Šimon a Matouš jedou na Riviéru

• Španělsko Simón y Mateo (více)

Klasická komedie s hrdiny kopírujícími Terence Hilla a Buda Spencera nabízí tradiční příběh dvou neohrožených hlupáků, kteří nevědomky pašují zbraně přes hranice. Ani tentokrát nechybí velká řada nezapomenutelných scén a geniální ústřední melodie. (Levné knihy)

FilmFan24

Bylo to i po někalikátém vidění tenkrát v kině nadmíru zábavné! Jenom jsem nechápal, proč tenhle film vznikl. A ještě k tomu s dvojníky Spencera a Hilla, které víceméně parodovali! Asi aby je a namíchli!!! A diváky rozdělil tento film na několik táborů. Ti jedni tvrdili, že je to lepší než BS+TH, ti druzí zase, že je to horší než BS+TH a vrcholem všeho bylo, že si hodně lidí myslelo, že jsou to Bud Spencer a Terrence Hill! ()

Derek

ufff, opatovne zhliadnutie po tolkych rokoch nebol dobry napad. i ked to ma obcas dobru hlasku, tak simon a matous ci ich predstavitelia sa svojou charismou ani zdaleka nechytaju na genialne duo hill a spencer a to ci uz komedialnym talentom alebo tym bitkarskym... ()

L_O_U_S

Mám jednu takovou vzpomínku. Červen 1997. Jsem v nemocnici poté, co jsem na kole vrazil do stojícího auta u nás na ulici. Ležím s poraněnou kyčlí na pozorování na dětském oddělení a postupně se sžívám s místními spolupacienty, z nichž podstatnou část tvoří Romové. Sledujeme jednoho večera v herně tenhle film a řehtáme se u toho jak blázni. Toliko nostalgie. Přeneseme se do současnosti – červenec 2023, čirou náhodou při pohledu do seznamu „Chci vidět“ tady na ČSFD vidím, že tenhle film budou dávat na ČT2, shodou okolností zrovna právě dnes. Jdu do toho a… zklamání. Udivuje mě, že národ, který si stěžuje na to, že jiné národy dávají ananas na pizzu nebo kečup a eidam na těstoviny, si sám vytvoří lacinější verzi svých komediálních es, a bez jakýchkoli skrupulí to prodává dál do světa. Smith a Cantafora nejen že vypadají jako Bud Spencer a Terrence Hill, ale celí Šimon a Matouš jsou vystavěni na totožném schématu humoru, totiž na bláznivých situacích a rvačkách. Pravda samozřejmě je, že Spencer a Hill natočili to nejlepší až v osmdesátkách, tedy několik let po Šimonu a Matoušovi, ale drzost tohohle projektu mě nepřestává udivovat, protože třeba Jestli se rozzlobíme, budeme zlí je o rok starší než Šimon a Matouš jedou na Riviéru. Co ale říct k samotnému filmu? Pro Riviéru, jak ligurskou tak francouzskou, mám slabost, neb jsem v těch místech prožil dva orchestrální zájezdy. Zápletka tohohle filmu je ale neuvěřitelně blbá – parta zloduchů je schopna pěšky dohonit ujíždějící maníky v kamionu, což je prostě hovadina i v případě, že to celé nebudu brát moc vážně. Rvačka v marseilleské hospodě je jen samoúčelnost, kterou již zmíněná herecká dvojice S+H natočila dříve i později daleko lépe. Možná je chyba dívat se na tyhle filmy coby dospělý divák. Možná jsem měl zůstat u té projekce z dětství. Možná… já nevím. (1 410.) ()

Martin741

Uboha napodobenina Spencera a Hilla. Uz viem, kde sa Roger Moore inspiroval ked soferoval to auto v bondovke A view to a Kill 1985. Cantafora L. Smith na podarenu dvojku BS/TH proste nemaju, humor je ubohy. 30 % ()

MrPierc

Líbí se mí v italských komediích ta jednoduchost a lehkost. Tahle komedie je pozitivně laděná a naladí pozitivně i vás. nejvíce se mi líbí ta scénka, kdyz projíždí Marseille a ten tlustej popisuje jak všechno zná a že ten most se jmenuje jako nějaká reklamní značka :-) ()

Nach

Legendární komedie, která si hraje na Terence Hilla a Buda Spencera, ale zvládá to tak dokonale, že dle mého se zmíněné dvojici vyrovná, i ji v lecčem překonává. Smál jsem se od začátku do konce a moc rád si někdy Šimona a Matouše a jejich cestu na Rivieru zopakuji. 80% ()

starbrejkr

Jo-jak jinak, taky jsem měl tohle vždycky za film s Budem a Terencem, dokonce jsem jim, když jsem neznal jejich jména, říkal Šimon a Matouš:-)) Neberu to jako nějakou vykrádačku, příběh je lepší než většina terence/budovek a navíc Šéfa neskutečně žeru. ()

tomtomtoma

A další z filmů ve stylu oblíbeného populárního dua, který představuje nenáročnou, ale účinnou zábavu, která je v něčem silnější, v něčem slabší, než druhý film, ale ve svém výsledku je srovnatelný a na stejné úrovni. Morous Butch (dobrý Paul L. Smith) a rošťácký Toby (solidní Antonio Cantafora) jsou notoričtí flákači, kteří pro dobrodružství a snadný výdělek udělají nejedno velkolepé představení plné pěstí a hravého humoru. Naivní pašeráci zbraní se staví proti jakékoliv formě násilí a hrubosti a jakékoliv přesile, pokud to ohrožuje jejich vlastní zájmy. A diví se všichni, kdo se jim troufne stoupnout do cesty a získat jejich nebezpečný náklad. Z dalších rolí: šéf násilnické bandy Lucky (Dominic Barto), která se pro svého velitele Frou-Froua (Antonio Monselesan) snaží získat lákavý náklad, prostitutka Rosy (Giuliana Calandra), mající náklonost k silnému Butchovi, Jean (Emilio Messina), který dvojici najímá na převoz pro mafiánského šéfa Monsieur Le Renarda (Eduardo Fajardo), a jeho osobní bodyguard (Fernando Bilbao). Nenáročné, možná i naivní až dětinské, ale přesto velmi příjemné odreagování s jednoduše hravou a rošťáckou zábavou. ()

Juto

Tento film je plný vtipov, bitiek a humoru. Na tomto filme sa mi páči, že vytvára príjemnú pozitívnu atmosféru. Je to dobrý film, ktorý vám pri pozeraní trochu odbúra stres. 6/10 ()

mortak

Když jsem byl malý a dávali to ve 20:00 v televizi, takže jsem se mohl dívat, po pěti minutách vypadl obraz. Dnes vidím, že jsem o nic nepřišel. Dá se říci, že jde o další díl nekonečné fackovací telenovely. Jen jména dvou hlavních představitelů jsou jiná. Nic víc. ()

Šimpy

Je to zajímavé, ale v dětství jsem viděl tento film dříve než jedničku a proto pro mš zůstane první a originální ;-). Prostě stará, milionkrát ohraná vhska od Davay, nebo to byl Lucernafilm? ()

otík

Tato klasická komedie s hrdiny kopírujícími Terence Hilla a Buda Spencera není sice zábavou k velkému popukání, nabízí tradiční příběh dvou neohrožených hlupáků, kteří mají za úkol přepašovat zbraně přes hranice aniž by o tom věděli. Je ale vyjímečná svou hudbou, která je sice stále dokola, zato je ale geniální. Bitky nijak neohromí, ani jejich choreografie není kdoví co, ale potěší ústřední kvarteto zabijáků v čele s jejich úžasným velitelem. Ti dokáží díky svým neúspěchům vyloudit úsměv na tváři i tomu největšímu ignorantovi. Vzhledem k oblíbenosti tohoto filmu bych mu nejraději dal 80 %, ale budu-li objektivní, bude to velmi příjemných 60 %. ()

Radiq

Opět se dočkáme starejch známejch záporáků, kteří v tomhle pokračování dostali trochu více prostoru. Vynikající dabing "šéfa" opět zajistil Přeučil ("Amputoval jsem si malíček." a jiné hlášky se tak stávají nezapomenutelné). No ale stejně jak u prvního dílu - už to nežeru tak jak za mlada... ()

Mylouch

"Kdyby nás viděl Fru-Fru, byl by na nás pyšnej." S přehledem odehraná komedie pro mládež, ovšem plná italských narážek na šlapky ap. Zábava našeho dětství, v níž se zakonzervovala estetika středomořského designu 70.let, s ♫ ústřední melodií, která od úvodních titulků tvoří sebevědomou páteř celé "tuningové" komedie. Hlavní dvojice plus stylový pilíř Dominic Barto a cesta do Dakaru jako nastavovaný přídavek. (Se znalostí dějů budoucích trochu zamrazí titulní list Figara se zprávou o evakuaci Francouzů z Phnompenhu) ()

sator odpad!

Už v dobách dětství mi přišlo naprosto ubohé parazitovat na Hillovi a Spancerovi Slavnou filmovou písničku s názvem On My Way, nazpíval herci tří hlavních rolí tedy : Paul l. Smith - Antonio Cantafora - Dominic Barto ()