Se slovníkem v posteli

• USA The Sleeping Dictionary (více)

Ve 30. letech 20. století přichází mladý, naivní důstojník John Truscott do britské kolonie Sarawak na Borneu, aby pomáhal s civilizováním kmene Iban. Poznává tamní zvyky a podle tradice dostane svůj "slovník do postele", krásnou Selimu, která je jeho služkou, milenkou a současně učitelkou jazyka a zvyků místních obyvatel. Navzdory varování se John a Selima do sebe vášnivě zamilují. Tradice však vztahy zakazuje. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně k Selimě opět vzplane a zesílí. Je vdaná za Ibana Belansaie a stará se o malé dítě. Ten se dozví, že se John se Selimou opět setkal, vplíží se do jeho domu a chce ho zabít. Za pokus o vraždu důstojníka je odsouzen k smrti. John je odhodlán obětovat kariéru lásce k Selimě, čímž se však ocitá v situaci, kdy mu půjde nejen o čest, ale také o život. (TV Nova)

Flamik

Není to klasickej film na 5 hvězd, ale protože jsem nic tomuto podobnýho neviděl, tak jdu do toho..Za mě by se tento film hodil do školy. ()

LordMalak

Vlekoucí se nuda a utrpení. Jessica Alba jako míšenka? Hm. Sice se na ni pěkně kouká, ale to tenhle film nezachrání. ()

raadec

Kdo by se nechtěl učit cizí jazyk s takovým slovníkem. Jak by řekl J.A.Komenský: "Škola hrou." No a až nebudu mít co na práci, tak navštívím Sarawak, třeba mě Ibani něco přiučí. Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.. A nedochází mi, proč Jessica hraje v takových ptákovinách, tahle role jí sedí jako zadek na židli. Holt Stupidwood, teda Hollywood.. ()

Pythonator

Jessica Alba je zde nahá a jdou jí vidět bradavky. Co je třeba víc??? Nic. Jo a je tu taky nějaký ten děj a romantika. Mohlo to být natočeno mnohem lépe a záživněji, ale kvůli nahé Jessice to bude vždycky shlédnutelné. ()

Cyly84

Sklamanie! Bolo tam pár pekných pasáži okolo hlavných postáv, ale všetko pomimo bolo nezáživné a mnohokrát zbytočné. To ani nevravím o miestami otrasnom hudobnom podmaze. ()

bublinka21

I když nemám ráda romantické filmy, tenhle snímek mě u obrazovky udržel od A do Z. Krásné panenské prostředí džungle ve kterém se natáčelo + perfektní herecké výkony Hugha Dancyho i Jassici Alby jsou pro mě za 95%. Dokonce i námět s motivem lásky "tak trochu jinak", lásky která končí happyendem považuji za úlet, ale ve své podstatě geniální... jako oddechovku doporučuju. ()

Annielle

Tenhle film má všechny atributy k tomu být úspěšný. Sympatická ústřední dvojice (hlavně krásná Jessica), nádherné lokace, zajímavý námět... Ale něco mi tam připadalo takové nedodělané... jakoby sešité dohromady bez přemýšlení.. Bezevšeho je to ale hezký příběh a dobrý konec je fajn. I když i ten jakoby tomu ubíral to něco navíc. ()

ladymarmelad

Když sem si tento film pustila netušila sem o čem je, koukala jsem jenom na to kdo tam hraje.Jakmile jsem viděla že tam hrajou herci jako je Hugh Dancy a Jessica Alba tak sem se na to musela kouknout. Tím filmem jsem byla unešená. Prostě ta romantika,obětavost prostě nádhera. =) ()

Rathe

Velmi zajímavý nápad se Slovníkem do postele, to se musí uznat. Jessica Alba samozřejmě podala skvělý výkon ( a to nejen herecký :P ). Příběh povětšinu času zajímavý. Rozhodně to je film, který stojí za podívanou, ale neutkví nadlouho v paměti. ()

Gechitka

Opravdu krásný romantický film. Ta příroda je nádherná. Ano, je tam každodenní boj o přežití, ale ráda bych někdy jungli v Sarawaku navštívila. Ten film přesně popisuje moje touhy. Touhy utéct s přítelem někam hluboko do pralesa, přidat se k místnímu kmeni, zbavit se hmotných potřeb a žít uprostřed přírody spolu. V dnešním světě sice člověk nebojuje o přežití v pravém slova smyslu, ale bojuje o přežití, co se týče finanční stránky. Kdyby to jen šlo, tak bych se hned tohoto majetnického života vzdala a byla s přítelem mimo tuhle civilizaci, uvnitř přírody, bez majetků, s oranžovočerveným sluncem za zády, lehkýho závanu ranního větříčku i neutuchajícího deště, který dodává pralesu tolik potřebnou vláhu. Tento film mě pomůže alespoň na chvíli splnit si tento sen. Nekonečná láska až za hrob, krásná příroda, vodopád, ranní probuzení zdejším ptactvem... ()