Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

Milole

Taká čínska debilita (ja viem viem, kórejská) , ale relatívne sa na to dalo pozerať, a oproti niektorým B-čkovým americkým sračkám celkom príjemná zmena. Pozriem sa na dvojku, ako sa posunuli za 4 roky. ()

MartinNewman

Slušně odsýpající zombie thriller s populárním Yoo Gongem, který sice nenabídl úplně nic nového, ale v rámci žánru je to solidně udělaná věc, která za málo peněz vydělala balík co by i holý úd mohl závidět. Hlavní hrdina jak má být, stejně jako arcizmrd strojvedoucí. Za mě slušné 4. ()

naytsirk

Teda já nevim... všichni tady na to pějou ódy, ale já jsem se dost nudil... Možná pro mě korejská produkce není, ale tohle byla vlastně děsná nuda... ()

reccal

Pro mě překvapení roku, kterýmu odpouštím i ty skákající, běhající a naspeedovaný zombíky. Protože, jasný, Romero má pravdu a zombík je pomalej, děsivě se blížící. Běhající, lezoucí a skákající hajzlík , kterýmu prostě nezdrhneš, je větší problém. Konečně povedený zombie film, u kterýho se bojím jít v noci na wecko. ()

Bohdy67

Ti Korejci tohle docela umí. Je to trochu jiné než západní tvorba, ale má to svoje... Zombie zde jsou zmrdsky rychlí, házejí se do pozic jak z vymítače ďábla, ale za pár hodin sežerou půl Jižní Koree... Asi nemá cenu zde hledat příběhovou logičnost, ale hodně dobré akce tu je a to je u zombí vyvražďovačky to nejhlavnější... Za mě super film se spoustou překvapivě silných emocionálních prvků :) 79% ()

JaRCii

Dobre vystavané, gradujúce napätie, slušne nastavený čas filmu, výborné zombie a aj masky. Akože, asi niet čo vyslovene zlé vytknúť tomuto azíjskemu zombie skvostu. Je to viac akčnejšie a rýchlejšie ako sme u zobie filmov zvyknutí, avšak je to asi dané tým poňatým azíjským štýlom, za mňa dobré. ()

Kritickej

Lehounce nadprůměrný zombie survival. Plusové body si zaslouží za nápad s vlakem, jinak tam ale není nic, co by už nebylo zpracované mnohokrát dřív. ()

Miroslav.Zac

Parádní akční zombie masakr, který vás hned na začátku vtáhne do příběhového vlaku a vyhodí totálně zmačkaného a propoceného až na poslední zastávce. ()

Bluepiggie

Skvělý a dramatický filmy korejci dělat umí, ma to jednoduchy namet, ale proti americkym filmum, je tohle slast vidět, herecké provedení hlavně malé holčičky je úžasné. Nečekejte horor, spíše drama. Nejlepsi Zombie film za poslední roky co jsem viděl. ()

Martin29

Chlápek, který je věčně v práci jede se svou dcerou do Busanu za matkou. Sotva nastoupí do vlaku stanici napadnou zombií a ti nastoupí i do vlaku. Mezitím všady vychází zprávy, že dochází k zombie apokalypse a nikde není bezpečno tak se skupina přeživších snaží přežít. První věc co jsem nepochopil je úvodní scéna to jich jako nakazila zombie srna nebo to bylo co? dále mě ke konci vadilo chování zombie v některých scénách rozbíjejí sklo na počkání, aby v dalších scénách nebyly schopné rozbit sklo ve vlaku to samé s infekcí někoho kousnou hned se promění a někdo ještě stihne zachránit desítky lidí a nebo dokonce se i pokecat s dcerou nemluvě o tom proč potřebovali strojvedoucího, když s tím sami uměli. V některých scénách je bohužel film nedořešený (například jakási babka celou dobu chce přežít, ale když se nakazí její kamarádka chce umřít pro změnu nebo zombie napadnou tým baseballistů a ti místo, aby se bránili nechají se infikovat) 80 procent rozhodně z daného žánru lepší film hrozně jsem se bál, že to bude připomínat sračku Snowpiercer (tu sračku bych doporučoval vysílat na Čt hned po večerníčku případně místo něj) naštěstí to spíše více připomíná World War Z. ()

