Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

Chřástal

Když vás ženská vykopne za jízdy z auta a přestanete se kutálet, zůstaňte ležet, nonšalantně vytáhněte z kapsy cígo a zapalte si. Kdo by nechtěl být takhle cool? Právě postavy Shanea Blacka jsou na jeho filmech to nejzábavnější a tady se mi líbilo i obsazení – odbarvená a nebezpečná Geena Davisová a omšelý Samuel L. Jackson jsou skvělá dvojka. Akce kolem nich je někdy přehnaná (zvlášť opravdu-trochu-moc-explozivní závěrečná část) a ne zcela uvěřitelná, ale to v bondovkách nakonec taky, ne? Dokonce bych řekl, že zápletka díky událostem „11. září“ nabyla na zajímavosti. V bondovkách ovšem nebývají dojemní motivující haranti a sentimentální scény, ale na to jsou zřejmě – pokud jde o filmy odehrávající se kolem Vánoc – předpisy. ()

mira007

Hospodyňka, která v sobě probudí akční megastar, která kosí desítky gaunerů. Zní to hůř než jaký byl výsledek, ale je to spíš průměrný akční biják s ženskou hrdinkou. ()

Renfield

Po Bourneovi působí tento polibek sakra hořce, naštěstí alespoň ne příliš dlouze. Jako akční oddechovka se to především díky hláškám vydržet dá. Ty jsou nakonec tím jediným, z čeho je Shane Black jasně cítit a svoji práci odvedou. Akce trpí nadužíváním zpomalených záběrů a přepálených výbuchů, hlášky ji dokáží oživit a co se snesitelnosti týče, pomohou i některým postavám. Tou nejzajímavější je tu nepřekvapivě Mitch Samuela L. Jacksona, jemuž opět nepřekvapivě ony hlášky sednou do huby nejlépe. Za to Geena Davis to především ve svoji druhé zabijácké poloze příliš nedává a nepomůže jí v tom ani do příběhu očekávaně zapletená dcera. 60% ()

Blue.Shark

Svižné, zábavné akční dílko ze staré školy, které mě nenudilo. Je fakt, že G. Davis spíš pořád vidím jen v Ostrově Hrdlořezů. Nějak se mi na agentku nehodí. Ale jinak víc, než ucházející zážitek. ()

Hepy13

Akční film u kterého jsem si při přečtení obsahu představoval svižnější jízdu. Málo kdy to říkám ale Geena Davis mi tu absolutně neseděla. Za to Samuel jak je jeho zvykem mě opět nezklamal, ten je vždycky zárukou dobrého herectví. Když pak chtěl Samuel zpátky Samanthu, tak já říkám, že mě se naopak více líbila Charly, zvlášť po tom co si odbarvila vlasy :-) Návrat paměti s tím že jsem byl v minulosti tajný agent by se mi asi tolik nelíbil, radši bych bral zjišťění že jsem třeba miliardář :D ()

miron

Dost dlouho jsem si myslel , že je to parodie - nebyla.Hercům jsem role nemohl uvěřit.Děj přitažený za vlasy.Prostě tady se asi s většinou neshodnu. ()

sirien

Slušnej akčňák - první něco-víc-než-polovina je dobrá, pak to ale bohužel ztratí dech - celej ten závěr je taková násilná snaha dostat tam ještě-další-akční-pasáž-a-ještě-jednu-a-ještě-další, takže to nějak ztratí na všech frontách (zejména protože ta akce prostě neni tak dobrá aby to utáhla sama). Geena... ucházející, ale z velké části to z druhé role táhne spíš SLJackson (asi nepřekvapivě). Ta ironie zápletky v kombu s konspiracemi které o 5 let později obklopily 11. září dodává nezamýšlený humorný rozměr navíc. EDIT: po roce si mám problém vzpomenout že sem to vůbec viděl, takže ze 3* snižuju na 2* ()

KosiR_ksr

Nenáročná akční jednohubka s typickými prvky tohoto žánru v devadesátých letech. Na oddechový večer neurazí. 60% ()

zelda82

Ty ctyri hvezdicky nejsou ani tak za uroven akce, ale za uzasny hlasky, u kterych sme se se spolubydlicima poradne zasmali. Bez nich je to jen prumer. ()

char_t

Podivně napsaná hlavní postava, nesmrtelný Jackson, pár příběhových nesmyslů, jinak je to trochu nudnější Bourne v sukních. Slabší průměr, nepříliš zajímavé béčko. ()

GOREGASM

Jeden z posledních režisérských záchvěvů Rennyho Harlina. Příběh je sice děravý jako řešeto, na druhou stranu neobtěžuje diváka zbytečným vysvětlováním a jde rovnou na věc. Film má díky tomu, i přes dvouhodinovou délku, slušné tempo. Přerod Geeny Davis v assassin alter ego sice nepatří mezi nejvěrohodnější­, přesto ji blonďatá kštice a drsnější­ kukuč sedne a předevší­m dí­ky ní­ a drsnější­mu thrillerovému pojetí­ jde o kvaltní­ sní­mek. P.S. Nechápu proč Harlin obtěžoval Davida Morse, jehož role trvá pět minut i s cestou... 60% ()

animario

Škoda, tenhle polibek má vcelku potenciál, ale postrádá potřebnou šťávu. Viděl jsem ho před lety a dojem mám stejný, totiž že příběh o bývalé nájemné vražedkyni /trpící amnézií/ nyní milující rodičce a manželce, která se postupně rozvzpomíná na svoji krvavou minulost /při kuchyňských kratochvílích zjišťuje, že nůž neslouží jen k porcování zeleniny a sniperka v jejím kufru není svatební dar od tchýně../je prostě nevyužitej. Až na pár situací/akcí a hlášek je celek takovej nijakej a rozporuplnej. Geena není špatná,ale coby zmrtvýchvstalá Valkýra není moc akční a uvěřitelná /do týhle role prostě nesedí, neumí v tom chodit/ Základ nechat, přidat propracovanější scénář, dramatičtější a temnější režii /např. Ch.Nolana/ a do hlavní role třeba Jennifer Garnerovou /jistá podoba s Geenou tam i je a narozdíl od ní má víc dispozic pro akční roli/ a máme tu celkem peckovní remake. ()

chrispe

Nevím, mám pro tenhle snímek slabost, i když si říkám, že není ničím výjimečný. S blonďatou Geenou Davis mám občas problém v tom, abych jí tu profesionální vražedkyni uvěřila, ale nějak mě to v tomto případě netrápí. Samuel L. Jackson zahlásí pár vtipných hlášek a já se bavím. A to je přece hlavní. ()

helloween93

Obstojný akční film, který má největší zápor v obsazení hlavní herečky. G.Davisové by roli drsňačky nevěřil snad ani naivní prvňák. Roli dostala jenom proto, že byla manželkou Harlina. Samuel L. Jackson potěšil. Za mě jsou to 3*. Zároveň jde asi o poslední povedenější film Harlina. 3* ()

Raziel_cz

Zůstávám trochu rozpačitý. Hlavně asi kvůli přestřelené délce a nekonzistentní formě. Ze začátku je to taková mysteriózní záležitost, pak najednou ultimátní thriller a v závěru akční vybíjená. No a vším se prolíná ještě nádech buddy komedie ve stylu Smrtonosné zbraně. Geena Davis je hodně dobrá, její Charly bych se dokonce nebál zařadit vedle Ellen Ripley a Sarah Connor k nejlepším akčním hrdinkám, a také bylo fajn si připomenout dobu, kdy Samuel L. Jackson uměl zahrát víc než Nicka Furyho – tuhle roli si rozhodně užil. Jakkoliv mám ale rád Shanea Blacka, přijde mi, že tady se úplně do černého netrefil. Jako studie filmového thrilleru fajn, ale podobný námět se podařilo jiným tvůrcům vytěžit lépe. Co se týče kinematografie, mnohem víc mě zaujal Cronenberg s A History of Violance, mimo ni třeba komiksová XIII. ()

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)