Baba na zabití

Tú starú treba zabiť!

Komedie

USA / Německo, 2003, 85 min

• MM_Ramone

Na to, že tento film režíroval Danny DeVito, som čakal, že sa budem baviť o niečo viacej. Bol som pripravený na čierny humor, ale dostalo sa mi len nevýraznej šede. Však pri rozumnej minutáži a s mne sympatickou ústrednou dvojicou Ben Stiller plus Drew Barrymore to nebolo až také utrpenie. Dve hviezdičky, ktoré tejto komédii prideľujem, stoja na na pevných základoch. "Duplex". **(23.2.2008)

Tak můžu říct, že tahle komedie mi sedla a moc líbila, rozhodně jsem se nenudil, zasmál a čekal bych vyšší hodnocení.... 82%(31.3.2009)

• salahadin

Klasický nudný Stiller. Jeho problémy s de Nirem by se daly ještě přežít, ale se starou generálkou armád Varšavské smlouvy už ne. Vtipy jsou nucené, předvídatelné a hlavně až na výjimky nevtipné. Osobně jsem nikdy takovou babu nepotkal, ale kdyby třeba v budoucnu ano, vím co dělat: "Tú starú treba zabiť!" Všichni důchodci naštěstí nemají tak katastrofálně ničiné následky, ale dovědět se, že ta bába volí komunisty, představovala by tu nejhrozivější kombinaci smrtících látek hned po atomové bombě.(6.1.2010)

Rádoby čierna komédia s ohranými, často predvídateľnými a len občas zábavnými fórikmi. DeVitov obvyklý morbídny humor úplne absentuje, nahradený je lacným humorom (prdnutie, zvracanie, atď...). DeVito senilnie. Mal by sa preorientovať na "drámy o dieťati s leukémiou."(27.4.2004)

• DJ Obelix

Na Dannyho DeVita je to dle meho dost slabe cerne predstaveni. Nic moc jsem od toho filmu necekal a ted se niceho moc nedostalo.A nevim proc, ale nejak jsem Stillerovi s Barrymorovou ten novomanzelsky par nemohl uverit. Par dobrych vtipku, ale jinak nuda, nuda, nuda(12.1.2008)

• - Príbeh filmu sa zrodil v hlave scenáristu Larryho Doylea a bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali vo Francúzsku. V roku 1965 47-ročný právnik súhlasil, že bude platiť 500 dolárov mesačne za krásny byt obývaný 90-ročnou pani Calmentovou až do jej smrti, a potom ho po nej zdedí. Nanešťastie pre neho sa pani Calmentová stala najstaršou ženou na svete a dožila sa 122 rokov. Zomrela až v roku 1997, rok po smrti svojho 77-ročného podnájomníka. Doyle sa začal pohrávať s touto myšlienkou, premiestnil príbeh do Brooklynu, a načrtol postavy zo svojho vlastného života, hoci nevraví, ktoré. (ash99)

• - Poté, co Alex Rose (Ben Stiller) omylem vystřelí harpunu na Nancy Kendricks (Drew Barrymore) a následně ji chce uklidit, má lano namotané až příliš rychle (dydy79)

• - Hitové duo Ben Stiller a Drew Barrymore příliš diváků nenadchlo, a tak se film během prvního víkendu (26. – 28. 9. 2003) v severoamerických kinech vyšplhal jen na sedmé místo s výdělkem 4,6 mil. dolarů. Miramax za svou 40-milionovou investici inkasoval celkově jen něco pod 10 milionů. O něco lépe si film vedl na videu, kde vydělal 14,4 milionu. (imro)