Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

Vercinix

I když tzv. crazy komedie moc nemusím, přesto Žhavé výstřely jsou čestnou vyjímkou, kterou považuji za naprostou klasiku tohoto žánru a tedy za výtečné! ()

giovanni3

Co k této klasické parodii dodat? Snad jen to, že nikdy nezestárne a i přez několik trapných scének tu je humor ,,na každm rohu,, 5z5. A nejlepší je stejně Mrtvola. ()

Jello Biafra

Vynikajúca paródia na Top Gun plná vydarených gagov a narážok na filmové hity je aj po 20 rokoch stále rovanko zábavná a nápaditá. Tu sa skutočne smejete od začiatku až do konca. Jedna z mojich vôbec najobľúbenejších komédií. "Pokud cíl netrefíte, máte dva náhradní". :) ()

venca163

"A co se týče mého vyšetřování vraždy Kennedyho, mám konečně ty důkazy. Tady u sebe...až se vrátím." Některý scény geniální! A tátovy oči. (75%) ()

Darth_AK

Bohužel jsem neviděl filmy, jimiž jsou Žhavé výstřely inspirovány, resp. které parodují. I tak se však jedná o poměrně dobrou zábavu s "pitomcem" Sheenem, pěknou Valerií Golino a hlavně s fenomenálním Lloydem Bridgesem, jako admirálem Bensonem-jen on tomuto filmu vydělal 2*, protože každá jeho hláška převyšuje dalších 30 gagů ve filmu. Proto i moje závěrečné hlášky budou patřit pouze jemu. Film trpí absencí děje (nikdo se nedoví, proč se vůbec vede operace Lína vrána, co dělal Topper před indiánským životem atd.), za to je jedna hvězda dolů, druhá je za to, že nznám parodované filmy, až je shlédnu, tak se možná 4* přibude. Zatím pěkná zábava, s devadesátkovým humorem (s klady i jeho zápory) a fenomenálním admirálem Bensonem, který si celý film za mě ukradl pro sebe, protože má víc mechanických součástí než Darth Vader-jinak český dabing je otřes!.."Áh, mořský vzduch-škoda že nemám čich." "Uletěla mi čepice, otočte to a vylovíme ji." "Admirál Benson?" "Tak to jsme dva!" "A teď mi povězte vše, co víte o té líné krávě." "Pokud nezasáhnete skladiště jaderných bomb, máte dva náhradní objekty-spojené mlékarny a střední škola" "Pane, je to potvrzeno. Zaútočíme zítra v šest nula nula." "Výborně, výborně, vzbuďte mě v půl šestý nula nula!" "Nepřítel na 12 hodinách!" "12 hodin? Tak to má ještě čas na oběd, skočím si pro hamburger!" "Odlétal jsem 194 vojenských misí a vždy mě sestřelili. Vlastně se dá říct, že jsem nikdy nepřistál!" Admirál Benson, prostě tomuto filmu vládne i v tom nejhorším cz dabingu všech dob. ()

padmé

proste paráda....mám z toho vždycky bolesti břicha od namoženejch břišních svalů...kdo nevidel měl by to pekně rychle napravit...pro mě to je nejlepší parodie spolu s Připoutejte se prosím...:) ()

lewwin

V té době jistě sranda, ale při nedávné repríze jsem se už tolik nebavil. Nevím, jestli to bylo výjimečně strašným dabingem nebo tím, že už to prostě není to, co bývalo. Přesto fórky s rozšířenými zorničkami nebo s pokuřovaním helia stále pobaví. Ale z nostalgie 3 hvězdy. ()

Rousse

Tak tuhle minisérii opravdu můžu všema deseti - první díl mi sice přijde o něco málo slabší, ale i tak je to dobrý rachot. Jeden gag střídá druhý a nemůžete jinak, než se smát, až se za břicho popadáte. Pro ty lidi, co maj rádi parodie je tohle povinná literatura:-) Postelová scéna s vajíčkem, slaninou a olivou, padákovy rybičky a špunty do uší proti hluku - to jsou jen kapky v moři:-) ()

lskala

Nejslavnější crazy komedie porevolučních let. Tehdy kdo tuhle parodii neviděl, jako by nežil. Dnes už to nemá to správné kouzlo, přesto se u toho divák zasměje. 60% - 3*** ()

SG-1

"Jenže admirálská čepice je v tahu. Plave po vodě a já jsem admirál bez čepice, jak to vypadá." -admirál Benson- ()

Sdoom

Když jsem ten film viděl naposled jako dítě před x lety, tak jsem se smál téměř u každé scény. S odstupem času ale u mě úsměv vyvolalo jen málo z nich. Charlie Sheen a Valeria Golino je ovšem skvělá dvojka, a tak nemůžu jít pod 3 hvězdy. ()

Maynard.

Kdo tam dal tu rybu? Když zatřelím kachnu padá nahoru nebo dolů? A spusta dalších a dalších dneska již nesmrtelných záseků, kterým sem se smál dycky a dycky taky smát budu. U mě jedna z nejvydařenějších komedií, kterou už z úplným klidem můžu nazívat kůltovní :o). Jedničku neskutečně nakopává postava admirála Thomase, který když se objeví na plátně, tak umírám smíchy. Ačkoli nemám rád absurdní a přeplácaný věci, tak tady mi to vůbec nevadí, je tomu přesně naopak. Kam se na tuhle parodii hrabou ostatní a samotná Top Gun :o). Víc nemám potřebu psát, páč je to zbytečný. Jen dodám, že tenhle kousek sem viděl snad už 30 krát a i přes to když běží v TV, tak si ho prostě a jednoduše dohoním a chytnu.(řeš je stálo o filmu! :o))) ) ()

Lukoboss

Asi jedna z nej parodií, která kdy byla natočená. Rýpe tam do všeho možnýho a dělá to s obrovským nadhledem a grácií. ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí