poster

Čarodějnice

 • USA

  The VVitch: A New-England Folktale

 • USA

  The Witch

 • Slovensko

  Čarodejnica

Horor / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie / Brazílie, 2015, 92 min

Režie:

Robert Eggers

Scénář:

Robert Eggers

Kamera:

Jarin Blaschke

Hudba:

Mark Korven
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  *****

  Chuťovka, aká sa tak často nevydarí a to z viacerých dôvodov. Po prvé je to dobová žánrovka, ktorá oplýva úžasnou atmosférou (najbližšie k nej je fenomenálna Shyamalanova The Village). Druhá dôležitá vec je, že napriek modernému minimalistickému prístupu, film budí pocit autenticity - akoby bol scenár napísaný ešte kedysi v sedemnástom storočí. Ide presne oproti moderným postupom: ukazuje veci, ktoré by súčasní filmári neukazovali, nie je skoro nikdy klamlivý a máločo pred divákom skrýva atď. Kým mozog diváka sa snaží predbehnúť scenár, ten mu dá o to viac zabrať, lebo je napísaný v takom štýle, aký už azda desaťročia nevidieť. Úžasný priamočiary desivý zážitok.(1.4.2016)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Byť Čarodějnice není úplně mým šálkem čaje, své kvality má a stěží najdeme konkurenční horor téhož období. Chválím především prostředí, ve kterém se Witch odehrává, kde režisér perfektně vystihl dobu ranného novověku v Nové Anglii se silným náboženským podtextem a striktním vývojem chování puritánské rodiny. Herecké výkony jsou perfektní, především psychopatická Kate Dickie v roli matky je tak uvěřitelná, že ten dusný terror z filmu cítí divák na vlastní kůži. Za chválu stojí i milá Anya Taylor- Joy, znepokojivý Ralph Ineson a ďábelský kozel, po jehož výkonu na kozy v Zoologické zahradě už nesáhnu. Atmosféra je správně tíživá a dusná, sice zamrzí, že napětí příliš film nevydoluje, ale nudit jsem se nestihl, což je podstatné. Witch se neodvážím příliš doporučovat, poněvadž většina moderních diváků film nepobere a nic jim nedá, což je pochopitelné vzhledem k absenci barviček a lekaček. Story 7/10, Atmosféra 7/10, Gore 3/10, Vizuál 6/10, Akce 2/10, Napětí 5/10,Humor 0/10. Zábavnost 6/10. 70%(17.4.2016)

 • HoneyBunny
  ****

  Pomalé, plíživé, neznámé zlo. Žádné lekačky. Skupina lidí, kteří nemohou utéct a začínají být paranoidní a vidět nepřítele ve vlastních řadách. Nepřítele, který tam možná opravdu je. Čarodějnice je jiný horor. Hudbou, tlumenými barvami i chováním postav ve vás navozuje nepříjemný pocit, že se něco ošklivého stane. Tušila jsem, že za vším bude něco víc, než se zdá na první pohled, ale i tak mě konec překvapil. Zpětně se mi líbilo, že je film otevřený různým interpretacím. Je to příběh o dospívaní? O tom, co to znamená stát se ženou? O pýše a tvrdohlavosti, která přivede ty kolem vás do záhuby. Vyberte si. :-)(5.5.2016)

 • heyda
  ****

  Atmosféricky a emotivně skvělý počin, ale bohužel ten scénář je místy až otravný. Na příběhu mě štvalo nejvíc asi to množství nezodpovězených otázek. Taky mi chyběla mi tam hudba. Dám 4 hvězdy, abych tomu trochu zvedl hodnocení, ale spíš je to na ty tři hvězdy. 65%(19.7.2016)

 • Fr
  ***

  „TENTO FILM JE ZALOŽEN NA LEGENDÁCH, POHÁDKÁCH, PŘÍBĚZÍCH A HISTORICKÝCH DOKUMENTECH O ČARODĚJNICTVÍ…“ /// William, z boží vůle farmář, tam na samotě u lesa z boží vůle přišel o syna. Bůh je všude, ale ve jménu ďábla se nebojej bejt drsný, i když o strašení se stará hudba. A les. A představa, že tam někde je. Minimalistická podívaná s pár herci, zvuky, divadelními dialogy… A parádní hororový dětský výkony. Farmářský drama, ve kterým nejde vo úrodu a jeho námětem by tutově nepohrdl ani šílenec Trier. Vod 4 hvězd by to mohla vodříznou jedině pointa… aha takže nic! Škoda, páč horor plnej takovejhle dialogů a divadla jsem už dlouho neviděl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Králík nám zabil psa. 2.) Thx za titule „Rendiss“ a „kolcak“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(15.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace