Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Korbitch

Juliette Binocheová je kus baby a představa, že by měla v našem městě krámek s čokoládovými pochutinami mě upřímně děsí, prže miluju ji a čokoládu asi ještě víc, takže bych měl co nevidět tak 7 tun. Scéna s přežraným starostou ve vytrýně me rozsekala na kousky. Čokoládový. ()

Lamiczka

Krásný příběh, jako z pohádky. A jen hlupák by neuhádl kolem čeho se celý film točí. Půvabné role, prostředí, hudba a ta čokoláda. Hmm. ()

Jillen

Nechce se tomu věřit, ale tenhle film vás navede na strmou čokoládovou cestu a vy spadnete do obří čokoládové lázně, ze které se nebudete chtít vyhrabat. ()

GodComplex

Cokolada je shit a to doslova. To je rozumne a objektivni konstatovani, zalozene na realite a faktech. Je to uplne stejne nechutna, hneda, lepkava hmota, jejiz neskutecne vyhypeovane a prehodnocene "postaveni ve spolecnosti" a popularita mi byly vzdy velkou zahadou. Dokonce i Milka mi prijde jako stupidni nesympaticka krava. Film o cokolade na tom nastesti vzhledem k pomerne hezkemu vizualnimu zobrazeni a skvele zvolenym herecum neni az tak spatne, nicmene onen cokoladovy puvod se tam stejne nezapre. Cele to holt pusobi jaksi hnede, nudne a upatlane. Johnny Depp, Lena Olin, Binoche a ozrala Stormare se ale snazi a drzi tento hnedy kousek alespon na prumeru. 5/10 ()

Orlau32

Zajímavý a velmi dobrý film. Ani se nechce věřit, že před 50 lety nebyla čokoláda něco samozřejmého a že s tím měli první podnikatelé takové těžkosti. Nebo to bylo proto, že tou odvážnou protagonistkou byla žena ? Jaké zlo způsobí závist a bigótní blbec, byť je to aristokrat. ()

blackrain

Čokoládě neumím odolat, ať už má podobu filmovou nebo něčeho k snědku. Juliette Binoche dokonale rozvrátila přísnou a možná až upnutou morálku malebného městečka. Někdy bych také chtěla nahlédnout do nitra lidské duše a najít v ní skrývané vášně. Já ovšem neprodávám čokoládu, ale náhradní díly do aut. Z filmu vyzařuje takový uklidňující dojem, pohoda a všeobjímající klid. ()

Lulu13

Pri tomto filme sa cítm ako na hojdačke. V jednej chvíli sa pristihnem s úsmevom na tvári a hneď v zápätí so slzami v očiach. Emócie vo mne vyvoláva prakticky celú dobu a po jeho konci mi zostane v srdci vždy tak nepopísatelne krásny a hrejivý pocit. Soundtrack patrí k tým vôbec najlepším a poteší aj Deppova účasť na ňom. S gitarou v ruke je neodolatelnejší než tá čokoláda. Po poslednej projekcii zvyšujem hodnotenie na plný počet. ()

Remedy

Čokoláda příjemně kombinuje prvky dramatu a komedie s lehkým nádechem pohádky. Neuvěřitelně elegantní, sympatické a příjemné dílo Lasse Hallströma si asi nejvíc užijete s šálkem horké čokolády a nějakými těmi cukrátky.)) Výběr herců perfektní, hudba víc než příjemná.)) ()

suicide

A víte, že mi ani nepřišlo důležité časové a místní zařazení? Myslím, že ani tvůrcům ne, kteří naštěstí kulisy filmu pojaly skutečně jako pouhé kulisy a nic víc. Ovšem ač britský snímek, přesto ale z něho jistá francouzčnost čpí - ale ne ostře jako kyselina, ale sladce jako svůdné čokolády madame Rocher. Celých 121 minut je jako se koupat v kotlíku voňavé, sladké a hutné čokolády. ()

YURAyura

2/10 - Naprosto nerealisticky romantismus se skaredou hlavni predstavitelkou, ktere se nedaji drzet pesti. Taky je to umelecky/artove dlouhe, diky cemuz ma divak dostatek casu se zamyslet nad celkouvou koncepci tohoto tragickeho omylu. Nebyt tam zaporne strany - Molina, Stormare je to odpad jak vysity. ()

CrownThomas

Pro uzavření 1. milénia ohodnocených filmů na čsfd.cz jsem chtěl nějaký film, který bych snad mohl ohodnotil 5 *****. POVEDLO SE!! Čokoláda byl ten správný tah...... 5 ***** :) ikdyž to není plných 5 *****, moc pěkný film... ()

katuska138

Tenhle film má v sobě neobyčejné kouzlo. Něco hrozně zvláštního vás k němu po prvních pár minutách připoutá. Možná je to hudba, možná je to nějaká skrytá touha po čokoládě nebo možná jen chcete vědět, jak bude všechno to cukroví na ty lidi z vesničky působit. Skvěle vykreslené postavy, jejichž osud chcete poznat až do úplného konce. A být tu Johnny z čokolády, tak ho sním do posledního kousku. ()

