmu se stane neskutečně tupým a hloupým a náznaky,které budoval jdou absolutně do kopru.Naomi mám rád,ale tady sem jí upřímně nesnášel...40% ()

kaposlav

V rámci žánru sa mi zdá, že to nedosahuje uspokojivý priemer. Boli tam napínavé momenty, ale to je asi tak všetko. ()