poster

Hluboký spánek

 • anglický

  The Big Sleep

 • slovenský

  Hlboký spánok

Film-Noir / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 1946, 114 min (Director's cut: 116 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Možná je to otřepané, ale Humphrey Bogart je nejlepší Phil Marlow, co kdy žil. Přesnější by podle mě bylo, že Bogart dělá Marlowa. Ten pro mě sám o sobě je muž bez tváře, napsaný na papíře, kterého si lidé jen domýšlí. Bogart představuje jednu z možností a podle mě odpovídá přesně myšlence soukromého očka v Americe 20-30 let minulého století. Lauren Bacall je fajn, i když její hlas v originále je trochu moc mužský. Sama o sobě není tou ikonickou krasavicí, ale ženou s povahovými rysy potvory, která čeká koho bude moci využít. Celý film se šikovně odehrává na malém prostoru několika apartmá, místností a exteriéry jsou tu jen zřídka. Big sleep možná není nejzásadnější a nejdokonalejší film-noir, který kdy vznikl, ale využívá všech jeho tajných zbraní, pro potěchu diváckého srdce...(3.2.2007)

 • Webb
  ****

  Big Sleep je překombinovaná detektivka, a to jí zrovna nesluší, zbytečně totiž komplikuje vyprávění. Jinak Hawks točit umí, výběr herců dosadil správný. Mezi Humphrey Bogartem a Lauren Bacall funguje vzájemná chemie, což jen potvrdila skutečnost, že se vzali po půl roce natáčení. Bylo příjemné sledovat narážkami prošpikované dialogy na téma koní a sedel. [7/10] (Warner Bros.) (Čb. /// Produkce: Howard Hawks /// Scénář: William Faulkner, Leigh Brackett, Jules Furthman podle románu Raymonda Chandlera /// Kamera: Sidney Hickox /// Hudba: Max Steiner) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.3.2010)

 • Tommy987
  *****

  Film zrelý na minimálne 2-3 zhliadnutia kvôli pochopeniu všetkých komplikovaných vzťahov medzi postavami a orientácii v deji, a potom na ďalších "x" zhliadnutí už len kvôli dokonalému zážitku. Štýl, štýl, štýl... To je to slovo, ktoré ma neustále napadalo počas sledovania. Všetko v tomto filme je neuveriteľne štýlové. Bogart ako Marlowe je asi najštýlovejší súkromný detektív, aký sa kedy na plátnach kín objavil (až na tú kravatu - človeka, čo mu ju viazal by som chytil a zaškrtil ho ňou :-) ) a charizmou doslova prekypuje. A to iskrenie medzi ním a Lauren je niečo nepopísateľné... to sa jednoducho musí vidieť. K tomu ako čerešnička ešte jedny z najvycibrenejších dialógov a priam esenciálna noir atmosféra... 10/10(2.6.2006)

 • Superpero
  ****

  Nejsvižnější noirovka, co jsem kdy viděl (moc jich není). Bogart je tu excelentní a to hlavně díky hláškám. Je s podivem, že tenhle film nenudí a co je hlavní, i ty ženské jsou tu pěkné (což se ve starých filmech zrovna nestává moc často).(11.3.2007)

 • Arbiter
  ****

  A to já si užil především všudypřítomný šovinismus a sexuální napětí mezi alfasamcem a jakoukoliv sukní, macho týpky a macho dialogy a pitvořící se zlosyny a elegantní highclass zlosyny a šroubovanou - až groteskní - řeč těla a všudypřítomná cigára a smál jsem se tomu a bylo to fajn. Detektivní zápletka jako z pera Agathy Christie mi byla vlastně fuk.(21.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace