Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

-ELFKA-

S poľutovaním musím konštatovať, že Cesta do fantázie ma nechytila za srdce ani zďaleka. Japonskú animáciu nemám rada, no v tomto prípade som to bez väčších problémov prekusla. Problém bol skôr v príbehu, ktorý sa mi nezdal ani trošku zaujímavý. Na moje prekvapenie som sa dokonca nudila. ()

mirec88

Najkrajší animák, aký som kedy videl. Musím sa priznať, že keď som to videl prvýkrát, veľmi som tomu všetkému nechápal. Ale po každom ďalšom zhliadnutí (doteraz 4x) mi bolo jasné, prečo je to krásne. Je to nádherná "epopeja", dráma o tom, že láska dokáže preklenúť všetko. A tak môže prísť vytúžená sloboda. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. ()

IvyH

spirit away: carry away rapidly and secretly, as it mysteriously, by magic. I was spirited away by one of the most imaginative movie I have ever seen. Outright fantasy. ()

Kalidor_

Jen tak dál pane Miyazaki, já prostě tyhle Vaše japonské fantasy story žeru a nepřestanu, vždyť tohle jsou vlastně sny ve filmové podobě, a nádherné sny! ()

mcleod

Dokonalý fantazijní svět... nejen výtvarně, ale i příběhem. Tohle mě fakt velmi příjemně překvapilo. Film, který nemá absolutně žádnou hloubku a přitom je dokonalý. Všechna čest režisérovi Miyazakimu... ()

J-o-k-e-r

Jsem mírně na rozpacích. anime mám moc rád a z Princezny Mononoke jsem byl obrovsky nadšen. Cesta do fantazie je odlišný film, zřejmě i pro odlišné publikum. Zřejmě kdybych byl mladší, ocenil bych jej více. Jedno je jisté - H. Miyazaki je úžasný. Krásná animace zůstává, kouzelná až pohádková říše se spoustou zvláštních postav. Převažují určitě pozitiva. Nicméně některé scény či postavy mi prostě vháněly do hlavy otázku PROČ (bůh smradu, bezpáteřník, ...). ()

Gerret

Po druhém shlédnutí zvyšuji přece jenom hodnocení na plný počet, je to téměř dokonalá anime pohádka s prvky fantasy. Prostě se na to strašně pěkně dívá, nejen díky té výborně zpracované animaci, ale i příběh má velice zajímavé téma. Podruhé jsem si film pustil v originálním znění s titulky a přece jenom se mi to v originále líbí o něco více, i když je český dabing vydařený. Soundtrack je také pěkný. Mezi mé oblíbené písně patří: The Name of Life Piano a One Summer's Day. Hodnocení 90%. ()

vyfuk

Mijazaki mě dříve potěšil Mnonoke a od té doby nebylo nic co by mě nějak extra zaujmulo. Cestu do fantazie jsem bůhví proč nějak odsuzoval a nechtěl se na ni podívat. I když se to opět neobešlo bez démonů a jiných potvor, mohu říci, že Cesta do fantazie měla své osobní kouzlo, které mě zaujmulo. Mijazaki asi nebude nikdy můj TOP, ale Mononoke a Fantazii zvládl perfektně a ke konci jsem jen trochu smutně vyčkával jak to kruci dopadne. ()

Autogram

Skutočná cesta, ktorá overí fantáziu diváka, čo ešte dokáže jeho myseľ pobrať a čo už nie. Dospelý Európan zvyknutý na bratov Grimmovcov, ježibaby, drakov, kráľov, princezné a iné „bežné“ rozprávkové bytosti môže byť veľmi rýchlo zaskočený, čo v tejto rozprávke uvidí. Deti takýto problém nemajú a tak na rôzne nevídané bytosti ako kamarátske sadze, polopriesvitní bubáci a ďalšie pozerajú s údivom a bez slova. To hovorí za všetko a tak hodnotím vyššie, ako by som čakal. Film má aj ťažšie a strašidelné momenty a nie nadarmo v rohu svietilo vekové odporúčanie 8+, takže pre malé deti táto rozprávka nie je, a tiež dvojhodinové trvanie môže byť veľké sústo aj pre dospelého. ()