major.warren

Čokoláda je velikonoční příběh o pokušení. A je sladký. Lasse Hallström je pro mě symbolem krásné filmařiny. Dokázal mi to už minimalistickým a výtečným Gilbertem Grapem, a v Čokoládě snad ještě více sílí jeho láska pro film. Co se k jeho filmu dá dodat? Snad jen to, že Jan Svěrák udělal velkou chybu, že režii odmítl:-). Knihu Joanne Harrisové jsem nečetl, ale když se člověk ponoří hluboko do scénáře, zjistí, že bez tak originálního a půvabného příběhu by to prostě nešlo. Čokoláda není jen filmem o čokoládě a lásce, jak se může na první pohled tvářit. Má v sobě něco mnohem většího, a v čase Velikonoc se to na obrazovku opravdu hodí. Když úchvatná Juliette Binoche dorazí do malé francouzské vesničky i se svým čokoládovým královstvím, všichni kolem začínají větřit ve vzduchu, že to otočí jejich životy. A to je téma na film!!! Čokoláda, brána jako pokušení, slast a svoboda v jednom - ve věčném souboji se zavedenými normami a církví, které nás nenechají pořádně žít. A Vianne v podání oscarové Binoche obyvatelům vesnice svým "darem" život vrací. Jestli se dá něco nazvat poetickým příběhem, s nadčasovým poselstvím, a nápadem, pak je to Čokoláda, která zde mimo jiné hraje roli vůbec největší. Hallström režijně vévodí. Točí s lehkostí a pomalu si k tomu Vianině krámku hledá cestu, stejně jako obyvatelé vesnice. Robert Nelson Jacobs nám to trochu zpestří a zamotá úžasnými nápady a myšlenkami z původní předlohy. Scénář sám o sobě je naprosto skvělý. Žádné zbytečnosti, dobré dialogy, přesně odhadnutý styl, půvab - tak nějak by měla vypadat adaptace, pojem, který je ve filmovém světě pořád jeden velký otazník. Jacobs divákovi svým psaním nedá možnost hledat nedostatky, což je krásné. A Hallström, to naše dítě z Bullerbynu, ten ví, jak diváka dostat. Když mu přijde, že se zrovna nic neděje, nebo, že by to tu a tam mohlo být nudné, ukáže nám záběry na výrobu čokolády, a diváka si přirozeně podrobí. Atmosféra snímku je nezapomenutelná. Úvodní vyprávění je jako z pohádky. Kostýmy (především slavné červené pláště) jsou překrásné. Výprava je nenápadná a komorní, stejně jako celý příběh. Hudba Rachel Portmanové je naprosto geniální. Hravá, chvílemi tajemná jako čokoláda samotná, vtipná, a ve scéně s požárem i pěkně tvrdá, a buduje úžasné emotivní vyznění. A celé to spojuje nenápadná, avšak všechno-vidoucí kamera. Krom skvělé Binoche se nám tu sešlo další výborné obsazení. Alfred Molina je coby ukázkový padouch hrabě, jenž se spolu s knězem snaží uchopit řád a křesťanské tradice města pevně do rukou, skvělý, avšak ve finále baví jak nikdy víc. Peter Stormare coby vrah z Farga, je prostě ten správný hajzlík a blbec vjednom, Lena Olin zase ta správná duše vesnice, a Judi Dench, tak ta je opravdu znovu na Oscara, protože té staré stařence vtiskla život. Plus pár skvělých tvářiček jako Carrie-Anne Moss, Victoire Thivisol, coby dobrosrdečná Viannina dcera Anouk, a pak samozřejmě věčný záletník a samotář Johnny Depp, který to celé uzavře do romantického kruhu. Depp s Binoche jsou vynikající pár a Johnny se tady opravdu trefil do černého. Samotářský cestovatel s kytarou, to je jeho. Dojem mi možná trochu kazil jeho dabing, ale jinak ani "ň". Co se dá snímku vytknout? V některých okamžicích je až moc sentimentální, ale to je jedno z Hallströmových znamení, a v druhé půli jsou sem tam nějaké vleklejší fráze. První půle je výtečná, druhá je skvělá. Hodnocení pendluje mezi pětasedmdesáti a pětaosmdesáti procenty. Ale proč hledat chyby v tak příjemném, kouzelném, a magickém snímku? Čokoláda stojí na úžasném příběhu. Vypravěčský kruh Jacobs uzavře až v samotném konci a my se teprve tam dozvídáme, kdo nám ho vyprávěl:-). Opravdu se tu dá mluvit o moderní pohádce. Jestli nemá na Velikonoce běžet takový snímek, který s nimi souvisí a zároveň mluví o církvi a svobodě, tak který? Lasse Halström je prostě skvělý režisér, a hlavně má jednu hodně důležitou přednost - snaží se o dobré konce, který Čokoláda zcela zajisté má:-). U mě 80% a čtyři hvězdičky. Film má hodně silných i vtipných scén. Vybrat tu nejlepší snad ani nejde. Ale buď nějaká s čokoládou na plátně, nebo ta finální, která má v sobě něco nepopsatelného, protože lidi jako je Vianne, její dcera a matka často potřebujeme i ve vlastním městě. () (méně) (více)

Skip

Moc pěkně to na nás všichni zahráli a uvedli nás téměř do čokoládového rauše. Alespoň tak jsem to cítil já a bylo mi fajn i po několikerém zhlédnutí. ()

Zmiu

Pohodový film, který si vždy ráda pustím znovu. Zaujme jak příběhem, tak i hereckým obsazením. Něco pro zamyšelní, i pro zasmání. A k tomu ta nádherná čokoláda. ()

Želik

Ach čokoláda, skutočný gurmánsky zážitok. Sladká, omamná, vzbudzujúca nepoznané pocity. Kto raz ochutná, vie, o čom hovorím. No a priznám sa hudba, ma vždy, ale ozaj vždy roztancuje. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy