Krásná služebná Jennifer Lopez jednoho dne okouzlí hotelového hosta Ralpha Fiennese. Jenže on je vlivný a bohatý kandidát na senátora a ona jen chudá matka s výřečným synkem! Marisa Ventura pracuje jako pokojská v hotelu Beresford a stará se o desetiletého syna Tye. Jejich poklidný, i když zdaleka ne bezstarostný život se změní, když se v hotelu ubytuje bohatý kandidát na senátora Chris Marshall s asistenty Jerrym a Danem, psem Rufusem a dalšími členy početného týmu. Jeho pokoje má na starosti právě Marisa s kolegou, etážovým číšníkem Lionelem. Vedlejší apartmá sdílí panovačná Caroline Laneová. Marisin bývalý manžel zruší rybářský víkend se synem, a protože Marisa o víkendu slouží, musí ho vzít do práce. Marisa podléhá přemlouvání kamarádky Stephanie a vyzkouší si elegantní kostým Caroline Laneové. Ty se ve výtahu seznámí s Chrisem a jeho psem. Chris se vzápětí seznámí s jeho matkou, kterou omylem považuje za hotelového hosta, bydlícího v luxusním apartmá. Pozve ji na procházku a stráví s ní příjemné chvíle. Marisa mu zamlčí, že je obyčejnou pokojskou. Chris pozve na oběd Caroline, o níž se domnívá, že je Marisa. Není divu, že když žena dorazí, je poněkud v rozpacích. Když pak Marisu zahlédne na ulici, nedá se odbýt a pozve ji na večírek. Lionel jí poradí, aby šla a počínající vztah ukončila dřív, než dojde k maléru. Díky kamarádkám krásně učesaná a oblečená Marisa Chrise okouzlí. Marisa nedokáže říci Chrisovi pravdu a dvojice stráví příjemný večer. Další den však Caroline odhalí pravdu a postará se o to, aby Marisa dostala výpověď´a Chris poznal pravdu. On i Marisa se pak snaží žít jako dřív, je však jasné, že jeden na druhého nepřestávají myslet. A je to nakonec Ty, kdo se rozhodne jednat a dát je zase dohromady. (TV Nova)

jatamansi

Jen další variace na Popelku. Neurazí, potěší, lehce dojme. Ale po shlédnutí vyprchá jako pára nad hrníčkem čaje nebo kávy. Pěkní lidé, pěkné kostýmy. Nic, co by bylo nutné si uchovat v mysli déle nebo se nedej Bůh dívat podruhé. To, že šaty dělají člověka a každý má dostat druhou šanci není objevem tohoto filmu. Vypointovaná byla jen kancelářská sponka. ()

manonfire

Sakra tací tři velmistři jako Fiennes, Tucci, Hoskins v sestavě...člověk by čekal Schindlerův seznam 2 a ono ejhle. Nevím, ale takovou limonádu by asi měli vymačkávat jiní herci, než tito. K samotné latinskoamerické zpěvačce mám jaksi neutrální vztah. Určitě není nehezká, ale na druhou stranu zrovna kvůlí ní ráno do hajzlu zbytky poluce nevychcávám. (Chtěl jsem ladit k žánru filmu a napsat to romanticky.) Tenhle film je skutečně jen pro dámy. 40% ()

Rousse

aneb 105 minut o tom, jak chudá Jennifer ke štěstí přišla? Ne díky - tohle s klidným srdcem příště vynechám:-) ()

Werichowka

Další taková ta průměrná americká pohádka...jen jsem se trošku podivila nad výběrem hlavního klaďáka. Fiennes je dobrý herec, to beze sporu - jak vidno i přizpůsobivý...ale stejně jsem pořád čekala, kdy popadne pušku a začne z okna střílet kolemjdoucí... ()