Danikaa

Je neuveriteľné, čo všetko sa Mijazakimu preháňa hlavou a dokáže to pretaviť do filmu. Pre toto ma animované filmy fascinujú, lebo fantázii sa v nich medze nekladú a všetko je možné. Keď som si film ešte raz prebehla, znova a znova som v ňom nachádzala úžasné nápady a krásne animácie. No príbeh trochu pokrivkával za tou úžasnou fantáziou, to je dôvod absencie piatej hviezdy. ()

Death

Je pravda, ze se mi Princezna Mononoke libila vice, ovsem nelze poprit ani vysokou kvalitu tohoto snimku. Pribeh uz sice neni tak propracovany, ale to kvantum vytecnych napadu, ktere v nem jsou, je na dnesni dobu az neuveritelne(holt jina zeme, jiny mrav a to je dobre). Vsechny postavicky jsou proste perfektni. Kdyby mi ted nekdo rekl, ze anime je kreslena kravina, tak ho asi utlucu :). ()

Gunslinger

Keby som mohol, tak dám 4,5 hviezdičky.. Skvelý animák plný dychvyrážajúcej fantázie, ktorej je tak v súčasných (poväčšine západných) rozprávkach nedostatok.. ()

Krasus

Krásná,napínavá,originální a vizuálně dokonalá japonská pohádka s níž vám slovo stereotyp bude znít cizí. ()

AngelLucy

Film mě sám o sobě zaujal už když jsem ho viděla na poprvé. Hayao Miyazaki má rozsáhlou fantazii a díky Cesty do fantazie se postupem času dívám na další jeho filmy. Tento film byl jeden z prvních japonských anime filmů co jsem kdy viděla a také je jeden z nejlepších. Mám velice ráda anime a fantasy, tento film je obojí! ()

zolo23

Nikdy som nemusel japonské filmy a hlavne japonskú animáciu, ale po pozretí tejto snímky som sa rozhodol, že v najbližšej dobe pozháňam všetko čo vydal na svet PÁN Miyazaki. Úchvatný príbeh s veľkým množstvom postáv, ktorý ma totálne odrovnal. Kam sa hrabe americká produkcia.. Bolo by zaujímavé niekedy takýto animák zfilmovať. Je to vlastne možné? (Koho šálka kávy by to bola?...Burton? del Toro?) ()

spikey1

Když Japonci zapojí svůj zvrácený sexuální pud ke zvracení i do pohádky, pak se mi fakt potvrzuje, že s nimi je něco špatného. Pohádka je to zajímavá, animace je zajímavá taktéž, ale spíš jsem si často říkal WTF... než Wau... ()

Vercinix

Anime má v sobě něco trošičku nemocného a tento film s hordami bahna, smradů atd. to jen potvrzuje. Co se týče postav, tak k těm z hlediska sick-artu se není třeba ani vyjadřovat...nenapadá mě jiné hodnocení než "brutal". Příběh o ničem a afektovaná hlavní hrdinka, to vše zde je, ale za tu fantazii při tvorbě, to musí ocenit snad každý. Mě jakožto Evropanovi to připadalo jako daleká cesta do jiné galaxie a věřím že i v Asijských zemích na tom nejsou, s pocity ohledně tohoto filmíku, zrovna dvakrát jinak. Bezpáteřník, dítě, tři hlavy!!!, ta divná petržel (či co to bylo za zeleninu) co šla s tím červeným kloboukem do výtahu, ostatně i to co z toho výtahu vyšlo byly opravdu úžasně nápadité postavy. Čtyřruká postava starce jehož jméno si už nevybavím (on už asi také ne:) ), saze, křeček a to bzučivé co ho všude nosilo, toto byly postavy z kategorie milé až roztomilé. Konečně Yubaba, jež se animacím do začné míry vymikala, byla výborně navrženou postavou ze všech stran, ale především z té výtvarné. Na sick-art moc nejsem, takže hvězdička dolu, ale skoro mě to až samotného mrzí:) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz