Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Lulusator

Sladký příběh ze světa čokolády. Ale tenhle film je sladký tak akorát. Je v první řadě milý a potěší na duši. ()

JARDAHONDA

Hallstromův film s Juliette Bionche a Johnym Deppem pojednává o tom, jak jediné sladké sousto dokáže změnit člověka i celé město.. Příjemná oddechovka, s uhrančivou hudbou a skvělým hvězdným obsazením..**** ()

AdamRaphael

Skvělý nápad, skvělé provedení, skvělí herci. Svobodná žena s dítětem si otevře obchod s čokoládovými neřestmi ve vesničce, kde i kostka cukru do kafe navíc je hřích. Upjatý hrabě/starosta, který má pod palcem všechno včetně mladého faráře, který ve volných chvílích "ujíždí" na hříšné americké hudbě, si něco takového nemůže nechat líbit, a tak začíná boj mezi zámkem a cukrárnou. Během filmu se nebudete smát, nebudete plakat ani se bát, ale až film skončí a objeví se titulky usmějete se a budete mít takový nepopsatelně příjemný pocit. ()

Amy Rich Roll

Krásně sladký film o hořkých chvílích života. Krásná výprava, krásné barvy. Film působí opravdu jako procházka belgickou pralinkárnou. Film, který pohladí po duši, a přitom citově nevydírá. ()

shakeXL

Jak může šikovná cukrářka změnit malé zatvrzelé městečko se zatvrzelým starostou? Trochu pohádka nicméně vskvěle natočená. 4 stars ()

behunka

Tolik sladkostí a lákadel pohromadě. Mňam. Celý film bojuju s chutí na hustou sladkou čokoládu, nejlépe přímo z kůže božského Johnnyho Deppa. Proč jsou takoví krásní chlapi jen ve filmech?? ()

Profík

Kniha mě občas malinko nudila. U tohoto přepiu se mi to naštěstí nestalo. Dobře obsazené příjemné dílo. 85%. ()

vrrttt

Film, který jsem viděla asi tisíckrát. Ani nevím, co mě na něm tak přitahuje. Hlavní představitelé podali dle mého názoru velmi dobrý výkon. Dýchá z něj na mě pohoda a taktéž určitá nostalgie. Je zde velmi hezky vykreslena "zaprděnost" městečka a předsudky jejich obyvatel. Nenapadá mě nic, co bych mohla vytknout. ()

mickajc

Kto by to bol aj čakal, že príchod neznámej ženy s malou dcérou prevráti a zmení celú francúzsku dedinku? Dedinu, ktorá si zakladala na náboženskej viere, sviatostiach a podobne, na čele so ctižiadostivým starostom? To, že je tá žena ateistka a má nemanželské dieťa, čochvíľa vie celá dedina, a niektorí ľudia sa novej čokoládovni, ktorú si vybudovala vyhýbajú, no nájde si priaznivcov a to síce staršiu paniu, jej vnuka a ženu z dediny. Príbeh skutočne krásne zobrazuje bojovnosť niektorých ľudí, ktorých už iní zatratili. Príchod Deppa všetko okoreňuje a príbeh naberá ešte lepší a napínavejší spád. A ku koncu? Ku koncu sa samozrejme veci napravujú. ()

Kosir

Je mi líto, ale připadalo mi to jako přílišnej slaďák, abych dal víc jak **. Čokoládu mám raději hořkou. Johnny Depp mě zas tolik neokouzluje. :-) ()

andydufrsn

Tak tomuhle filmu jsem se léta vyhýbal, a nakonec se mi strašně líbil – potvrdil totiž to, co si myslím už léta – největším nepřítelem lidstva je jakékoliv organizované náboženství (rozuměj církev). Skvěle ztvárněno ! ()

Jarisko2

Nemohu dát ani o malý sladký kousek čokoládové hvězdičky méně, než plných pět. Dnešní den byl krásný a tohle byla vpravdě sladká tečka. Zábavné podobenství o pokušení, kterému se snaží odolat jen hlupák. Zdravý člověk rád podlehne a vášeň si vychutná. Velice mne potěšila, kromě Juliette Binoche a Johnnyho Deppa i Carrie-Anne Moss. Tahle "malá" role ( není malých rolí..), ji v mých očích slušela mnohem více, než třeba Trinity v Matrixu.. ()

Ether

Malebná rozprávka pre dospelých, kde nikto nie je skutočne zlý, maximálne tak nešťastný alebo trochu pomýlený. V hlavnej roli šarmantná Juliette Binoche ako Vianne, večne hnaná severným vetrom cestuje z krajiny do krajiny. Tentokrát zakotví s dcérou Anouk vo francúzskom mestečku, aby ulahodila oku diváka aj prostredím. Podobne ako čokoládovňa, ktorú si tam sama pekne vyupratuje, zaplní exotickými motívmi, cudzokrajnými nádobami a všakovakými čokoládami od výmyslu sveta. Skoro ako nespútanejšia verzia Popolušky. Následne na ne naláka nič netušiacich obyvateľov, lebo nastal čas odkrývať ich skryté túžby. A ako sa na kladnú postavu patrí – pomáha im. Nesmieme zabudnúť na Johnnyho v roli Rouxa, tak trochu netypicky blonďavého cigáňa. Nejde však o kľúčovú postavu a významne neovplyvňuje rozhodnutia našej Vianne. Vyskytne sa tam len ako jedna z postáv, korenistá ingrediencia, ktorá by v správnej Čokoláde nemala chýbať. Rozprávkový dojem umocňujú aj červené kabátiky Vianne a Anouk či hlas rozprávača, ktorý diváka sprevádza celým filmom. ()

Keytee

Veľmi dobrý výber hudby Rachel Portman udával celému filmu svojskú atmoféru snovosti...až cítite chuť čokolády na jazyku, vábi vás, hladí a úplne vás vtiahne do čarovnej atmosféry francúzskeho mestečka. Odporúčam aj knižnú verziu autorky Joanne Harris- hlavne kvôli výstižným opisom chutí, farebných vôní a úžasnému štýlu písania, ktoré vás tak isto vtiahne... ()

Jondik

Tak tahle čokoláda byla vysloveně přeslazená. Naše Vianne je ten obecný vzor a její dcera Anouk ta roztomilá dívenka, u které mě vážně nejvíc dostává ten klokan. Společnost ve vesnici včele s naším šlechticem je tak zásadová, až svou nejpodstatnější zásadu poruší. Ještěže Johnny Depp aspoň zachránil roli Rouxe, který ty dveře zcela jistě opraví. Film se táhne, mě osobně místy i nudil. Naproti tomu je však třeba říci, že téma samo o sobě je originální, zajímavě podané a za tu výborně vypadající čokoládu přimhouřím oko a dám ***. ()

pekkanik

Nemôžem si pomôcť, takéto filmy sa mi páčia napriek predvídateľnému deju, človek naberie pozitívnu energiu a šup ho do obchodu pre nejakú netradičnú čokoládu. ()

Lambruche

Príde mi rozkošné, dívať sa na film, ktorý je podľa knihy. No pritom je to film úplne iný ako kniha. Tieto dva rozpoly som zatiaľ postrehol len u Foresta Gumpa, Stopárovho Sprievodcu a práve tejto chutnej Čokoláde. Celkovo ale, zmena času a miesta pre dej, dokonca ani absencia či výmena niektorých (aj kľúčových) postáv filmu neublížila, práve naopak. Film sa vymanil zo série ilustrácii ku knihe a stal sa plnohodnotným partnerom pod heslom: Ak máš rád jedno, budeš mať rád aj druhé. A naozaj, hoci nie som zástancom sladkostí na obed, túto čokoládu rozhodne ako hlavný pokrm dňa odporúčam. Síce je nabitá kalóriami v podobe emócii, pribratie pár gramov citu na váhe osobnosti rozhodne na kráse neuberie. Vrelo odporúčať kľudne môžete a ak by ste sa chceli prejesť, kľudne si dajte aj knižku. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy