Poldark

• Velká Británie Poldark
Velká Británie, (2015–2019), 41 h 43 min (Minutáž: 55–60 min)

Tvůrci:

Debbie Horsfield

Předloha:

Winston Graham (kniha)

Scénář:

Debbie Horsfield

Hudba:

Anne Dudley

Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Ruby Bentall, Jack Farthing, Phil Davis, Crystal Leaity, Tristan Sturrock, Sabrina Bartlett, Beatie Edney, Alexander Arnold (více)

Série(5) / Epizody(43)

Otec mu zemřel, majetek má v troskách a jeho milá Elizabeth je zasnoubená s jeho bratrancem Francisem. Roku 1783 se Ross Poldark vrátí do svých dolů na cín z americké války za nezávislost a zjistí, že se doma hodně změnilo. Je odhodlán vrátit dobré jméno odkazu svého otce a pomoct lidem v místní vesnici. Brzy však narazí na problémy, když z rvačky zachrání mladého uličníka Demelzu a pokusí se získat kontrolu nad doly, na které má zálusk jeho rival, chamtivý a arogantní George Warleggan. (Viasat)

Constanza

Aidan je určitě potěšením oka pro nás holky. Demelza mi už s tím jejím věčně utrápeným obličejeme lezla na nervy a jen jsem si přála, aby scénař hodil Rossovi do života nějakou jinou, ale to už by se asi narušila statika příbehu. Sem tam je to až moc romantika, ale celkově velmi příjemný seriál. ()

hudys666 odpad!

Naprosto příšerný scénář a dialogy. Z této přeslazené červené limonády je mi na blití, stejně jako z hodnocení místní divácké lůzy. ()

FatalDay

Bolo to oproti dnešným seriálom zdĺhavé, až sa čudujem, že mi to skoro nevadilo. Som rád, že všetko rôzne zápletky ukončili, ale mohli to nejak umne rozvrhnúť, nie to všetko bachnút v posledných 10min celého seriálu.. ()

m62

Seriál ma trochu sklamal. Málokedy som zažil takého nesympatického "pozitívneho" hrdinu. Svojou tvrdohlavosťou a zaslepenosťou zväčša narobil v svojom okolí a svojim blízkym viac problémov ako ich vyriešil. Niekedy som sa musel premáhať, aby som to vydržal pozerať ďalej. ()