Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

brasek

Mám pocit, že tomuto snímku nerozumiem... stále mám pocit, že je to film v obrazoch a pod čokoládou si mám predstaviť sex. ()

Tredi

Úžasný film na kterém je úžasně zachyceno jak funguje stádo a že když se člověk trochu liší, daj mu to pořádně sežrat! Ale taky je krásně ukázáno, že se člověk nemá lehce vzdát a že stojí za to bojovat. Jinak se mi líbilo prostředí s malebnou útulnou čokoládovnou kde si každý příjde na své :) ()

kishi_SO

pekna atmosfera, pekne pomaly sa odvijajuci pribeh, obsadenie perfektne, a k tomu cokolada, cokolada, cokolada ..... priam som ju citil cez obrazovku. ()

Eruwen

Tak na tenhle počin můžu koukat pořád. Nicméně, vždy musí být po ruce trocha té čokolády, jinak bych se na to dívat nevydržela :) Jinak, skvělý film, zajímavý výběr herců. Celkově příjemná záležitost. ()

SelfishMan

Ach ty sladkosti! Hezké? to ano! Sladké? taky bezpochyby! Dobře obsazené? řekl bych až výborně! Ale taky dosti rozvláčné, docela pomalu plynoucí a delší než bych snesl na vyšší hodnocení. Musím to asi zajíst něčím slaným abych trochu vyrovnal chutě. Tato čokoláda pro mě rozhodně návykovou nebude a další konzumaci neplánuju, té první ale nelituju. 60% ()

Kozlowski8

Další z povedených výtvorů Lasse Hallstroma. Příběh ženy, která se postavila zavedeným zvyklostem, předsudkům a pokryteckému myšlení lidí v malém francouzském městečku. Postupně na svoji stranu získává stále více občanů městečka, včetně těch nejzarytějších. Hezká sladká podívaná s krásnými herci a sladkou hudbou. ()

sweetRozarie

Rozplývám se nad tímto filmem stejně, jako když mám v ústech sousto čokolády.. Příběh je zasazen do malebného prostředí a k tomu nám hraje opravdu příjemná hudba. Sladkou tečkou na závěr už jsou pouze dokonale zvolení herci, kteří zde předvedli, co v nich je. ()

Elassar

Kouzelný snímek. Základem jsou mezilidské stavy, které jsou stejně složité, jako všechny ingredience čokolády atd. Mírně přemrštěnou skutečnost ve městečku pak skvěle doplňuje hutná atmosféra právě jako ona zmiňovaná čokoláda. A to je asi tak to, co mě napadne při vzpomínce na tento film - záběr na hutnou horkou čokoládu a obyvatelé, kteří se v ní rochní :)). ()

Leník

Originální příběh, krásná atmosféra, skvělí herci, co víc si přát. A k tomu navíc bonus v podobě Johnnyho Deppa. Jen by mě zajímalo, jaké bonbóny by čarovná Vianne asi vybrala pro mě... ()

imaginer21

Podle mě trošku přeceňované. Ano, je to slaďoučké jako ta nejlepší čokoláda Milka, ale Hallström mi dal mnohem krásnější srdcovky. Nic však nemění na tom, že Depp je jeden z nejcharizmatičtějších herců v historii. ()

Sakikura

Skutečně kouzelný film, který si už od dětských let pouštím kdykoliv potřebuju zvednout náladu. Já osobně bych na tomhle kousku hledala jen málo chyb, snad proto, že námět, scénář, hudba a celková atmosféra jsou přesně můj šálek kávy (nebo čokolády?). Město, kde lidé žijí nudným, stereotypním životem plným omezování a předstírání rázem rozzáří příchod sympatické Vianne, která si z přísných náboženských a společenských pravidel moc velkou hlavu nedělá. Vůně čokolády si nakonec podmaní každého. Příjemnou atmosféru doplňuje krásná rozpustilá hudba a o roztomilý humor je taky postaráno. Juliette Binoche a Johnny Depp si u mě taky pěkně šplhli. Pokud bych měla srovnávat s jinými počiny Lasse Hallstroma, Čokoláda má asi nejhřejivější atmosféru a myslím, že ji u mě jiný film jen tak nepředčí. ()

fafejt001

PODLE MNE BY TENTO FILM MĚLI DÁVAT V HLAVNÍM VYSÍLACÍM ČASE POSTUPNĚ VŠECHNY TELEVIZE . JE TAM TOHO TOLIK O NÁS , O ŽIVOTĚ , O VYTRVALOSTI A LÁSCE K LIDEM . ()

Desmi

Čokoláda je jen zdlouhavou dvouhodinovou nudou. Nic víc. Ušetříte hodně času, když si výše přečtete obsah. Z filmu si totiž víc, než co se dozvíte v obsahu, neodnesete.. Tenhle typ filmů nemám rád právě pro jeho zbytečnost. ()

ZaFi.

Lasse je prostě borec! Na jeho filmy mám vždy obrovskou chuť, a tuhle „čokoládovou lahůdku" (ač sám čokoládu zrovna moc nemusím) jsem si také náležitě vychutnal. Ta žena, která se svojí dcerkou odhodlaně přichází do nábožensky fanatického francouzského městečka a snaží se za pomoci toho kakaového potěšení obyvatele přesvědčit, že by také měli umět uspokojit své nejtajnější choutky, mě prostě a jednoduše okouzlila. Tváří se tak sebevědomě a odhodlaně, že Vás musí bavit ji sledovat. V příběhu jsou také hezky vykresleny jednotlivé postavy (starosta, jeho sekretářka, její syn, její matka, pán se psem, kněz, atd...). Tenhle snímek se opravdu povedl. Nezbývá tedy nic jiného, než (nejen) vám, kdož holdujete této slastné dobrotě, film doporučit. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy