Sweet Home

• Polsko Ostatni lokator

Alicia je mladá realitní makléřka, která náhodou objeví starý bytový dům, v němž si plánuje tajná romantická setkání se svým přítelem Simonem. Ale netuší, že pronajímatel budovy najal partu vrahů, aby odstranili posledního nájemníka. Když je Alicia se Simonem přistihnou při činu, jsou nuceni bojovat i o své životy. (TheDon)

Kudly4

I přes krátkou stopáž, jsem se tak nějak po té nudnější polovině (vánoční úvod, ale příjemně navnadil) cítil zklamaný. No naštěstí po té amatérské partičce, přišel na scénu pravý čistič, který se fakt s ničím nesral a teprve s ním nastalo to pořádné dusno v baráku. Dojde na pár pěkných Gore scén, hlavní dvojice byla celkem sympatická a finále hezky ujetý, přímo pod kanálem z rušné ulice, fightík mezi blondýnou ve spodním prádle a nabušeným řezníkem. Ale přijde mi, že takových Hororů, jako je Sweet Home, jsem už viděl mraky a více jak na tři * to tady asi nevidím. ()

korbitch22

Další totálně tupé nic ze španělska.Začátek možná vypadal nadějně a námět měl určitě co nabídnout, v hlavní roli ale hraje dvojice nesympatických vylízanců, jejíž chování není jen iracionální, iritující a hloupé, ale už opravdu až za hranicí scénáristické idiocie.Postavy se celou stopáž chovají jakoby se nic nedělo, ani jednomu herci nevěříte jediné slovo a režisérova laksní a beznápaditá režije je až zarážející.Když sem viděl těch 61% věřil sem aspoň v průměrnou zábavu, bohužel jsem měl místy problémy to okažitě nevypnout.Jistým varováním pro mě mohl být LivingVředův komentář, ten kluk vážně pořtebuje pomoc....pána se sekerou.Hloupé. unylé, iritují.40%. ()

heyda

Né moc originální, přesto opět kvalitní španělský hororový kousek, který má solidní napětí, fajn herce a dobrý scény. Bohužel závěrečná čtvrhodinka nabídla pár takových přehmatů, že víc hvězd tomu nedám, ale zklamaný vyloženě nejsem. Hororového začátečníka to určitě dostatečně pobaví :))) ()

JASON_X

Neočekávejte žádný realistický, "seriózní" thriller, z tohohle hlediska se jedná o prachsprostou chujovinu nehodnou komentáře. Nebo si snad opravdu myslíte, že by si vrah před porcováním mrtvoly fixkou naznačoval místa řezů? Že by tu řezničinu hodlal provádět v jakési zamřížované šachtě pár metrů pod chodníkem, přes kterou chodí lidi a do které leje jako z konve? A že by se neujistil, jestli je objekt jeho práce skutečně mrtvý? Ovšem pokud rádi oceníte klišé a brakovou nadsázku, budete možná vcelku spokojeni. Ale já tedy ne. To by totiž hlavní hrdinka nesměla být nesympatická slečinka s kuním xichtem, její ingliš spíkink bojfrend by nesměl být takový srábek a hlavně ruční kamera by nesměla tak zběsile poskakovat. Malé bezvýznamné plus za zdokonalenou postavu čističe, oproti kterému je Renův originál z Nikity vcelku lidský a komunikativní chlapík. Jeho španělská (respektive katalánská) varianta je totiž nemluvné, psychopatické, takřka démonické monstrum, se sklony k sadismu a s náklonností k hasičské sekeře. ()

Morholt

První polovina docela o ničem. Mladý pár si hraje na honěnou s trojicí padouchů, kteří jsou tak trochu rozumu mdlého, takže není zase takový problém se jim dostat na kobylku. S příchodem čtvrtého kruťáka film nabere celkem solidní tempo, zafunguje atmosféra a objeví se i nějaké to gore, takže dojem s předchozí nemastné neslané části je trošku napraven, ale přeci jenom od Španělů je člověk zvyklý ne mnohem lepší věci. 55% ()