Iveta47

Bezpochyby jeden z najlepších zombi hororov ktorý som videla v poslednej dobe.Od začiatku do konca napätie a boj o prežitie.Jeden z tých filmov ktorý si kľudne pozriem znovu.5* ()

Contti

Jak nemám rád horory a zombieland už vůbec ne, tak tohle Korea udělal skvěle. A závěrečná scéna umí vehnat slzy do očí , aniž by to bylo doraženo tuctovým Happy Endem. ()

lineker

Můj korejský filmový týden jsem zakončil touto nadupanou, akční, hororovou peckou. Zombie filmy nejsou žánrem, který bych cíleně vyhledával, ale když se něco naskytne neopovrhnu. Korejci se do toho opravdu umí položit. Film je narvaný akcí od samého počátku až konce. Na rozdíl od většiny, ale na asiatech dokáží ocenit i to, jak zručně dokážou naimplementovat i silnou emoční linku aniž by vzbudila ironický úsměv. Naopak! Mne ten konec celkem odrovnal. ()

Loosser

Nečekaně povedený korejský klon Světové války Z, zběsilý uprk před zombíky. Rychlě běhající zombíky už díky Světové válce akceptuju, napětí bylo super, od doby, kdy se to rozjelo až do konce člověk nemá šanci si vydechnout..jen škoda, že šlo opravdu jen o uprk, oproti Světové válce to postrádalo nějakou větší myšlenku, zápletku, kdo přežije až do konce člověk odhadne skoro hned, zabíjení zombíků taky defakto nulové (tady se do nich v podstatě jen strká, páč našinci nemají čím je kosit). Ale i tak bych potenciální dvojku zkouknul rád. Silné 3 hvězdy ()

megacik

Každý fanúšik zombie filmov musí toto dielko vidieť. Neuveriteľné napätie od začiatku až do konca filmu. Ak máte radi Svetovú vojnu Z, tak toto je niečo obdobné, povedal by som, že aj lepšie. Škoda len, že to ešte nemá dabing. Kórejsky nerozumiem ani slovo, a je nutné neustále sledovať titulky, pritom však trochu uniká dej. ()

Kakraholt

Jiný kraj jiný mrav, ale zombie novým kouskům nenaučíš. Nejinak tomu je i v této ťamanské oživlákovině, ale nápad s vlakem a provedení bojůvek je nezkopírované čili originální. I když se tomu dá pár věcí vytknout jako například mlátit zombíky holými pěstmi do zubů a neproměnit se, patří to určitě k tomu lepšímu na poli tohoto žánru. ()

Firebull

Moc jsem od toho filmu nečekal, ale nakonec jsem seděl s otevřenou pusou a zíral. A to finále, to teda bylo fakt napnutý jak struna od piána. DOPORUČUJU. ()

BigJohn02

První polovina vypadala na 5, ale bohužel Korejši vycpali druhou půlku samýma lyrickýma scénama, že jsem to chvílema musel přetáčet, protože se na to nedalo koukat. Ubrat ty dojáky a zkrátit o půl hodiny by tomu fakt prospělo. ()

C.A.T.

Vážně nemusím filmy, kde se vyskytují zombie a to z jediného prostého důvodu. V 99% všech zombie filmů, které jsem zatím měla možnost vidět, na mě působí zobíci spíše vtipně než děsivě a jsem moc ráda, že Vlak do Pusanu je pravý opak všech těch idiotských zombie komedií, co se tváří jako horory (společně se Světovou válkou Z). Tady mi z těch potvor šel opravdu těžký mráz po zádech a nebylo mi z nich vůbec dobře. Do toho naprosto skvělé stísněné prostředí vlaku, krásně vykreslené postavy a napětí od začátku do konce, kde jsem opravdu byla jako na trní, SPOILER zda budou chudinky odstřeleny nebo ne. Jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo a Soo-an film krásně zakončila svým zpěvem, ze kterého jsem měla husí kůži. Pěkná práce.5* ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix