Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

eraserhead666

Jo, tak tohle mě pobaví pokaždé. Skvělý hlášky a hlavně, takřka grotesková bitka v zastavárně s uprchlými vězni by se měla zapsat do zlatého fondu světové kinematografie. To je prostě skvost. ()

SOLOM.

Italská klasika, která pobaví v každé situaci. Jak již bylo zmíněno, tak scénka ve které probíhá bitka s vězni je prostě luxusní. Hláška: tak tohle jsi opravdu neměl dělat je nezapomenutelná. ()

Gary

Tohle prostě ani zkritizovat nemůžu. Když jsem byl malej, viděl jsem to trilionmiliardakrát a vždycky jsem to žral. A hlášky typu:" Půjdu lehce jako lví pšouk a jako lišák mazaně", k těm není co dodávat. ()

Tommassi3

"Co si přejete ?? Svatba nebo křtiny ?? Nebo poslední pomazání ??" - "Ale já se ještě nechystám umřít !! Já jsem listonoš !!" ;) ()

Lacike

Nevadi mi, ze to je vykradacka Spencera a Hilla aj ked ich charizmu ani zdaleka nedosahuju. Este tak kopia Spencera je celkom vydarena, ale kopia Hilla je strasne nevyrazna a ani chemia medzi nimi nefunguje tak dobre ako u originalnej dvojky. Zapletka je celkom v pohode, plná rôznych zamen a nedorozumeni. Horsie to je ale s humorom, ktory je na tej najprimitivnejsej detskej urovni. Zaporaci su uplne blbi a neustale o nieco zakopavaju alebo niekam padaju. To ma uz nebavi. Bitiek tu tiez nie je vela a choreograficky su uplne jednoduche s dôrazom na akoze vtipne facky. Snad jedina vec, ktora sa vyrovna originalu, je chytlavy hlavny hudobny motiv, ktory znova tak skoro nedostanem z hlavy. Takze snahu vyrovnat sa originalu ocenujem, ale na original to nema ani nahodou. 4/10. ()

Terva

Scénář : Giuliano Carnimeo, Pierre-Louis Alberti. Kamera : Sebastiano Celeste. Hudba : Juniper. Z počátku jsem si je pletl s Terence Hillem a Budem Spencerem, ale časem jsem už začal rozeznávat filmy, tak jak k nim patří. To to je první ze dvou filmů, který proslavil oba hlavní hrdiny - Paula L. Smitha a Antonia Cantaforu, kteří těžili ze své vzhledové podobnosti k jejich filmovým kolegům Bud Spencerovi a Terence Hillovi. Je to povedená komedie plná Itálie. ()

corpsy

Imitátori ( ak ich tak môžem správne nazvať ) Buda Spencera a Terence Hilla, za svojimi populárnymi vzormi až tak veľmi nezaostávajú. ()

El Pistolero

7/10. Skvělá taškařice nesoucí se v duchu bláznivých „fackovacích“ komedií dua Bud Spencer-Terence Hill. Vše překvapivě funguje, jak má, a přese všechny nedostatky jde o neuvěřitelně oddechovou zábavu, která si na nic nehraje. No, na nic nehraje... Snad jen ústřední dvojice Cantafora-Smith si zcela nepokrytě hraje na BS & TH, ale budiž jí to odpuštěno. ()

bloom

Viděl jsem oba dabingy (Mrkvička + Jelínek a Štěpánek + Jelínek) a žádný větší rozdíl v nich není, až na... (viz níže) .Kdysi to televize inzerovali jako parodii na filmy s Budem a Terencem a celkem to tak je. Je to víceméně parodie na všechny bláznivé komedie 70. let, vždyť taky postava komisaře jasně odkazuje k Louisi de Funésovi. A tady tvůrci českého dabingu výjimečně pochopili vtip, protože ve starší verzi (Mrkvička + Jelínek) dabuje tuhle postavu František Filipovský. ()

Kryton

V dětství jsem to celé "žral", nyní si to jako vzpomínku rád pustím. Ta ustřední melodie se nedá z hlavy vymlátit! ()

Pierre

Jestli se mé hodnocení  předchozího dílu rozpačitě pohybovalo na pomezí tří až čtyř hvězdic, tak tady už o nadprůměrném hodnocení vůbec nepochybuji a naprosto se shodnu se zdejším často opakovaným názorem, že tohle prostě patří do zlatého fondu komedií. Honba za panenkou je zábavnější než honba za naklaďáky, je zdržována méně brzdícími momenty (jako třeba v prvním díle ty prostitutky), je to  větší bejkárna  a ještě  více prostoru dostává unikátní kvarteto padouchů v čele s geniálně nablbým šéfem s tikem v oku s delikátním dabingem Přeučila. Někdy jsem přemýšlel, že bez by něho by to bylo poloviční. Vyvedl se i  komisař a (stejně jako bloom) musím pochválit tvůrce českého dabingového znění, že tohoto hrdinu, jasně odkazujícího k Funésovi (což mi samo o sobě přišlo jako skvělý nápad),  dabuje František Filipovský. No a ta hlavní  písnička je zkrátka skvělá! ()

gogos

U nekterych momentu sem se hodne nasmal, u nekterych naopak skoro vubec, ba co vic, pripadaly mi krecovite, hloupe a silene kopirujici. Dlouho sem si nemoh na ty kopiraky zvyknout, ale po case sem navyk a libilo se mi to vice nez dost.... Nadprumerna komedie, ktera ovsem ani zdaleka nedosahuje kvalit nejlepsich filmu s BS a TH.... ()

blackrain

Jako malá jsem si myslela, že filmy se Šimonem a Matoušem jsou další komedie Buda Spencera a Terence Hilla. Rodiče mi pak museli dlouze vysvětlovat, že ti dva jsou vlastně jejich dvojníci, kteří Spencera a Hilla napodobují. Takže moje děcká dušička byla mírně zklamaná. Moje zklamání se ale velmi brzy rozplynulo do nenávratna, protože se Šimonem a Matoušem si člověk užije spoustu legrace za doprovodu svižné a nezapomenutelné muziky. Na tu ústřední melodii se prostě zapomenout nedá. Vždycky, když zazněla, tak přišel nějaký malér. Film ani po tolika letech neztrácí nic ze svého kouzla. Je možná dobře, že tahle dvojka má na svém kontě pouze dva nebo tři filmy. ()

FilmFan24

Bylo to i po někalikátém vidění tenkrát v kině nadmíru zábavné! Jenom jsem nechápal, proč tenhle film vznikl. A ještě k tomu s dvojníky Spencera a Hilla, které víceméně parodovali! Asi aby je namíchli!!! ()

halogenka

Filmy, jejichž podstatou jsou pouze a jedině bitky, ostatní věci jsou podružné či jen vytvářejí pro tyto bitky platformu. Soukromě jsem tento žánr nazvala "liskačky". Pro liskačky je charakteristické, že jednou z jejich nejdůležitejších složek je zvuk, konkrétně ten, který se ozývá při úderech... V dětství oblíbená podívaná mě, bratra a otce, dneska utrpení. ()