Padme_Anakin

Prokazatelně nejsem cílovka, takže se nebudu raději moc rozepisovat, abych milovníkům žánru nepřivodila zástavu pumpy. Nicméně pár slov si neodpustím, když už jsem si to protrpěla. Mám-li sama chuť zbavit života hlavní postavy, je něco špatně. Chová-li se holka jako kluk a kluk jako holka, znejistím a napadne mě, zda to bylo úmyslně či nedopatřením. Deratizátor to nezachránil, neb ten si vlastně chtěl jen kreslit, když měl možnost volby.. ()

maddy

Typický predstaviteľ súčasnej španielskej hororovej vlny. Miestami mi to dokonca pripomínalo REC – jeden uzatvorený španielsky barák a jedna krvavá naháňačka po ňom, akurát namiesto tých zombíkov je tu trojica vrahov a namiesto strachu, napätia, adrenalínu je to v podstate iba taká home invasion rutina. Slušne natočená, správne krvavá, vďaka veľmi striedmej stopáži 80 minút nestihne nudiť, ale inak nič čo by tu už asi tisíc-a-jeden krát nebolo. Sweet Home sa síce nebojí brutality, ale celkovo mi chýbalo, že nejde až na dreň a postávam nedopraje skutočne psychické a fyzické peklo. Takto sa tu niekoľkokrát ponaháňajú po dome, ale nič čo by Sweet Home vytrhlo z priemeru. Navyše to u mňa zráža hlavne až nadmieru hlúpe chovanie titulnej dvojice postáv vďaka ktorým sa táto krvavá naháňačka nedá správne užiť, pretože vždy to narúša scéna nejakého úplne nezmyselného chovania (viď napríklad keď sa titulný mladík „zasekne“ na výťahovej šachte a čaká kým si po neho príde vrah, takto by sa skutočne nikto v momente kedy mu ide o holý život nechoval). Ani neviem čo o tom viac napísať, obyčajný home invasion priemer. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

kaylin

Španělsko-polský snímek „Sweet Home“ je přímočarým survivalem spojeným s home invasion, kdy ústřední dvojice je natolik snesitelná, uvěřitelná a dobrá, že vůbec nevadí, že je sledujete v celkem očekávaném příběhu. Tady jde o to, že jim i docela fandíte. A popravdě nebudete chtít, aby některé scény došly svého naplnění, jak jim budete místy držet palce. Z tohohle pohledu film funguje. ()

AlistairMir

Ať si říká kdo chce, co chce, já se bavil a jestli tohle je, dle místních komentů, slabej home invasion, tak nechci vědět co mi udělá s tepovou frekvencí nějakej silnej :-) Čistič neměl chybu a jeho naháněčka s hlavní hrdinkou byla solidně psycho. Výborná hudba a práce s kamerou to vystřelily na jasných 5* ()

TheDon

"Go to chell hijo de puta ", oprášil jsem zbytky španělštiny ze školy a bavil se u toho ,jak se španělka snaží mluvit anglicky. Nebylo to úplně špatný, ale nebylo to ani úplně dobrý. Takovej neurazí nenadchne film. Jediným hájlajtem byl příchod Viktora čističe, kterej byl naprosto monstrózní. A taky motor v hlavě. Jinak se dá říct, že je to koukatelnej solidní průměr. 55% ()

Havaj8

Další příjemný překvapení ze Španělska. Home invasion, který nebylo zbytečně natahovaný dlouhým úvodem nebo hloupejma dialogama. Po celou dobu se něco dělo, řekl bych že napětím se nešetřilo až do úplnýho konce. Brutální momenty tam byly na míru, i když by nebylo na škodu víc. Já si myslim, že jak to chtěli natočit, tak se jim to taky povedlo. Mě by se možná ještě líbilo, kdyby tam bylo o něco víc obětí, protože byla radost sledovat toho největšího šéfise, jak si dokáže poradit s jakoukoli překážkou. ()

peiton

Ach,zase sa mi to zdá,že žena sa stáva mozgom celej operácie a je to opäť ona,ktorá má navrch?!!No na strane druhej ako si si milenca do nepríjemnej situácie dostala,tak si ho láskavo z nej aj vyslobod.Španieli ma v tomto prípade mierne sklamali.Veľmi neoriginálny kúsok,klišé o ,,uväznených" ľudoch v priestore,hľadajúc cestu von a pritom bojujúc o život.Takéto snímky nie je problém natočiť za deň niekoľko...Ja osobne som z tohto ,,koláča" prejedená a na určitú dobu by sa mal zakázať piecť alebo aspoň pridať doňho lepšiu prísadu.Najlepšie takú,ktorú ešte nevymysleli a čaká na mňa kedy ju budem môcť ochutnať. ()

bourec

Dobrejch dvacet minut se to tvářilo,že by to mohlo bejt solidní .Jenže pak se z těch tří vyklubali jelita,ten čtvrtej byl magor,chodící sem a tam v plášti,a z filmu se stala blbost.Klišé mi nijak znatelně nevaděj,a kdyby se děj ubíral směrem,kterej mě na začátku napadnul,že to tak pojede,tak ,ač ne origoš,alespoń by to mělo grády.Takhle jen nudnej film po stopátý,a ještě další zřejmě uvidíme40% ()

Forsberg11

Španielska hororová produkcia opäť nesklamala. Sweet home je čistokrvný home invasion thriller so všetkými kladmi aj zápormi tohto sub-subžánru. Pracuje na základe osvedčenej šablóny. Mladý pár vo veľkom opustenom dome, partia lupičov a množstvo nedorozumení a náhod, ktoré urobia z filmu pomerne akčnú hodinovú nahánačku po vysokom schodisku a opustených bytoch schátraného domu. Škoda príliš hlúpych záporákov a už typicky nelogických hlavných hrdinov. Jedných som sa vôbec nebál, s druhými som takmer vôbec nesúcitil. Ešte dobre, že asi 20 minút pred koncom sa na scéne objavil pán Veľký a šou nabrala druhý dych. Privítal by som väčši počet postáv a viac mordov. Inak spokojnosť, ako s väčšinou španielskych kúskov... 70 %!! ()

iXtr3m3

Nepekný zážitok si odniesla hlavná hrdinka veru. Čo dodať. Nasraná bola na frajera, ktorý bol ufrflaný, ale že ona bola "piča", to ju nezaujímalo. Takto to dopadlo. Plánovať prekvapenie v opustenom dome, to je možné len v amerických tupých hororoch. Dobre, oprostime sa tejto debilnej myšlienky, všeko, čo potom nasledovalo, stálo za to. Hudba, efekty, atmosféra, všetko. Španieli túto špinavosť a uveriteľnosť vedia roky rokúce, pre mňa od dôb prvého Rec-u. Dobrý film, bol by lepší, nebyť niektorých podstatných debilných rozhodnutí tej ukričanej kravy. Ja viem, možno v reáli by bol takto reagoval aj normálny človek, predsa sa len jedná o skraty vo vypätých situáciách, kedy je človek v šoku, ale ja si dovolím stále naivne myslieť, že snáď by som sa takto nezachoval. ()

Gray Wolfman

Whoooow! Tak tohle jsem od toho opravdu nečekal. První půlka klasická homáková nahaněčka tipu: Kdo z koho, která se skoro nezastaví. V druhé půlce nastoupí Bruna ze studny jako posila a rozjede se solidní survival, který až do konce neubírá na tempu. K tomu skvělá kamera a střídání různých barevných filtrů (převážně zelená a červená), chování postav bylo, až na pár drobností, celkem logické a atmosféra beznaděje a starého, oprýskaného činžáku neskutečná ()

Perverz

Protože o přežití tady bojují jen dva lidé, tak jsem si hned na začátku říkal že po tom baráku snad budou jen běhat či co. Není to jak v jiným survivalu, kde maniak nahání partu lidí a postupně si je vychutnává. Ale ono ne, je to solidní jízda. A toho si cením, že s tak málo postavami udělali i celkem pěknou řezničinu. Proto ty čtyry hvězdy. Těch 80 minut využili dobře, a hlavní hrdinka uvažuje, nechová se jako píča a fakt se na ni pěkně dívá. Ingrid García Jonsson je fakt kočka. Vizuálně taky moc povedené. Záběry na patrové schody prostě můžu. Shora i zdola. Škoda jen že Ingrid Garciu Jonssonovou neukázali sdola i shora. ()

BlackHood

Představte si panelák z REC, kde se něco děje, místo zombíku tam jsou maskovaní vrahové, hraje skvělý soundtrack, je to i napínavé, má to krásný vizuál, gore je málo, ale když už je, tak stojí za to, prostě skvělý horor, něco jako The Collector.75% Stopáž je taky optimální. ()