Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

herr_carter

No těbůh - kdoví, jestli pan Wan tušil, že bude produkovat film, který ve výsledku pouze vykrádá jeho dosavadní brilantní práci a nenabízí nic moc nového? Kromě asi 2-3 lekaček, kdy se mi lehce naježily chlupy, film totiž postrádá jakýkoliv moment překvapení a vše je divákovi předkládáno strašně tuctově a předvídatelně. Líbí se mi výňatek Verbalova komentáře, že se cituji: "jedná o manuál na dojebání vypínačů", což popisuje snímek prakticky dokonale. Navíc ústřední herečka Teresa Palmer hraje tak bídně, až to hezký není. Normálně bych dal tedy pouze 1*, ale jelikož se mistrovo jméno objevilo v titulcích, dávám milostivě 2*..................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Soweek

Letošní horová sezóna vypadá slibně. Od tohoto jsem měl nejměnší očekávání a ještě pořád přes sebou mám Conjuring 2 a Dont Breathe. ()

sedm.1

Neskutečně našláplá jízda, kdy mi po hodně, hodně dlouhé době zase pořádně cvakala prdelka. Tvůrci tu od první minutky nasadili naprosto strhující tempo, kdy jsem si až do závěrečných titulků stihl napětím okousat nehty až ke kloubům, po celou dobu je tu servírována jedna nervydrásající scéna za druhou, absolutně tu není čas na jakékoliv vydechnutí, lekačky jsou zpracovány naprosto mistrovským stylem, já sám jsem byl přesvědčen, že mě nemůže jen tak něco vylekat, ale tady jsem se jen za těch 80 minutek leknutím připosral asi tak pětkrát, samozřejmě obrovským plusem celého filmu je perfektní zápletka, která i přes svou jednoduchost dokázala být originální, strhující, zábavná a dech beroucí od začátku až do posledních vteřin, kdy to gradovalo až doslova k prasknutí a já tleskal ve stoje. Obrovským zážitkem je tu pak i perfektní atmosféra, kdy především hra světel a stínů tu navazuje neskutečně působivé okamžiky mrazivého napětí, pro mě nedocenitelná záležitost. A v neposlední řadě samozřejmě nemohu opomenout ani velmi příjemné, sympatické a především přesvědčivé herecké obsazení, kdy jsem všem upřímně přál z toho vyváznout se zdravou kůží. Pro mě je Lights Out zkrátka obrovské překvapení, blesk z čistého nebe, kdy mě to celé potěšil o to víc, že se jedná o již dost vybrakovaný žánr duchařin, tohle ale prostě funguje na naprosté maximum, a já mohu každému, kdo se rád bojí, jen vřele doporučit, pro mě jde o strhující, intenzivní filmový zážitek. ()

see_sawandrew

Pápá, Wane, vrať se k SAW a přestaň si hrát na to, že umíš horory na první signální. Je až s podivem, že Wangovy filmy tak dobře fungují, protože ve výsledku jsou všechny stejně nezajímavé. Bez nudných postav se neobejdou, deus ex machinu používají jako klíčový prvek scénáře a hlavně v nich SPOILER prostě sakra nikdo nikdy neumře! Mám dojem, že Lights Out vzniklo i za tím účelem, aby zbořilo tenhle dost nehororový konstrukt, který se bůhvíproč stal dnešním standardem. A přitom stačil jen logičtější scénář a fajn postavy. V tomhle filmu jim skutečně fandíte, v tomhle filmu se umírá, v tomhle filmu existuje logika! Ve výsledku jde pak ze zdejšího monstra mnohem větší strach než z přiblblých démonů od Wana, kteří bůhvíproč nejsou schopni nikoho celý film ani výrazně zranit, natož zabít. Tady se jde hezky na věc a už po pár minutách se o postavy (respektive o sebe) opravdu bojíte. A ještě jedna věc je super. Jakmile jde do tuhýho a polovina sálu ječí půl metru nad sedadlem, film udeří totálně geniálním jokem a vytvoří naprosto boží bizár. Smát se a přitom být na hranici posrání, tomu říkám horrortainment. :-) 80% ()

