Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Slarque

Příjemný film o srážce konzervativnosti se svobodou. Není ani tak přeslazený, jak by se mohl zdát podle názvu. Lahůdkovému obsazení vévodí Juliette Binoche, ale za zmínku jistě stojí i Alfred Molina, Peter Stormare, Judi Dench či Lena Olin. Vykašlejte se na diety a vychutnejte si tenhle film! ()

zahadna

"Chuť, ktorá vás dostane. Stačí ochutnať iba raz a už nebudete túžiť po ničom inom." Jeden nádherný film, ktorý vás určite nesklame. ()

WANDRWALL

Hodně expertů nechápalo, jak se mohl tak starodávný druh příběhu dostat v tom roce mezi nominované na Oskara. Žena bojující proti zavedeným pořádkům v městečku. Nikdo takm nezná dobrou čokoládu, tak jde do toho. A trvá to, než si najde nějakou klientelu. Pastor jde proti ní, je pro městečko až příliš extravagantní. A to skrz prkotiny. A na závěr najde i velkou lásku v muži, co dost připomíná romantičtějšího Sandokana. ()

Happens

Romantická tabulka příběhu ochucená špetkou hořkých událostí na pozadí sladkého nádechu pohádkovosti se zamilovanou náplní dobrých srdcí. Tak chutná tato Čokoláda. ()

klerik

Pohladenie, ake dokáže natočiť jediný režisér. dráma+rozprávka+legenda. Depp je hlavne na ozdobu, Juliette je ako vždy skvelá a Alfred Molina by si zaslúžil všetky ocenenia sveta... ()

Chrustyn

I když by se mohlo podle názvu zdát, že půjde o nějaký romantický slaďák není to tak úplně pravda. Originálně pojatý a ohromně nápaditý film s výbornými herci a pěknou hudbou. ()

korbitch22

Velice zajímavý snímek o tom,jak může staré tradice plných předsudků změnit parta kočovných cikánů,dobrá čokoláda a hlavně její výrobce...nádherná Juliette. ()

heyda

Pěkné, pěkné, sladké, dobré, herecky nadprůměrné, vizuálně vytříbené, smutné, veselé, dramatické, ale za každé okolnosti filmově chutné. To je čokoláda! ()

honajz

Příjemná červená knihovna, šmrncnutá žel pokusem o jakýsi pomyslný svár mezi svobodomyslnými lidmi a bigotními věřícími. Nic mezi, jen tvrdá jádra svých lig. Čímž snímek zcela ztrácí jakoukoliv věrohodnost, pokud o ni stál. Působí jako tezovitý příběh zabalený jakoby do hávu pohádky, ale propagující zcela jasně jen jednu linii vidění světa. Jestliže to však vezmeme jako pohádkový příběh o paní, co furt někam utíká, protože nadělá spíš problémy než přinese klid, a sem tam si najde i spolunocležníka, ok, dá se na to dívat. ()

Ivoshek

Ten film je tak nějak prvoplánově hezký, milý, přátelský voňavý. Postavy jsou miloučké, J. Binoche je hezounká.... Ale je to nuda, ve filmu se v podstatě nic moc neděje. Navíc, nevím, jaké zkušenosti mají francouzští soudruzi, ale podle mých zkušeností potulní rómové většinou nevypadají jako Johny Depp. ()

Othello

To, co udělal Limonádový Joe pro Kolalokovu limonádu dělá Chocolat ro čokoládu. Akorát to druhý se bere vážně. Nicméně od děsnýho Gilberta Grapea je to krok kupředu zejména po režijní (a koneckonců i castingový) stránce. ()

eraserhead666

Viděl jsem jednou, líbilo, ale nějak nemám potřebu se k tomu nějak vracet a to se mi moc často nestává. Místy se mi to líbilo, místy to nudilo, místy sralo.... ()

Ilicka

Tři hlavní herci figurují v mém filmovém top ten, čokoládě nikdy neodolám a hlavně, když mám špatnou náladu, Vivian a Roux mě z ní téměř vždy spolehlivě vytáhnou. ()

becki_tu

Hořká nebo sladká? Krásný příběh o čokoládě, která svou jemnou chutí přiměje nejednoho člověka přehodnotit své předsudky a podívat se na vztahy s lidmi z trochu jiné strany. Příjemní herci, hlavně Julie Binoche a Johnny Depp, příjemná hudba, pohádková atmosféra, prostě příjemný nepřeslazený film do nepohody. ()

duklak2

Čokoláda. Komu by nechutnala tato pochoutka. Ač má různé druhy příchutí, tak je vždy vynikající a člověka uklidní. Neobvyklý název filmu, ale o to s velmi dobrou zápletkou, která se točí kolem čokolády. Pro zopakování. Cizinka se s dcerou přistěhuje do malého města a tam si otevřou obchod s čokoládou. Vyrábějí z ní různé pochoutky, které působí jako afrodiziakum. Starosta města s tím nesouhlasí a dělá všechno pro to, aby obchod zavřela. Je to příjemná pohádka pro „dospěláky“ a samozřejmě také pro ty, kteří mají rádi čokoládu, což je asi většina. Velice se mi líbil „čokoládový“ Johnny Depp. Je až neuvěřitelné, jak je tento herec přizpůsobivý a dokáže věrohodně zahrát každou roli. Film se mi velice líbil a po právu získal 5 nominací na Oscara. ()

Sawy

Můj šálek horké čokolády to tak úplně není,přeci jen u tohoto filmu si na své přijdou spíše ženy,ale stejně... Té přepečlivě budované hřejivosti,líbivé stylizaci a sladké Juliette je tak těžké odolat! Příchod Johnnyho film hodně provětral a opět se ukázalo,o kolik lepší výkony podával ten kluk deset let nazpět.Hallstöm tyhle slaďáky zkrátka umí jako málokdo a věci,které bych jindy jen těžko odpouštěl,mi v jeho režii připadají jako prkotiny.Navíc je tu naprosto báječný Alfred Molina,jehož závěrečné extempore ve výloze nemá chybu.Precizní práce s přidanou hodnotou. 80 % ()

Lucasion

Čokoláda - sen každé ženy. Jak si film mohou užít chlapi? Jednoduše, když je dobrý. Film má parádní obsazení. Alfred Molina jako nešťastný starosta, Carrie-Anne Moss jako starostlivá dcera, Judi Dench a samozřejmě Johnny Depp. Sice se objevuje na plakátu, ale ve filmu se ukáže až skoro v polovině. Trošku divné, ale dobře. Jeho role dávno před Piráty, takže vystřihl svojí roli nápadníka skvěle. Tím chci říct, že hraje a nepřehrává. Mezí ním a Juliette Binoche to parádně jiskří. Více takového chemie do milostných filmů prosím! Čokoláda je romantický film s nějakými těmi zvraty a dojemným příběhem o jedné ženě, co se snaží usídlit. Bohužel ve městě kam přijde vařit čokoládu, jí obyvatelé ignorují. Nemám rozhodně problém na tento film koukat znovu. Čokoláda je taková pohádka pro dospělé. PS: Pokud někdo tvrdí, že u filmu (nebo po filmu) si nedal čokoládu, tak mu to nevěřím! (78 %) ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy