Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

papadoce

Pre mňa Nostalgia s veľkým N. Taliansky humor rokov sedemdesiatych. Dnes by si to už zrejme ťažko získalo toľko vďačných divákov, ale moja generácia to je iný príbeh. Zrýchlené zábery pri bitke, neskutočný zvukový efekt pre údery, často s časovým oneskorením, kultové postavy na strane padúchov. To všetko ma proste baví. A nedá mi nevyzdvihnúť scénu s väzňami v záložni. "Voddělám tě" "A co mi uděláš teď ?" "Roztrhnu tě". Bože, tú som videl podľa mňa snáď štyridsaťkrát. Keď tak rozmýšľam, naša generácia asi nebude úplne v poriadku. ()

celticek

V mládí jedna z top komedií, s odstupem času to trochu pokulhává, ale pořád se to dá skousnout. Skvělý dabing Přeučila a semtam dobrá hláška nebo solidní facka. ()

Rattlehead

Tento díl mám mnohem raději než "Riviéru". Komické postavy jsou zde prostě k sežrání a skvěle se u filmu bavím i ve čtyřiceti letech. Dokonce se troufám napsat kacířskou myšlenku, že Spencer s Hillem takhle skvělý film ani nenatočili. ()

Jaromír

"Já mám oči jako rys" :) "Dobrmani neeee", "Šéfe pozor sloup" :), "Máš zkontrolovaný detonátor?" :) "Morgan neodpouští chyby.", "Prvním pravidlem pronásledování, je dobře se skrýt před pronásledovaným! ... Nemáme šéfa", "Tohle pochopí každý blbec... jo já jsem to pochopil". Je to tak stupidní, až se člověk fakt neudrží a musí se smát :), tenhle film vás rozesměje s přesností švýcarských hodinek :), takže nástup na pronásledování :D! ()

Cortesz

Klasika a skvělá napodobenina filmů s Hillem a Spencerem. Rvačky výborné, hlášky totéž, k tomu skvělej dokola se opakující song. Sice jsem nikdy nepochopil proč tvůrci tohoto filmu neobsadili Hila a Spencera a našli jejich dvojníky, ale i tak jde o skvělou zábavu. ()

macetoma

Další film mého mládí....Tyto bláznivé honičky jsem přímo hltal. Ta podoba s Hillem a Spencerem je úžasná. Dávám tři hvězdy z "historických" důvodů. ()

Boudyy

Vážně to připomíná filmy a BS a TH. Bitky, hláškaření, skvělá zápletka, hudba. To vše ke kultu "Spencer & Hill" patří. "Šéfe, pozor - KANÁL". ()

anyonecek

Perfektní hudba, vtipy, bitky, prostě krásná komedie na kterou jsem se jako malej díval pokaždé když byla v televizi a když nebyla v televizi, tak jsem se na to díval na videu. ()

MatyTM

Výbuch smíchu při skoro každé bitce...Perfektní kontrast mezi Matoušem, který poskakuje kolem dokola a šlehá rukama a nohama na všechny strany a Šimonem, který jen stojí někde uprostřed baru nebo ,,bitevního pole" a štědře rozdává rány všem útočníkům.Pro mě to byla vždycky prča... ()

pekas

Morganova parta je skvost, který i dnes spolehlivě rozesměje náctileté. Kdysi jsem měl tenhle film nahraný na kazeťáku a znal výrazy jako "stádo leopardů", "lví pšouk" "šéfe sloup, šéfe pozor sloup..." a další nazpaměť. I po letech mě některé scénky baví. Navíc je u filmu skvělý český dabing. To je prostě srdcovka, takže lehce nadhodnocuju. 85% ()

ac1976 odpad!

Trápna napodobenina zábavnej dvojice Spencer a Hill, nedostatok nápadov čumí z každého záberu. Strata času, radšej si pozriem 150 reprízu niektorej SpenceroHillovky. ()

quorra

Chápu, že zkopírovat Spencera a Hilla bylo lákavé, ale radši bych si to odpustila. Možná právě proto, že se jim tak strašně moc snaží vizuálně přiblížit, je to tak blbý. Protože tam kde je originál vtipný, se tohle jenom snaží a to prostě vtipný neni, je to snaživý. ()

horor2

Ty mě neznáš, ale až mě poznáš! :-D Pěkně nazvučené bitky, komediální situace a parádní hlavní dvojice :-) ()