ABBAmánie

• Austrálie

ABBA: The Movie

Dokumentární / Rodinný / Muzikál

Austrálie / Švédsko, 1977, 96 min

Jo to byly časy. ABBA byla slavná, my jsme byli mladí a když ve filmu skupina vyběhla za deště na pódium, tak nám běhal mráz po zádech. To jsme samozřejmě nevěděli, co Lasse Halmstrom za nějakých 15 - 20 let dokáže !(28.2.2003)

Film v podstatě není ničím jiným, než natočenou šňůrou ABBY spojenou rádoby příběhem zoufalého novináře shánějící interwiew pro rádio. Pokud máte rádi ABBU, sedněte, poslouchejte, odpočívejte. Pokud ne, nemá cenu si film pouštět. Narozdíl od Beatlesáckých filmů tady jde opravdu pouze o tu hudbu, o nic jiného.(28.4.2003)

Zajímavě natočený dokument s jednou slavnou skupinou. Tenkrát bylo narvané kino, které spontánně když ABBA spustilana plátně nějakou tu svoji, zpívalo a tleskalo...Neopakovatelné!(29.1.2012)

Muzikální čtyřka se světovými hity..(8.8.2009)

Tenhle film jsem poprvé viděla v Maďarsku. Celou dobu jsem stála, protože se nám nepodařilo pochopit systém číslování sedaček. Angličtině jsem nerozuměla a maďarské titulky ..no, škoda mluvit. A byla jsem neskonale šťastná!!!!(13.7.2005)