Exploze zabije majitele kebabu a těžce zraní jeho neteř. Motivem může být touha zabránit lásce mezi muslimkou a Čechem. Nelze ani vyloučit pomstu ústeckého dopravního podniku. Do záhady pomůže vnést světlo teprve zkušenost z domácích zabíjaček. Željko si najde novou brigádu a také Kunešovi umožní vyřešení případu nový přivýdělek. (Česká televize)

mira007

V rámci S02 to ušlo, ikdyž pachatel byl jasný hned. Velmi silný moment vybočující z linie průměrnosti byla scéna na hřbitově ( hodně zamrazilo) , zaujala Sára Affašová, která se po Ulici nějak rozehrává a k tomu balkánská rozverná telefonní konverzačka. PS: fascinuje mne, že když se v tomto díle mihnou Arabi, tak zdejší uživatelé chytá rapl a hned něco o sluníčkářích a vítačích, že to nejsou pachatelé. To už je na léčení být vybrnkaný z tohohle. ()

SOLOM.

Zatím nejslabší díl této série. Díl plný nelogických kopanců, protiřečícímu si scénáři a faktu, že Pachl se z nás asi definitivně rozhodl udělat „čuráky…“. Dost věcí jsem byl až dosud ochotný přehlídnout (přehlížet), protože se to konečně začalo mírně zlepšovat, ale v tomto případě to bylo jasný krok zpátky a šlápnutí do hovna. Kuneš v Kebabu pobavil – to bylo ale asi tak jediné – pak už jen pohledná Sára Affašová… ()

lumir40 odpad!

Poslední díl druhé serie co zvládnu. Když jsem opravdu ztěžka přešel severskou kinematografii (Oddělení Q), kde je hodný arab a zlý Dán (jako domácí), říkal jsem si, to snad ani ne. A ejhle! Po dost dobrém Raplu 1., přichází severský styl i k nám. Ani ne kvalita, ani ne nápad, ale jen ten hnus - já se snad ani nebojím říct, vlastně zrádcovský hnus. Výborně ČT, výborně. ()

rakovnik

Z tohoto dílu mám rozporuplné pocity. Policisté se konečně tváří, že vyšetřují. Ale zase jim musí pomoci téměř nečekaná událost. Ovšem lezou mi krkem telefonáty Željka a odposlech se slovníčkem. Slepici se musím omluvit, Pepíčka/Honzíka? je mi líto. Ale spíše to vypadá, jako by scénárista zapomněl... Postoj tvůrců k menšinám je veskrze pozitivní, zato my bychom se asi měli okatě stydět :) ()

salahadin

SPOILERY - BACHA! Tak když začal další díl ságy pana Raplíka, seděli jsme s manželkou pohodlně v křesle a tak nějak rozpačitě zkusili Kebabu věnovat svou pozornost. Hned na začátku jsme jednohlasně vzdychli: "Jejda, to bude Hádek." Zaznělo to, jen co se objevil na place. Dál to asi nemá cenu rozvádět. V Četnických humoreskách jsem přijal, že jakmile se pachatel objeví na plátně, ihned ho poznám. U Rapla mi to přijde nefér vůči divákům. Opravdu dobrá scéna přišla spolu s Honzíkem... ()

• V průmyslové zóně, kde stál Kebab Aleppo, lze vidět Robur LO 3000 v provedení autobusu. Robur LO 3000 byl 3tunový nákladní automobil vyráběný východoněmeckým výrobcem průmyslových vozidel VEB Robur-Werke Zittau v letech 1973 až 1984. (sator)
  • V epizodě vystupují dva extrémističtí autobusáci Dopravního podniku města Ústí nad Labem, ale ke konci epizody, kdy jim Kuneš (Hynek Čermák) připravuje extra pálivý kebab, je v detailnějším záběru vidět, že oba autobusáci oblekají bundu Dopravního podniku Praha (lze poznat podle loga dopravního podniku). (Daniel13185)
  • Nalezenou vražednou zbraň osahali tři policisté, aniž měli rukavice, a to vše před sejmutím otisků. (sator)