Cejny

Jennifer je sice krásná pokojská, ale to její herecké nádání je skoro nulové. Klasický příběh "o popelce", která potká hezkého a bohatého "prince". ()

herr_carter

Ano, mám slabost pro Jennifer Lopez, ano, mám slabost pro jednoduché romantické filmy a zápletky, ano, tudíž i tento film se mi líbil a moc ! Takový trošku méně kvalitní Notting Hill, ale se stejným obsahem, aneb jak obyčejný člověk našel lásku u mediálně-profláklé hvězdy, akorát s tím rozdílem, že tady je to prohozené, chudák je ona, zatímco on je ten úspěšný...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

misstake

Nebýt Vánoc, tak Krásná pokojská nemá šanci, že bych ji kdy viděl. To, že hlavní roli hraje Jennifer Lopez je hlavní varování. Jediná věc, co mě napadla je, jak můžou mít komerční filmy, tak stupidní scénáře. Vzhledem k tomu, kolik milionů dolarů se tam vráží, prostě nemohu pochopit, proč nějaký ten milionek nepřihodí i nějakému aspoň trochu gramotnému scénáristovi. Když většina nezávislých filmů se opírá o kvalitní scénáře, proč je to tak výjimečné u filmů velkých studií. Ale to bych u subžánru romantické komedie chtěl asi moc, přitom požaduju jen hlavy a paty. ()

rozbris

Tak tohle nebyl můj šalek čaje. Jeniffer Lopez je určitě pěkný kus ženský, ale to je tak vše. Tohle se může stát snad jen v Americe. ()

Lencha

Tak nebylo to tak špatný jak čtu v komentářích. Jennifer mi vůbec nevadila...příběh je pravda tak jednoduchej a prostoduchej, že to tahá za vlasy...ale co už. Problém mám ale se "vztahem" hlavních představitelů. Já jim tu jejich lásku prostě nevěřím. Jde z nich chlad a ne láska. Možná špatnej výběr herců (v téhle kombinaci to prostě nefunguje), možná má ten film tak jednoduchej námět, že se z toho velká lovestory udělat nedala...nevím. Každopádně je to koukatelný. ()

Michelle75

Ralph Fiennes mi tady vůbec nesedí, spíše vypadá jako by paradoval. A takový pan herec to je. Jennifer ať raději zpívá. ()

velkyvezir

Někdo slavný a někdo z lidu. Tisíckrát omleté, což by nevadilo, kdyby to fungovalo. Stačí se podívat na posledních 10 minut a víte, co se stalo v desítkách těch předchozích... ()

Vajonek

Tak zde já musím trochu vystoupit z davu. Uznávám, že Krásná pokojská není film, který by přicházel s nějakou extra originální či zajímavou zápletkou, obsahuje spoustu nepravděpodobností, klišé, někdy trochu strojených dialogů i nějakou tu skoro až stupiditu (fakt mám ráda, když si tvůrce filmu myslí, že mu sežeru situaci, kdy někdo s někým xkrát interaguje, vidí mu do tváře - zde pravá Caroline - a pak ho nepozná jen díky tomu, že má na sobě krásné šaty a více make-upu). Ale neobsahují tohle všechno v nějaké míře skoro všechny romantické filmy? Pak je to asi hodně o té míře, o tom, jak člověku sednou/zaujmou ho dílčí věci a jak na něj film působí jako celek. A mně se v Krásné pokojské moc líbila např. hudba, výkon malého Tylera Poseye; Jennifer Lopez mi také nepřišla tak marná, jako zřejmě mnohým zdejším komentujícím. Celkově šla na mě z toho filmu celou dobu příjemná atmosféra, bylo mi s ním prostě dobře. A taky si ještě dost živě vybavuju, jak jsem byla po prvním zhlédnutí před lety docela dlouho pubertálně zamilovaná do Ralpha Fiennese a na nějakou dobu se mým hlavním cílem stalo sehnat si na stěnu pokoje plakát s ním a JLo právě z tohoto filmu (nakonec se zadařilo:D). Takže ode mě nakonec i vzhledem k této nostalgii a tomu, jak je tu Krásná pokojská podle mě trochu neprávem extrémně "zhejtovaná", nikoliv silnější tři, ale slabší čtyři hvězdy, za které se ale rozhodně nestydím. ()