Wally

Super horror, který měl koule...kolikrát se mi stalo, že poté, co jsem shlédl trailer ve kterém sestříhají ty nej scény, mne pak v daném filmu už nic moc nepřekvapí...ale tentokrát jsem i tak měl lehké mrazení v zádech... Film má skvělou ´strašidelnou´ atmosféru už od začátku, která graduje; skvělé lekací scény; sympatické herecké obsazení; pár vtipných scén u kterých jsem se pousmál; krátkou stopáž, kdy film má spád a není rušen předlouhým a často nudným vysvětlováním historie a protahovaným 'finálovým' soubojem dobra a zla; pro mne překvapivým rozuzlením, které není moc ´americké´ a skvěle vytvořenou postavou Diany.... Skvěle jsem se bavil a film je na poctivé 4*.... Za co tu pátou? Jednoznačně za to, že sem na tomto filmu v kině byl s tou nejúžasnější ženskou na světě... :-) ()

bari68

3,5* , resp. lepší priemer, ktorý však ničím extra nevyniká aby sme si naň za nejaký čas spomenuli. V podstate ani netreba viac komentovať, pretože podobných mainstream- komerčných žánroviek sú na stovky. ()

Jane18CZ

Zase jednou po delší době slušný horor. Měl celkem velký potenciál, který se dal určitě ještě lépe využít, ale na druhou stranu z toho neudělali připitomělou slátaninu a zakončení mělo logiku, žádný přihlouplý twist se nekonal. Díru do světa tenhle horor sice neudělá, ale potěšil. ()

Han22

Výborný horor, přesně podle mých představ. Potvora, která se zjevuje jen ve tmě a ve světle mizí není originální, něco podobného jsem viděl v Propadu do temnot i v seriálu Noční přízraky. Ale zároveň je to zhmotnění klasického dětského strachu z příšer ve tmě. Navíc to má krátkou stopáž, sympatické zajímavé postavy včetně backstory ducha (což je dneska zázrak) a hlavně perfektní napínavé finále, které je opravdovým bojem o život. Musím uznat, že jsem se sice nebál, ale byl jsem příjemně napnutý a párkrát jsem se opravdu lekl (taky zázrak). A navíc to má celkem logické rozuzlení. Na pět hvězdiček by to chtělo originálnější námět, ale silné 4 si to zaslouží. Horor roku 2016. ()

provitamin

Výživná dávka hororu, lepšie ako Conjuring2, ktoré som nedávno videl. Super nápad založiť horor na tak banálnej veci akou je tma. Kým je svetlo, je všetko v poriadku, no keď zhasneš, môže sa objaviť nebezpečná príšerka. Rýchlo aby som bežal kúpiť nejaké žiarovky od Osramu. Navyše Teresa Palmer je prudko je*ateľná, čo môže tiež ovplyvniť hodnotenie nejedného erudovaného hodnotiteľa. ()

kukuuuc10

80% Kino. Další film k posrání. Diana aneb pekelně hnusná mumie s dlouhými pařáty mě totálně, střevně pročistila! Je to docela úlet, který není zbytečně dlouhý, ale cílený na strach, lekání, infarkt, kolonoskopii. ()

