Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

Chiera

Stará paní Conelly (zdánlivě jen milá a nemocná stařenka, kterou od smrti dělí jen vlásek, ale ve skutečnosti milá stařenka překvapivě plná života s jedním jediným cílem: připravit své spolubydlící pomalu, ale jistě o nervy) mě fakt dostala. Naprosto neskutečná postava zastiňující i Bena Stillera, který svou postavu spisovatele Alexe zvládá opravdu dobře. Je pravda, že na válku Roseových to nemá, ale Danny DeVito, si myslím já, má pořád šmrnc a talent pro natáčení moooc černých komedií. Jednoduše stačí vypnou mozek, nevšímat si sem tam nějaké té přemrštěnosti a užívat si velmi dobrou komedii. ()

Painer

Chcete se zbavit babičky? Radši to nedělejte, mohlo by se vám to vymstít. Toto je dobrý námět na film, ale vzešla z něj jen průměrná komedie, kterou nezachránil ani Ben Stiller. ()

viktoria00

Na tejto komedii sa mi osobne paci prefikanost pani Conellyovej,ale nic viac...par fórov--to nie je cesta ku kvalitne dobrej komedii...Podla mna je skoda,ze sa dej odohrava v jednom byte,troska zmeny prostredia by nezaskodilo. ()

Nikopol

Jít na to do kina, tak si asi nafackuju, ale v televizi se to docela přežít dalo. A člověk se občas i zasmál. ()

manín

Pár krát som sa od srdca zasmial, prevažuje však žiaľ miestami až fekálny humor a výrazná snaha za každú cenu natrieskať "humor" do každej scény. ()

Nepl

Velmi dobrá černá komedie. Brilantní výkon babičky a jen o málo horší Ben Stiller. Některé vtipy jsou sice předvídatelné, jiné zase na můj vkus až příliš „fekální“ nicméně jsem se u filmu až nad očekávání dobře bavil. Dannyho Válka Roseových je o stupeň výše, nicméně jde o dva úplně odlišné filmy, a tak nemá smysl srovnávat..i když by se to třeba nabízelo. ()

Zacho89

Tak na to jsem koukl jen proto, že v tom hraje Ben Stiller a Drew Barrymore a popravdě mi dalo co zabrat , abych u toho vydržel. To co mělo přijít, jsem věděl už dopředu, jediné co mě zarazilo byl konec. Jakoby scénáristé napsal roli pro DeVita a ten to dal Benovi, kdyby si v tom Danny DeVito zahrál sám udělal by líp. ()

Figuto

Depresivní tmavý dům a v něm neskutečně otravná stará babka. Škoda nevyvedeného konce. Ale jinak to už dopadnout nemohlo. ()

DoktorQQ odpad!

Bena Stillera zrovna nemusím a 20 minut včera večer bylo až až... Neskutečně trapné prvoplánové rádoby vtipy. Vhodné maximálně jako ukázka toho, jak lze promarnit příležitost výchozí situace - stará žena dělá problémy. Zářivým protikladem např. Lupiči paní domácí... ()

ixel1

Celkem průměrná komedie, které však hodně přidává úžasná hlavní dvojice- vtipný Ben Stiller a roztomilá Drew Barrymore ()

JARDAHONDA

Danny De Vito co by režisér ztvárnil poněkud černou komedii o dvou zamilovaných, kteří hledají v New Yorku slušné bydlení. Podaří se jim, takové najít, ale má to jeden háček na vrchu podkroví bydlí nenápadná babička, která působí na první pohled mile a že se snad nedožije rána... Opak se stane skutečností, začne jim dělat těžšké naschvály.. To si hlavní hrdinové nenechají líbit a tak si začne odehrávat zajímavá zápletka plná nástrah a pastí. Humorně pojatý snímek hodnotím, jako průměrnou tuctovou komedii. ()

Ospalek

Je to docela až přehnané, s jakou horlivostí tvůrci film dokončili. Kdyby Ben a Drew byli normální lidi tak by se odstěhovali. Volat policii, je pravda, v tomto případě moudré nebylo... Když ten kdo přijel byl její společník. Použití trapných vtipů je u takovýchle komedií očekávané (Byl jednou jeden polda 1. - 3.). Je paradox, že většinou se toto stává u nás v ČR. Jedna hvězda jen proto abych nedal odpad, když ho tam nikdo jiný nedal :-). ()

EP2012

Mohla to být dobrá komedie, mohlo to být drama, dokonce i horor, ale je z toho mišmaš, který nechutná a chvílemi dáví... ()