foto

Predrag Bjelac

  • nar. 30.6.1962 (54 let)
    Bělehrad, Srbsko, Jugoslávie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se v Bělehradě, v Jugoslávii, 30.06.1962, ve znamení Raka. Vystudoval na Bělehradské univerzitě dramatických umění. Hereckou kariéru začal ve své rodné Jugoslávii, kde je dodnes jednou z předních osobností televize a filmu.

V posledních letech se stává součástí různých evropských filmových produkcí. Například Harrisonvy květy či The Final Victim. Americké i evropské publikum jej mohlo vidět v malé roli v komedii Eurotrip. V Anglii se Bjelac objevil ve dvoudílném televizním filmu Válečníci, kde mu byli hereckými partnery Damian Lewis a Ioan Gruffudd. Hrál také ve filmu Charles II. po boku Rufuse Sewella. Jeho zatím nejznámější role přišla roku 2005, kdy si zahrál ředitele chlapecké školy v Kruvalu, Igora Karkarova, ve čtvrtém pokračování filmu o Harrym Potterovi, jménem Harry Potter a Ohnivý pohár. V roce 2006 hrál v remaku hororové klasiky Satan přichází.

V současnosti žije v České republice, kde si zahrál v seriálu Dobrá čtvrť nebo ve filmu Ro(c)k podvraťáků. V létě 2008 se objeví v pokračování Letopisů Narnie, s podtitulem Princ Kaspian.

Martin "Stegr" Štěrba

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace