Čarodějnice

Robert Eggers

Jarin Blaschke

Mark Korven
  • kiddo

Konečně jsem pochopila, co před sedmi lety v Cannes promítali těm lidičkám, kterým Antichrist připadal jako roztomilá, bezobsažná, pompézní hovadina bez myšlenky a stopy smyslu. Ale tak aspoň můžu na moderní horor pro jednou nadávat i z jiného důvodu, než že je k prasknutí natřískaný těmi nejlínějšími lekačkami. Už i to je dneska asi pokrok.(1.4.2016)

• Pilda17

Očekávání obrovské, ale bohužel velké zklamání. Atmosféra výborná, prostředí a doba také. Jde o horor, který jde svým stylem a nejede podle zaryté šablony. Jenže od hororu čekám něco víc a kromě žvatlání o bohu se velkou část nic neděje. Když to vypadá na krutou a zábavnou scénu, režisér to utne v nejlepším a je po zábavě. Na závěr si tedy říkám o co sakra šlo? Vše se zdá být otevřené a divák má v hlavě několik nezodpovězených otázek. Bohužel jak říkám, velké zklamání .. 4/10 = 43%(25.3.2016)

No, co k tomu říci? Dalo by se formulovat, že jsem dostal od Čarodějnice přesně to, co jsem od ní očekával. Přesto se přiznám, že mé ambice byly trošku větší, než byl samotný výsledek. Dostalo se mi náboženské pochmurné konverzačky připomínající The Village, s příjemnou starou angličtinou a s občasnými hororovými náznaky, kterých ovšem na můj vkus bylo poměrně málo, hlavně co se týče konzistence náboženské konverzace s hororovou akcí. Na druhou stranu chápu, že se nám režisér Eggers snažil ukázat pravý charakter hlavních postav, a proto stavěl čistě na jejich vnitřní i vnější psychologii. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(12.4.2016)

Celkem uhrančivý a podmanivý snímek, tedy až na ten závěrečný vizualizovaný obsah vědomí Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu, takhle to asi tak nějak podle něj vypadalo při sabatu na Petrových kamenech...tady je ale ta doslovnost nadbytečná...(10.9.2016)

(2x kino) -- "Wouldst thou like the taste of butter and pretty dress? Wouldst thou like to live deliciously? Wouldst thou like to see the world?"(27.3.2016)

• - Natáčení trvalo 25 dní. (Hal_Moore)

• - Mezi lety 1620-1640 odešlo z Anglie do Nové Anglie okolo 20000 puritánů, ke kterým patřila i Willova rodina. Puritáni se snažili o očištění anglikánské církve od katolických vlivů, a byli proto ve své vlasti pronásledováni za vlády Jakuba I.Stuarta a Karla I.Stuarta. (heavy66)

• - Film vypráví o událostech, které se staly 62 let před salemskými procesy. (LilyDeLarge)