Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

vincchuppo

Úžasná záležitost. Tuhle pohádku mohu stále dokola. Zábavné charaktery, výborná story a fantastický svět, kouzelný svět. Hayao Miyazaki prostě umí. A jeho zástupy animátorů a kreslířů jsou naprosto skvělí. ()

Trauma

Pamatuju si když jsem to viděla poprvé kdysi dávno na ČT. Ten pocit jako když se člověk zamiluje. Koukala jsem na to s úžasem. Bylo to něco co jsem do te doby nikdy neviděla, ale přesně to co jsem vždycky vidět chtěla. To zajímavé a barevné prostředí, tajemné postavy a příběh. To je něco. ()

kukkik

Musím říct, že tohle je jeden z nejlepších anime filmů co jsem kdy viděl. Krásně nakreslené, hudba je fantastická a příběh z mysli génia. Vzhledem k tomu, že titulky oficiálně překládali japonologové přímo z originálu (a ne z anglické verze jak je běžné) můžu rozhodně doporučit podívat se na film v japonštině s titulky. Český dabing to opravdu shazuje. Pět hvězd je málo... ()

BigBang

Stále pěkný film i po letech. Nejlepší postavou je majitelka lázní - energická, rozhodná, rozumí kšeftu, klient vždy na prvním místě. Krásná hudba na různých místech filmu, zejména při pohledech na vlak jedoucí mořem. ()

bono22vox

Zapomeňte na Pokémony!! Protože zatratit kvůli nim předem Cestu do fantazie je neodpustitelná chyba!! Zdánlivě průzračná pohádka, v jejíž rozevláté obrazotvornosti se skrývá osm milionů dobrých nápadů. ()

degster

Cesta do Mijazakiho nezabudnuteľného sveta. Distribučný názov to celé - asi prvýkrát v histórii - vystihol dokonale. ()

Lettanea

Myslím že to netreba viac ospevovať, treba si to pozrieť. Vážne je to také dobré ako si myslíte :) . Miyazaki ma neprestane prekvapovať... Vážne to bol duch rieky? Toto by sa v dementnej americkej produkcii nikdy nemohlo stať. ()

Mik_e

Nádherné, kouzelné, dojemné. Úžasná fantazie, která ovšem nenudí ani na vteřinu a nepřestává překvapovat. Animák, který hravě strká drtivou většinu americké produkce do kapsy. Pan Mijazaki má neuvěřitelný dar... ()

Evny

Poprvé jsme tento film měla možnost vidět ještě když mi bylo náct. Uchvátil mě a to zejména svou atmosférou. Cesta do fantazie je film, na který se můžu dívat donekonečna a nikdy mě nepřestane bavit. Skvělé zpracování, dechberoucí hudba a neskutečná nápaditost způsobila, že mi Mijazaki navždy přirostl k srdci. ()

West

Tak tohle.. Nic podobného jsem nikdy neviděl. Námětem naprosto originální a osobité. Snový svět fantazie, kterou vytvořil Mijazaki je neskutečně úžasná, plná tajemna a kouzel. Jak v jednom jediném filmu mohl někdo vymyslet tak do detailu rozvinutý příběh bez omezení? Nad tím pořád ještě přemýšlím. A po hudebný stránce je to naprosto dokonalé. Pokud existuje někde nějaké místo , kde bohové a lidské duše odpočívají, ať vypadá takto.. 90% ()

