Hluboký spánek

The Big Sleep

• slovenský

Hlboký spánok

Film-Noir / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 1946, 114 min (Director's cut: 116 min)

Nejsvižnější noirovka, co jsem kdy viděl (moc jich není). Bogart je tu excelentní a to hlavně díky hláškám. Je s podivem, že tenhle film nenudí a co je hlavní, i ty ženské jsou tu pěkné (což se ve starých filmech zrovna nestává moc často).(11.3.2007)

Film noir ctyricatych a padesatych let neni mym oblibenym filmovym zbozim, ale tento tvori nadprumernou vyjimku - a to hlavne diky Humprey Bogartovi.(1.8.2002)

Humphrey Bogard je neodolatelný drsňák a Lauren Bacallová je mu důstojnou oporou. Howard Hawks a jeho hvězdný rozjezd.(30.1.2007)

Big Sleep je překombinovaná detektivka, a to jí zrovna nesluší, zbytečně totiž komplikuje vyprávění. Jinak Hawks točit umí, výběr herců dosadil správný. Mezi Humphrey Bogartem a Lauren Bacall funguje vzájemná chemie, což jen potvrdila skutečnost, že se vzali po půl roce natáčení. Bylo příjemné sledovat narážkami prošpikované dialogy na téma koní a sedel. [7/10] (Warner Bros.) (Čb. /// Produkce: Howard Hawks /// Scénář: William Faulkner, Leigh Brackett, Jules Furthman podle románu Raymonda Chandlera /// Kamera: Sidney Hickox /// Hudba: Max Steiner) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.3.2010)

Hutná a vtipná AMERICKÁ detektivka, ale ty první dva klady tam budou nejspíš z toho důvodu, podle jakého klasika drsné školy je tento snímek natočen.(23.1.2007)