Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

rawen

Čokoláda je příjemná pohádka pro dospělé. Nic víc, nic míň - potěší klidně i napodruhé, po určitém odstupu. Jenom se mi nepozdála postava, kterou sehrál Johhny Depp, je tak nějak napasovaná do příběhu, působí to trochu jako vrtoch tam tu postavu nějak vervat - nevím jestli je to jen můj osobní pocit, ale film by se bez Deppa s kytárou a copánkem klidně obešel.... Fajn, fajn 8/10 ()

Tommassi3

"V očích božích jsme stále ještě svoji !!" - "Tak to musí být slepý !!" ;) Čokoláda je pro mě osobně až příliš velkým filmovým zklamáním, od citlivky Lasseho Hallströma bych čekal mnohem víc než tuhle přeslazenou romanci, která mě však nechávala většinu děje naprosto chladným, celý snímek se mi zdál až moc unylý a prvoplánovitý včetně toho happyendu, Prattův soundtrack mě také příliš nezaujal, ničím neoslovil, a když už i cikán Johnny Depp se mi zdál takový nijaký, mdlý, pak nemůžu hodnotit lépe, byť uznávám, že mě částečně mohl ovlivnit i fakt, že je mi Juliette Binoche jako žena silně nesympatická.. Trochu jsem se obával, že se neudržím a dostanu chuť na sladké, leč ani k tomu nedošlo, velké očekávání s sebou přineslo rozčarování nad značně nadhodnoceným filmem, který na mě zapůsobil podobně, jako bych sledoval prázdnou výlohu cukrárny.. ()

murakamigirl

Možno to nie je bezchybný počin, zato určite to je moja filmová slabosť. Veľmi dobrý príbeh, skvele vykreslená dobová atmosféra, zišiel sa ten správny herecký ansámbel, ktorému trónia Juliette Binoche (mimochodom pôvabná ženská), Judi Dench a Alfred Molina. Johnny Depp (mimochodom talentovaný originál) sa tu svojím talentom až tak neoháňa, ale keďže je zakaždým potešením pozerať do jeho čokoládových očí (o tom, že sú čokoládové, sa nediskutuje) a ani jeho postava nie je nejako obšírne načrtnutá, nemožno mu veľa vyčítať. Hudobná stránka sa za tou vizuálnou takisto vôbec nedá zahanbiť... Roztopí sa každé srdce, keď ochutná Viannine dobroty. A roztopia sa aj vaše chute, pretože Čokoláda je prefíkanou sladkou návnadou, na ktorú sa veru ľahko chytíte. Hallstrőma mám v povedomí len vďaka nádherným Pravidlám muštárne, ale po tejto vyberanej maškrte už jednoznačne musím napraviť svoj omyl a pustiť sa s veľkou lyžicou i do ďalších kúskov jeho filmografie. Dúfam, že si pochutím! ()

Johny_fork

Patřím mezi ty, co by mohli žít jen ze sladkého, takže sem slintal skoro celý film, pro Čokoládu mě nenapadá chytřejší komentář, než prostě hezký film, odzbrojující síla vyprávění, příběh plyne pozvolně a citlivě, že si některých změn v životech obyvatel městečka nemusíte ani všimnout, ale tak nějak to cítíte. ()

Terva

Jedno malé francouzské městečko, kde lidé mají rádi poklid. Až jednoho dne.....říkají, že je ateistka...si tu otevře jedna žena malou čokoládovnu. Místní obyvatele to začíná škádlit. Pak připlují potulní cikáni....nejsou zváni......a jejich kapitán je....Johnny Depp. Jeho scéna se žížalou je dojemná. CITÁT - Jemná, pikantní......... A co teprve pečené kuřátko polévané čokoládou. Nezapomenutelná scéna je to masochistické vystoupení, které předvede pan hrabě. Ale severní vítr je......jo, to je už jiný příběh. CITÁT - Nejraději mám čokoládu......... Věnováno památce Mika Robertse (kamera operator) Vždy jsem si myslel, že to bude taková blbost, že jsem se tomu leta vyhýbal. Nakonec mně vůně čokolády přilákala a já se jen oblizoval. ()

m.krudenc

Hezký Romantický film, který zachutná a přivodí pěkné chvíle, asi tak, jako když jíte nějaký čokoládový pamlsek. Binochet sladká (z mužského pohledu), Depp sladký (z ženského pohledu), příběh spíše hořký, ale na konci opět čekala ta mléčná část. Krásná podívaná. ()

villon17

Tak otevřít si obchod s nejlepším jídlem na světě zrovinka při půstu je holt blbost, ale jinak jde o jednu z nejsladších podívaných vůbec:) ()

Marek1991

S mojimi citmi to akosi nepohlo, musím uznať, že vybrali pre tento príbeh zaujímavé prostredie, presladenosť v tom nebola, ten príbeh sa mi zdal prehnaný, avšak pekne mysteriózny v dobrom slova zmysle, nepatrí medzi moje obľúbené filmy, romantické príbehy si predstavujem inak, nebolo to pre mňa tak pútavé, ale zas to nie je nejak zlé, žeby sa na to nedalo pozerať, je to len taký dlhší film s čokoládou, ktorú vo filmoch často nemáme. ()

corpsy

Okúzľujúci snímok, ktorý z vás spraví na dve hodinky romantikov a ani si to neuvedomíte. Výborne zvolený herci, ktorý bravúrne stvárnili svoje filmové postavy. A človeka ako Vianne, je vo svete potreba ako soli. ()

liquido26

Sledování tohoto filmu jsem docela podcenil a takticky nezvládl. Koukali jsme na něj večer a já nekoupil žádnou čokoládu a v Bille už měli zavřeno, takže jsem po celou dobu jenom trpěl :-) Nicméně film je fajn, má hezkou atmosféru, příběh i dobrý herce ()

