Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Wishkah

Příjemný příběh, příjemné prostředí, příjemní představitelé...co by víc kdo chtěl. Nedoporučuje se sledovat bez tabulky čokolády v ruce:-) ()

Schuldiner

Taková (sice) hezká pohádka.. ale moc dlouhá, nudná, předvídatelná a plná všelijakých klišé.. Musím se přiznat, že posledních 20-30 minut jsem ani příliš nesledoval děj neboť mě prostě a jednoduše moc nezajímalo jak to dopadne a co se vlastně bude vůbec dít. Vzhledem k tomu kolika lidem se to tu líbilo a vzhledem k celkovému hodnocení musím podotknout, že jsem vyloženě zklamán. ´´Čokoláda´´ není úplně špatným filmem, jen je prostě něčím co mi v paměti neutkví, protože nemá čím zaujmout... Snad jen nezáživností.. ()

Prochy38

Pěkné romantické drama a tak trochu i černá komedie. J. Binoche i A. Molina fakt předvedli, co v nich je. J. Depp hrál jen malou roli, ale koukat se na něj taky dalo. Jako kritika společnosti velmi povedené. V absolutní zkratce: skvělé herecké výkony na pozadí příjemného příběhu. Že jsem ale dostal chuť na sladké :). ()

tterez

Sladká pohádka o hledání ideálního místa pro zapuštění kořenů. Nikdy není nic perfektní, je třeba se přizpůsobit. 73% ()

Erinye

A zase tu máme Johnyho Deppa. Vedle Juliette Binoche se tak trochu ztrácel, ale role kočovného cikána mu vyloženě sedla. Film o ženském odhodlání, o lásce, o přátelství, odpuštění, ale hlavně o čokoládě. Když Vianne připravovala své lahodné výtvory, sbíhaly se mi sliny. Rozhodně se na něj nedá dívat, aniž byste u sebe neměli čokoládu..:-) ()

MadChick

Ajajaj tohle je tedy jak název napovídá opravdu moc a moc přeslazené, občas jsem měl až dojem, že u vleklých dialogů vypustím duši. Tenhle film je úžasným příkladem toho, že po výraznějším sestříhání by byl mnohem koukatelnější. ()

Paldiny

Koľkože to metafor a chutí sa zmestí do jednej tabuľky čokolády. Vážne ich bolo mnoho, vymenujem len sladkú, horkú, pikantnú a to Juliette Binoche nie je pre mňa žiadny ideál krásy. No podarilo sa jej vyslobodiť jeden zaďobaný zapadákov, ktorý potreboval riadne nakopnúť, aby nezaspal na ďalšie dve desaťročia. Moc príjemný romantický film. ()

Senfi

Opravdu sladký film. Taky bych chtěla na lidech poznat jaká čokoláda jim chutný(no ikdyž někdy bych byla radši aby to oni poznávali na mě) Juliette Binoche byla celou dobu skvělá, ale jakmile se tam oběvil Johny Depp nezbylo mi pro ní ani jedno oko. Chvilkama se sice oběvila slabší místa(ale opravdu jen trochu) ale i přes to je film vynikající a vy se do něj úplně ponoříte. ()

AIMÉE

Čokoholik jsem nikdy nebyla, ale díky tomuhle filmu jsem se jím určitým způsobem stala. Jednoduše a prostě 'hezký film'. ()

Mikeel

Čokoláda, krásně sladké drama se skvělým obsazením, dobrými hereckými výkony. Kdo by řekl, že čokoláda vzbudí takový rozruch. Ale z konce plyne, že čokoládě prostě nikdo neodolá, i kdyby se o to pokoušel. A já tomuto filmu také nikdy neodolám! ()

fredisek

Film o čokoládě, co jiného k tomu říct??? Snad, že příběh je jednoduchý a stejně plný různých motivů, a ty dohromady vytvoří problémy, které lidé na maloměstě mají. Čokoládovna vypadá úžasně starosvětsky a zároveň moderně, míchají se tu barvy s černí, ve které chodí lidé z městečka, kontrastuje tu svět jasně dané morálky se svobodou symbolizovanou čokoládou a navrch má Čokoláda snad nejlepší soundtrack, co jsem kdy slyšel. ()

Isobell

Sladke nejim, ale i jina pokuseni dokazou bajecne osladit zivot ;) Libi se mi slovo CokoLada ;) chocolate, schokolade, choc, cioccolata... Juliette Binoche (Vianne) a Johnny Depp (Roux) jsou ve svych rolich celkem fajn, zvlastni atmosfera, kouzelna hudba Rachel Portman takova ta na sneni, nespoutana vasen a vune cokolady. Roux: "I thought you'd never guess. My favourite - hot chocolate". Film pro zensky, chlapi u toho usinaji...a urcite i radi ;) ()

Marina111

Delikátna, chutná, výborná, sladká i horká, vábivá, neodolateľná - takáto je táto delikatesa, ktorú ocenia azda i tí najväčší filmoví maškrtníci. Pretože presne TAKTO má chutiť čokoláda. A presne TAKTO má vyzerať film, ktorý o nej vznikne. P.S : Veľmi odporúčam i rovnomennú knižnú predlohu + ďalšie diela z dielne J. Harrisovej ( Boží ľudia, Päť štvrtín pomaranča, Modroočko ...) ()

Movie Gourmet

Tenhle film mě nijak nechytil. Není nějak špatný, ale potřebu na něj koukat nemám. Nevím co bych na něm vyzvedl či pohanil. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Marla Singer

Ateistická světice, která mezi lidmi šíří lásku k bližnímu, toleranci a pomoc potřebným (k vizitce miss world zbývá jen světový mír a péče o sirotu). Po vynechání vulgarismů a dalších citově zabarvených slov jen těžko hledám ve svojí slovní zásobě výrazy, které by mi pomohly kýčovitost Chocolat popsat. Počáteční, lehce ironické vyprávění o narušení maloměšťáckých sterotypů rychle přeroste do moralitní agitace, která se i přes značné zobecňování postav a vyvstaných konfliktů není schopná dobrat vyššího smyslu nebo metafory, odůvodňující její schématičnost. Tvrdohlavě a především doslovně předkládá černobílé rozlišování panákoidních protagonistů, vedle kterých by doma sehrané divadlo s čokoládovými figurkami z vánoční kolekce vypadalo jako psychologizujíci sonda do života na malém městě. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy