Čokoláda

Chocolat

Čokoláda

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 121 min

Takový milý, sladký a voňavý film - aby ne, když je v něm obsaženo tolik čokolády...Samozřejmě, Čokoládě se dá vyčíst až příliš velká uhlazenost a happyend, je to evidentně přeslazený snímek, ale takový už je režisér Hallstrom, od něj se temný film čekat nedá. A jednou za čas neškodí, když se člověk nasytí sladkostmi nebo romantickým filmem tohoto ražení. Zvlášť, když v něm prim hraje Julliete Binoche a Johnny Deep...Celkový dojem: 85 %.(20.6.2006)

Lidi tady tvrdí, že tenhle film je sladkej....ještě aby ne, to čokoláda většinou bejvá. To je taky ten důvod, proč dávám tři hvězdy.(30.6.2011)

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí...(28.12.2003)

Oscar 5 nominací : Nejlepší film, Herečka HR - Juliette Binoche, Herečka VR - Judi Dench, Hudba, Scénář. . . . . Zlatý Medvěd - výběr(20.2.2004)

Rozhodně to není film, který by se měl rozdávat ke 3 čokoládám zdarma..tak se do rukou dostal mě. Pustila jsem si ho tedy s tím, že to je laciný film. Docela mě překvapil, ale opravdu jen docela. Možná jsem jen zaujatá, proto se ho chystám zhlédnout ještě jednou. Prozatím 3,5*(11.2.2011)

• - Spoiler: Johnny Depp se na scéně objeví až po 50. minutě filmu. (cheyene)

• - Některé z použitých doplňků ve filmu pocházely přímo z městečka, kde se natáčelo. (Geriel)

• - Scéna ve vodě byla natočena ve vodní nádrži. (Geriel)