Baba na zabití

Tú starú treba zabiť!

Komedie

USA / Německo, 2003, 85 min

• salahadin

Klasický nudný Stiller. Jeho problémy s de Nirem by se daly ještě přežít, ale se starou generálkou armád Varšavské smlouvy už ne. Vtipy jsou nucené, předvídatelné a hlavně až na výjimky nevtipné. Osobně jsem nikdy takovou babu nepotkal, ale kdyby třeba v budoucnu ano, vím co dělat: "Tú starú treba zabiť!" Všichni důchodci naštěstí nemají tak katastrofálně ničiné následky, ale dovědět se, že ta bába volí komunisty, představovala by tu nejhrozivější kombinaci smrtících látek hned po atomové bombě.(6.1.2010)

• D.Moore

Něco tak pitomého bych od komedie s Benem Stillerem opravdu nečekal. Nevtipné situace se střídají s nevtipnými nechutnými situacemi... A momentů k zasmání nebo pousmání je opravdu pár.(14.5.2013)

• Djoker

Poslední film Dannyho DeVita a já zřejmě vím proč. Pokus o černou komedii mu totiž absolutně nevyšel a nebýt ručního vyšetření koulí, tak se ani nezasměju. Navíc jsem si teď všiml, že je jeho jméno i mezi herci a já ho ve filmu vůbec neviděl, což napovídá, že jsem se nudil opravdu hodně.(7.1.2010)

Jedna z nejlepších černých komedií, co znám ! Samozřejmě musíte film brát trochu s nadsázkou a hlavně u něho vypnout mozek. Ben a Drew se k sobě opravdu skvělé hodí a role jsem jim naprosto věřil. Drew je strašně moc krásná a perfektní herečka. Z té babizny šel opravdu strach a závěrečná pointa je vtipná a šokující. Nechápu proč byl film propadák, myslím, že se Dannymu film povedl. Dokonce se mi tento film možná líbí více, než Válka Roseových.(24.9.2007)

„Co si zač, že si na přestřelku nosíš nůž?“ Plíživý teror geriatrického věcného břemene vůči mladému páru, kdy z důvodu tuhého kořínku irských stařen vražda není řešením. Do Války Roseových to má ovšem daleko jak režisér do průměrné výšky amerického občana..(8.1.2009)