Mouchal

2 hodiny neuvěřitelné kreativity japonského anime-mistra Mijazakiho. Už po pár začátečních sekvencích každý filmový fanda pozná, že ho čeká "cesta do fantazie" jak se patří. Animačně je filmík zvládnut bez jediné chybičky (možná pro někoho jsou jen ty anime lidičky trochu iritující) a zvukově je na tom taktéž výborně. Co se týče zdejších postav, tak se zde objevuje každý starý pardál, který by vznikl, kdybyste dali svými špuntovi tužku a papír se slovy "namaluj, co tě zrovna napadne". Proto zde poznáme staré známé, jakými mimojiné jsou Pixarova lampa, Batmanův (skoro)padouch No-Face, spoustu zmutovaných zvířátek a pár malých zelenkavých Yodů, kteří si říkají snad "žáby" nebo jak. Pak se zde dostaví i chuťovka v podobě našeho milého kamaráda, kterého vídáme v koupelně, když si sedneme na ten náš milovaný "trůn" a jednou, dvakrát zatlačíme. Prostě co se týče postav, dostaví se všichni. Dostaví se i nějaký ten příběh? Vskutku je tomu tak. A asi by jen tak nějakou nezhulenou mysl nenapadlo. V tom ale přijde Mijazaki se svou myšlenkou - lázně pro bohy a my se tak můžeme opět vrátit do starých dobrých časů, kdy jsme my sami byli ještě veselými ratolestmi a největší náš životní problém byl, že se nám na video nenahrál nový díl pokemonů nebo že v kinder vejci byla skládačka namísto super vychytaný postavičky. Za tento návrat velmi děkuji a teď se jdu zas vrátit do svého normálního života. PS: Nedávejte už do kinder skládačky! Děti to nesnáší. 90% ()

rejsek9 odpad!

Tak tohle ne! Zde musím jít proti proudu, protože po zhlédnutí jsem byl zcela zhnusen. Sice u nás doma máme taky pohádky, kde se ježibaba snaží upéct děti a další jiný, ale oproti zdejšímu výplodu mi to přijde docela v pohodě. Mně to přišlo, jak kdyby se tvůrci předháněli v tom, kdo vymyslí hnusnější postavu. Rodiče se promění v tlustá prasata, do lázní jim tam přijde kopa hoven a celý je to vyšperkovaný dalšími blbostmi, které to jen všechno umocňují k horšímu. Ani Mononoke mi nepřirostla k srdci a tady už musím konstatovat, že Mijazaki je pro mě špatný režisér stejně jako japonské pohádky. ()

fallanga

Jaký malý jsem na ČT2 viděl jednu pohádku. Neviděl jsem ji celou, pouze její konec. Neznal jsem kontext, neznal jsem příběh, neznal jsem ani název, ale přesto se mi to strašně líbilo. Uběhlo asi 10 let a na onu pohádku jsem si vzpomněl. Bohužel jsem nevěděl jak se jmenuje. Po chvilce pátrání jsem zjistil, že se jedná o "Cestu do fantazie". Koukl jsem se na to, ale měl jsem strach. Strach z toho, že jako malému se mi to líbilo, ale v dospělosti už se mi to líbil nemusí. Strachoval jsem se zbytečně. Jedná se o skvělý film, který bych jedním slovem popsal jako divný. Je vcelku divný i na Japonskou produkci. Ale přesto nějak funguje a má ucelený příběh. Je to roztomilé, je to záživné, napínavé, občas i vtipné a na rozdíl od Mononoke-hami se ten příběh nevleče. Místy mi to připomínalo hru Samorost, což rozhodně pomohlo výslednému dojmu. Celkově se jedná o výjimečný film a jsem rád, že jsem jako malý přepnul z Primy na ČT2, protože jinak by mi tohle uniklo. ()

haWranka

Opravdu hodně zvláštní film. Musím objektivně uznat, že je velmi kvalitní. Grafika, hudba, to je krásné. Příběh je promyšlený. Bohužel na mě už to asi bylo moc střelené a měla jsem chvílemi dost problém to brát "vážně". Dávám tedy 4 hvězdičky, ale je to o fous. ()

Polnoch

Najlepší popis tohto filmu je už len samotný názov - Cesta do fantázie. Tento film je jedna nádherná cesta do fantázie, každý moment tejto rozprávky je čarovný a úžasne to dopĺňa nádherný soundtrack. Zážitok vidieť. ()

M__

„Já vím, je to tu pro tebe těžké“ // Nesobeckost ve světě sobectví. Když člověk z americké či evropské produkce viděl od každého žánru něco a začíná pociťovat jistou nudu, sáhnout po Ghibli studiu se zdá jako naprosto skvělý krok. Krásná animace a skvělý příběh zaobalen do „kouzelného“ světa duchů, kde není vše tak černobílé jak by se mohlo zdát. Je jedno jak starý divák je, tohle si musí zamilovat každý, kdo tomu dá šanci. 100 % ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz