Baba na zabití

Tú starú treba zabiť!

Komedie

USA / Německo, 2003, 85 min

• kinej

Špatná komedie. U každého vtipu se dá očekávat jak dopadne už v jeho počátku. Všechno je postaveno na komediálním talentu Stillera. V tomhle filmu to ale nefunguje. Drew Barrymore je špatná herečka.(16.11.2004)

• xxmartinxx

Veskrze průměrná podívaná... DeVito jen opisuje rutinní vtipy ze svých nejhorších kousků.(9.12.2009)

Rádoby čierna komédia s ohranými, často predvídateľnými a len občas zábavnými fórikmi. DeVitov obvyklý morbídny humor úplne absentuje, nahradený je lacným humorom (prdnutie, zvracanie, atď...). DeVito senilnie. Mal by sa preorientovať na "drámy o dieťati s leukémiou."(27.4.2004)

Jedna z nejlepších černých komedií, co znám ! Samozřejmě musíte film brát trochu s nadsázkou a hlavně u něho vypnout mozek. Ben a Drew se k sobě opravdu skvělé hodí a role jsem jim naprosto věřil. Drew je strašně moc krásná a perfektní herečka. Z té babizny šel opravdu strach a závěrečná pointa je vtipná a šokující. Nechápu proč byl film propadák, myslím, že se Dannymu film povedl. Dokonce se mi tento film možná líbí více, než Válka Roseových.(24.9.2007)

• Rex Mundi

Keď ste už pri tých porovnaniach s Vojnou Roseovcov, tak podľa mňa jej Duplex nesiaha ani po členky. Pobavila som sa aj zasmiala, ale stačilo vidieť raz. A trúfam si povedať, že zamilovaný párik Stiller-Barrymore nemá šancu sa dvojke Douglas-Turner ani len priblížiť. Ale inak je to normálna švacnutá komédia, občas zachádzajúca do nechutností, ktoré neboli nutné (a svedčia o tom, že scenáristi nevedeli inteligentnejšie vyplniť ani tých 88 minút) a keď vypnete mozog, môžete si ju na tejto úrovni aj vychutnať. (Iste, aj vo Vojne Roseovcov bolo pár nechutností, ale myslím, že netreba diskutovať o tom, že tam mali predsa len iné poslanie.)(15.10.2005)