poster

Čarodějnice

 • USA

  The VVitch: A New-England Folktale

 • USA

  The Witch

 • Velká Británie

  The Witch

 • Slovensko

  Čarodejnica

Horor / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie / Brazílie, 2015, 92 min

Režie:

Robert Eggers

Scénář:

Robert Eggers

Kamera:

Jarin Blaschke

Hudba:

Mark Korven
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rogue
  ****

  Příjemně bez oklik a přímočaře k osmdesátkovému konci (který mi přijde boží).(29.4.2016)

 • LIVINGDEAD
  **

  Příběh o pošahané rodince! Čarodějnice je jen název filmu.(19.4.2016)

 • LiVentura
  ***

  Na tu skvěle navozenou atmosféru to mohlo mít daleko lepší zakončení.!! Škoda, trochu promrhana látka..(5.10.2016)

 • cheyene
  *****

  Čarodějnice se může pochlubit naprosto skvěle vystavěnou atmosférou, která na člověka dýchne od samého počátku snímku a vtáhne ho nejen do děje, ale i do samotného prostředí, v němž se odehrává. Neznámé herecké tváře dodávají na autentičnosti a první polovina je opravdu parádní hororovou podívanou v duchu těch nejlepších tradic, kdy se bojíme nejvíce toho, co nevidíme, nemůžeme uchopit a poznat. Tvůrci nám čarodějnici odhalují v krátkých záblescích, což ještě umocňuje děsivost onoho výjevu. V pasážích, kdy se na scéně odehrává poklidný a těžký život rodiny, můžeme stejně pociťovat jakousi zlověstnou přítomnost zlých sil. Také každý zdlouhavý záběr na les, kterým je obydlí hlavních hrdinů obklopeno, má značně znepokojující nádech. Samotný závěr byl v mnohém trochu přes čáru a mohl leckomu pokazit jinak výborný dojem, ovšem já s ním neměl větší problémy.(5.5.2016)

 • MikeCool
  ***

  No, co k tomu říci? Dalo by se formulovat, že jsem dostal od Čarodějnice přesně to, co jsem od ní očekával. Přesto se přiznám, že mé ambice byly trošku větší, než byl samotný výsledek. Dostalo se mi náboženské pochmurné konverzačky připomínající The Village, s příjemnou starou angličtinou a s občasnými hororovými náznaky, kterých ovšem na můj vkus bylo poměrně málo, hlavně co se týče konzistence náboženské konverzace s hororovou akcí. Na druhou stranu chápu, že se nám režisér Eggers snažil ukázat pravý charakter hlavních postav, a proto stavěl čistě na jejich vnitřní i vnější psychologii. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(12.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace