ABBAmánie

• Austrálie

ABBA: The Movie

Dokumentární / Rodinný / Muzikál

Austrálie / Švédsko, 1977, 96 min

Je to tak osvobozující když se na konci zavřou ty dveře výtahu s celou kapelou a novinářem.(28.4.2011)

Film o fenoméne zvanom ABBA z pohľadu Lasse Hallstroma. Kapela, ktorá predala viac dosiek ako Beatles si zaslúži zdokumentovať turné - v tomto prípade austrálske. Fim vypovedá viac o pozadí, peniazoch a pocitoch než o skákaní na pódiu či hudbe. I keď sa nevyhneme najkrajšiemu zadku /čo nebola nepravda/ a celý čas vás bude sprevádzať absolútne stupidný novinár, vyváži to skvelá hudba a Lassova schopnosť postrehnúť a posunúť divákovi to, čo nás pri skackaní pod pódiom ani nenapadne.(15.7.2006)

Muzikální čtyřka se světovými hity..(8.8.2009)

Jak já měl tohle rád, vlastně pořád mám...(27.1.2011)

Tenhle film jsem poprvé viděla v Maďarsku. Celou dobu jsem stála, protože se nám nepodařilo pochopit systém číslování sedaček. Angličtině jsem nerozuměla a maďarské titulky ..no, škoda mluvit. A byla jsem neskonale šťastná!!!!(13.7.2005)