DDT

Juliette Binoche je sladká, Johnny Depp k nakousnutí (nebo naopak), ale dvě hodiny se cpát touhle přeslazenou čokoládou je na můj žaludek přece jen trochu moc (i když lepší než se třeba předávkovat Kokainem). ()

Květula

Tenhle úžasně příjemný film o ženě, která obrátila naruby život v jednom francouzském městečku, má jednu obrovskou chybu: bez čokolády v ruce se na něj nedá dívat. Jakmile si ale nějakou tu tabulku (nebo radši dvě) opatříte, je to krása. Všechny herecké výkony jsou opravdové a upřímné (zvláště Judi Dench je skvělá), film má úžasně voňavou atmosféru a Johnnymu to zase jednou zatraceně sluší. ()

Krissty

Příběh téhle ateistické cestovatelky mě naprosto uchvátil.. Líbí se mi, že jde proti všem zavedeným pravidlům a klidně otevře obchod s čokoládou v přísně katolickém městečku právě v době půstu.. Je prostě svá a dokáže si sama zařídit čokoládovnu a starat se o malou dcerku s bujnou fantazií - to na ní obdivuju :) I když jí starosta hází klacky pod nohy a pomlouvá ji, ona si přesto dokáže vybudovat stálou klientelu a nezkrachovat.. V tomto filmu se ale kromě životního příběhu Vianne objevuje i několik příběhů vedlejších, které rozhodně stojí za povšimnutí.. Například příběh její přítelkyně Josephine nádherně ukazuje, že člověk se prostě nemůže změnit od základu ani kdyby chtěl.. A příběh postarší nemocné Armande nás nabádá k tomu, abychom si užívali života, ať už jakkoliv trpíme, protože nikdy nevíme, kdy skončí.. :) Ale co mě na tomto filmu asi nejvíc zaujalo? Samozřejmě Johnny Depp, který byl už tradičně ve své roli skvělý a opět táák sexy! Mimo to byl neuvěřitelně milý a ten jeho úsměv... V tu chvíli jsem litovala, že jsem roli Vianne nedostala já.. :D Celá oslava na lodi byla úžasná a tanec Rouxe a Vianne byl tak vzrušující a romantický! Střídalo se ve mně tolik pocitů.. Romantika přecházela ve vzrušení.. Vzrušení se náhle změnilo na napětí.. Prostě skvělý zážitek! Do toho skvěle zakomponovaná hudba, která to celé jen umocňovala.. Závěr byl samozřejmě také fantastický.. Na kázání většinou nejsem, ale v tomto filmu se mladičkému knězi nakonec opravdu povedlo, ač bylo strohé, bylo krásné.. Všechno dobře dopadlo a dokonce i fiktivní klokan se uzdravil - tak to má být! :) Ale abych pořád jen nechválila, jednu nevýhodu tento film přecejen má.. Celou dobu se mi sbíhaly sliny při pohledu na vařící se čokoládu a já u sebe neměla ani kousíček.. To mě trošku deptalo, takže příště, až si film pustím, budu už připravená s pořádnými zásobami :) ()

Krt.Ek

Víc než slaďounké melodrama s nádechem romantična, ono je to vlastně dosti oduševnělé a vyzrálé dílko, čímž zároveň nadstandardní. Miláček Vianne nedělá nic, než že - slovy Chara - pěstuje svou oprávněnou jinakost a s pralinkou v ruce bortí šosáckou, prudérní, maloměšťáckou morálku, jíž zaštiťuje nejodpudivější starosta filmového plátna, úřednická krysa, jež mi svým rigidním staromilstvím pila krev už od první minuty - jak málo někdy stačí k tomu, aby vám kdos přišel na přes držku, co? 80% Season Challenge Tour 2015 ()

Pan Filuta

9/10 Jak hloupý jsem byl! Dlouho mě odrazoval samotný název, hloupý to předsudek. Jenže nedávno jsem viděl od Hallströma Žít po svém. Díky čemuž jsme se konečně rozhoupal. Čokoláda je nesmírně poetický film, ve kterém život není snadný a mnohdy je nespravedlivý a krutý. Ovšem to zde má svůj význam. Zpočátku jsem byl velice nedůvěřivý. Důvodem byla jistá infantilnost, která se objevila a hnedka zase zmizela. A tehdál mi došlo, že to je záměr, že to je způsob relaxace, kterou jen tak někde nepotkáte. ()

phoebess

Důležité upozornění! Tento film nesledujte s prázdným žaludkem, ani s poloprázdným, pouze nasyceni! Vyvolává pocity hladu:-). Nevím přesně, čím mě tento film uchvátil. Příběh nebyl vůbec komplikovaný, od začátku se dalo očekávat, co bude dál… ale příjemná hudba, vůně čokolády (pomyslná), skvělé herecké obsazení daly dohromady krásný melancholický čokoládový mix, na který se člověk může kouknout ve chvílích nepohody (ať už máte na mysli počasí, nebo jen chcete přestat s čokoládovou dietou:-)). ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy