V pasti

• Francie Oppression (více)

Dětská psycholožka Mary Portman (Naomi Watts) přišla při tragické automobilové nehodě o manžela. Její syn Stephen sice nehodu přežil, ale zůstal ve vegetativním stavu upoutaný na lůžko. Pro Mary se život změnil v nepřetržitou péči o paralyzované dítě. V jejím velkém domě uprostřed lesů v ní narůstá pocit samoty a izolace. Vše změní příchod nového pacienta. Malý chlapec Tom se po smrti matky uzavřel do sebe. Mary se rozhodne vzít Toma v rámci léčby k sobě domů. Uprostřed zuřící sněhové bouře však hoch z domu zmizí. Šance, že přežil venku mrazivou noc, je nulová. Mary si je přesto jistá, že poté Toma ve svém domě několikrát zahlédla. Z místností se ozývají zvláštní zvuky, v domě se začínají dít děsivé věci. Někdo nebo něco je ohrožuje. Mary a Stephen už nejsou ve svém domově v bezpečí. S narůstající hrůzou nabývá Mary přesvědčení, že je pronásleduje duch mrtvého chlapce... (Bioscop)

waltosin

Nejdriv se to tvarí jako duchařsky horor, ale pak najednou v mžiku se to mění na realný horor. Mě teda jako dostali nečekal se jsem to sice ze zacatku trosku nuda, ale od toho až po konec pekně zvladnuta pracicka, ktera nekdy vystrasí vic než film označený přímo jako horor. 70% ()

blanic

JEDEN VELKÝ SPOILER --- Špatná volba. Místy to s těma prosekávanýma dveřma, šlápotama ve sněhu a "zachráncem" na poslední chvíli připomínalo tak trochu parodii na Osvícení. Mladý musel být asi fakt dobrý herec, když dokázal tak dlouho tahat za nos i (ne)vlastní mámu, mezitím věznit věčně nasraného malého spratka, sejmout namakaného ranaře, co si dělal zálusk na Naomi a jako třešničku si vychutnal naprosto nelogicky uvažujícího doktora, spěchajícího s ufuněným ksichtem na pomoc. Zřejmě dobrej oddíl, no... Ale na druhou stranu to Naomi za všechny zase odedřela a svým herectvím a šarmem vyškrábala hodnotu tohohle horůrku aspoň na slabší průměr. ()

blondboss

Natočiť podobný snímok v dobe prepracovaných duchárskych hororov v štýle Jamesa Wana je skutočne až drzosť a doslova vypočítavosť z toho vytriasť nejaké prachy. Tak slabý a priemerný "horor" s tak debilným scenárom som už dlho nevidel. Kebyže sa z toho spraví televízny thriller, ešte to zoberiem, ale keď niečo takéto niekto nacpe do kina, tak to už je čistý kalkul a minimum sebareflexie. Normálne jedna hviezda, ale tú jednu ďalšiu navyše dám za Naomi Watts, keďže mám na ňu slabosť. 35 % ()

veverysiak

Psychoška, ktorej dosť prenikavo zahadzuje sviečky, nie je pre narušenú klientelu a jej ďalšiu liečbu práve tá najlepšia správa, pre fanúšika psychotrileru však táto kombinácia zapôsobí ako víkendový pobyt v dievčenskej polepšovni pre Rodinného Borisa, keď k tomu prirátame nehostinnú kanadskú odľahlosť, natvrdlú okolitú komunitu a skutočného pošahanca, máme slušne zarobené na pozerateľnú ľakanicu, chlapi sa zahryzli do tvrdého koláča, kdekto predtým to už použil, a pravdupovediac aj dosť zdevalvoval, a to som použil náročky slušný výraz, treba však povedať, že síce dieru do filmárskeho sveta nespravili, ale ani celkom nepohoreli, oceňujem veľmi slušné herecké výkony hlavných protagonistov, takže 45%. ()

rigby

Trochu slabší psychothriller s prvky hororu. Není to nic originálního, není to ani vyložený průšvih. Ale film nakonec proběhne kolem vás a nějak po něm nic nezbyde. Rád jsem znovu viděl Naomi Watts. ()

Saxos

Žádní duchové, akorát mamánkovi trochu víc hráblo. Asi z přehnané výchovy mamkou psycholožkou. Kdo ví. Po odhalení pointy se scénář motal sem, tam a nic překvapivého. Tipoval bych lepší konec. Takový pád ze střechy, fakt trvale poškozená páteř a šup ne do slíbeného ústavu, ale nějakého pěkného arestového. ()

Joshua2121

Tento film je dôkazom, že nepotrebujete duchov, aby ste dokázali nahnať strach a držať v napätí. Stačí originálna zápletka, no tejto by bodlo aj kvalitnejšie spracovanie. Nebolo to zlé, no mohlo to byť oveľa lepšie. :) ()

Chlo0opek

Začátek teda vcelku strhující, napínavý, ale pak se napětí po rozuzlení (a nutno říct, že po nepříliš uspokojivém rozuzlení:( tak nějak vytrácí a dojde tomu dech. To rozuzlení byla fakt slabina celého filmu...:( ()

CheeseFigure odpad!

To som zas videl sprostosť. Akože ono to znie lákavo: Psychologička, paralyzovaný syn, otázka ohľadom toho, či je v dome duch, dokonca aj zo začiatku to vyzeralo, že by rozuzlenie mohlo byť zaujímavé. Ale ono nie je. Ku koncu sa to zvrhne v ,,sama doma s psychopatom" a vy len krútite očami nad všetkými tými nelogickými vecami a rozhodnutiami hlavnej postavy. Prečo rozbíjať okno na strechu a dať tam chlapca a po chvíli (počas ktorej nastane jedna z mnohých nelogických scén ) ho brať späť so slovami ,,to nikam nevedie"? To naozaj sa musia postavy chovať, ako keby im v IQ testoch pravidelne vychádzalo jednociferné číslo, len aby sa natiahla dĺžka filmu? Nejde to vymyslieť lepšie? Naozaj sa musí na konci filmu spraviť istá vec, ktorá šla spraviť aj polhodinu dozadu? Áno, sú to cliché, ktoré mi na iných filmoch nevadia, ale to len preto, lebo vtedy ten film obsahuje nejaké iné zaujímavé, alebo dobre spracované veci. Tuto to tak nie je. Tento film neobsahuje nič zaujímavé, alebo dobre spracované (možno pri jednej scéne som si povedal, že je fajn, ale ani tá nezachráni toto dielko z odpadu). Dobre, myslím že z môjho hodnotenia a príspevku (ak sa dakomu chcelo čítať tú masu oprávnenej negativity) je dostatočne jasné, že ma tento počin nepotešil. ()

pan_Bily

Vcelku s tím nemám vůbec problém. Rozběhlo se to velice dobře, třičtvrtě filmu bylo celkem dost dobrý. Ale rapidně se to zkazilo v momentě, kdy všechno vyjde najevo a začne klasická "únikovka", bohužel totiž plná předvídatelných, nelogických a tolik obehraných situací. Ale tak musíme být shovívaví, ty musí v takovém filmu asi být, protože jinak by bylo hotovo za pět minut a „dramatický“ závěr by se nekonal. ()

Accuphose

Psycholožka, chovající se jako kravka, s absencí logického jednání. A k tomu si připočtěte debilní zápletku. Jak dál popisovat tenhle film, aby to nebylo tak hloupé... Dobře, Naomi Watts to hraje vcelku dobře a hezky se na ní kouká, na Charlieho Heatona už ani tolik ne. Hlavně za ní je ta jedna hvězdička. ()

Pythonator

Psycholožka se zbláznila? Asi ne. Jak už to tak bývá, všechno je jinak. Z filmu plyne jedno dost děsivé poučení: I vaše dítě může být naprostý magor. ()

Little_Sawy

Tomuto filmu nemôžem nič vytknúť, napínavý, od začiatku nejak netušíte o čo vlastne ide a tak len hádate čo by sa mohlo odohrávať dopredu. Film nijak neurazí, sympatická herečka ktorá má synáčka psychopata, ktorý dokone dokázal oklamať vlastnú matku, celkom dobre sa to začne vyvíjať. ()

Miroslav.Zac

Film s nepříliš originálním příběhem a ubíjejícím nefunkčním napětím s jistou dávkou nelogiky nezachrání ani Naomi, která je jinak celkem fajn herečka. ()