Baba na zabití

Tú starú treba zabiť!

Komedie

USA / Německo, 2003, 85 min

• castor

Nevtipná, a místy doslova ubohá komedie s trapně se pitvořící Drew Barrymore (proboha, tohle děvče by si mohlo vybírat rozmanitější role), nevyužitým Benem Stillerem a silně vykonstruovaným dějem. Do černohumorných vod se vrací s chutí Danny DeVito, jeho zápal ale brzy vyprchá a odpluje stejnou odpadní rourou, kterou Stiller čistí a Barrymore se mu do ní pozvrací. No, myslím, že osmnáct let stará Válka Roseových oplývala nejen vkusem a elegancí, ale i překvapivými zvraty, na míle vzdáleným těm z Baby na zabití.(14.10.2007)

• Paldini

Nechápu, jak mohou autoři tento skvost prezentovat jako komedii. Bylo mi ze sledování Duplexu fyzicky i psychicky špatně z toho dění, co jsem na obrazovce viděl (psychický i fyzický teror, hnus a zvratky), a to se mi obvykle stává úplně u jiného filmového žánru.(14.1.2009)

Během sledování jsem si říkala, jak originální a přesné by v mém komentáři mohlo působit srovnání s Válkou Roseových (tedy, to slovíčko "originální" tam zbylo jen do chvíle, kdy jsem v závěrečných titulcích viděla pod režií Dannyho DeVita). A i když Bába na zabití možná kvalit staršího DeVitova díla, nedosahuje, pořád musím uznat, že jsem se bavila zatraceně dobře. Tři hvězdičky jsou možná málo, ale čtyři by bylo moc.(20.7.2008)

Zo zaciatku som sa smial, ale odstupom casu mi uz ta babka, alebo aj neschopnost zalubenej dvojice mstit sa jednej "neskodnej" starej babke liezlo na nervy. Taktiez aj silna averzia policajta voci Stillerovi a Barrymore mala zarucit asi usmev na divakoch, ale u mna to nepomohlo, skor naopak. Myslim si, ze reziser Danny DeVito si sam zahral uz v lepsich komediach a to iste plati aj o Benovi Stillerovi, ktori spolu s Drew Barrymore tuto komediu produkovali... _______ Ben Stiller - (Alex Rose) +++ Drew Barrymore - (Nancy Kendricksová) +++ Eileen Essell - (Pani Connellyová) +++ Harvey Fierstein - (Kenneth) +++ James Remar - (Chick) +++ Robert Wisdom - (Policajt Dan) +++ Danny DeVito - (Rozprávac) +++(21.4.2010)

• kinej

Špatná komedie. U každého vtipu se dá očekávat jak dopadne už v jeho počátku. Všechno je postaveno na komediálním talentu Stillera. V tomhle filmu to ale nefunguje. Drew Barrymore je špatná herečka.(16.11.2004)

• - Studio, zřejmě z obav o finanční úspěch, posouvalo premiéru z původního data 16. srpna 2002 minimálně pětkrát, až konečné datum zakotvilo na 24. říjen 2003, který nakonec změnili také. (imro)

• - Pro scénáristu Larryho Doyla to byl celovečerní debut, doposud se podílel jen na produkci a psaní epizod Simpsonových. Do Hollywoodu ale nevkročil tou správnou nohou, protože i jeho následující projekt Looney Tunes: Zpět v akci byl komerčně bez úspěchu. (imro)

• - Baba (Eileen Essell) sleduje jako první film na nové televizi snímek Dokonalá bouře (2000). (lofa)