Corpsegrinder

Původní kraťas je o dost děsivější než cokoliv v tomhle filmu ačkoliv jedna dvě scény jsou naprosto totožný. Největší problém jsem měl v příběhu kterej byl skoro až pohádkovej a nejhorší je, když dáte duchovi tak debilní jméno jako DIANA. Postavy se na to že se je snaží dostat bubák ze tmy chovaj naprosto v klidu a ten malej kluk tam rozumuje jak kdyby mu bylo 80 let a zažil čtyři světový války. Na druhou stranu hlavní hrdinka je celkem sympatická a má v bytě plakáty kapel jako Mastodon, Ghost a Slayer :)) Strašící scény celkem fungujou, ale i přes krátkou stopáž jich neni dost. Chtěl bych vidět jak takovej film točí James Wan kterej je už v tomhle veterán. Objektivně průměr. ()

divak84

díky za Sandberga.. tento talentovaný švedský boreček ukazuje jak se správný horor dělá.. není divu že James Wan si ho bere pod svá křídla a jsem staršně rád že Annabelle dostal na starost on.. Sequel bude snad plnohodnotný horor a ne jako ta předchozí směšná sračka. Davide, věřím ti ! každopádně lights out příjemné překvapení, skvělé a originální lekačky, hustá atmosféra, parádní film. Nemam rad slovo filmová jednohubka, ale tady to není myšleno nijak degradujícně, ovšem film je dost straightforward, takže nuda ani hluchá místa nehrozí. Parádní horor. ()

Junglista

Během sledování mi párkrát příjemně klesla tělesná teplota, protože James Wan v tom měl prsty :-) Občas nadávám, že horory nemaj mít 2 hodiny, ale zrovna tady bych to uvítal, protože Diana byla za poslední dobu jedna z nejstrašidelnějších potvůrek a můj krevní tlak by uvítal víc výkyvů. Dějově se nekoná nic neobvyklýho, ale když běhá mráz po zádech u scény, kterou čekáte (a dostanete), tak to už svědčí o kvalitě. ()

MatejNosal

Pre mainstreamovu vlnu je to OK. Jednoduchý dej a zápletka, pri ktorom môže človek aspoň vypnúť rozum, no skúsený hororovy fanúšik to moc nepoberie. Jedna dobrá lakačka tam ale bola. Videné v kine (70%) ()

Litvicek

Pokud tě v noci bude nahánět stín, který nebude mít podobu krásné blondýny s pořádným poprsím a chuti tě ošahávat, pak si na něj rozhodně na 100% posviť baterkou. Jeden z filmů, na které jsem měl chut se vydat do kina. Inu, jsem rád, že k tomu nedošlo. Těch zhruba 81 minut utíká i tak příšerně pomalu a chvílemi jsem musel přetáčet kupředu. Maria Bello byla příšerná, jako už obvykle. Teresa Palmer má krásný hrudník a konečně se odprostila od ubohých love story filmů a zahrála i něco pořádného. Tím bych mohl víceméně skončit, jelikož víc není třeba hrotit nebo vyzdvihávat ale pokud přemýšlíte, zda-li si snímek pustit, pak bych zřejmě doporučil stáhnout nějaké lepší péčko od Brazzers. Je to lepší ztráta času... ()

ZdenoLo odpad!

Vedel som do čoho idem už z traileru ale pres to som tomu dal šancu, no a teraz mám chuť si dať pár faciek. Snažil som sa nájsť aspoň niečo pozitívne ale to je ako by som v hovne hľadal kúsok zubného kameňa. Priznávam že som zarytý odporca hororového štýlu "lakačiek" a preto som rád že ma tento film v tom len utvrdil. No a samozrejme k tomu ten nemožný scenár s nezmyselnými akože zvratmi a komickými postavami. Ak by to bol len nejaký študentský film tak by som len kývol rukou a posmešne sa uškrnul..ale oni to normálne premietali aj v kinách. Veľká vďaka internetovým úložiskám a tým pádom ušetreným peniazom ale na druhej strane zbytočne strateným časom. Tož krutá daň za moju trúfalosť. ()

Hanys_

Těžko se mi Lights Out hodnotí, protože až na ty vydařené lekačky mi to přišlo jako xtá variace na plíživého bubáka. Na druhou stranu, z těch horrorových blbin, které jsem viděl v posledních měsících, tohle jednoznačně vládne. ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?