poster

Rok koně

 • USA

  Year of the Horse

Dokumentární / Hudební

USA, 1997, 106 min

Režie:

Jim Jarmusch

Hudba:

Neil Young

Producenti:

L.A. Johnson

Střih:

Jay Rabinowitz
(další profese)
 • waits
  ***

  Koncert Neila Younga, který by asi hodně horších režisérů než Jarmusch natočilo líp. Za sebe jsem si první půlku docela užil, ovšem já mám Younga dost rád. Druhou půlku, přiznám, jsem neviděl celou, protože vedro v Lucerně a Jamesony před koncertem vykonaly své. Ano, trapné, ale párkrát jsem upad do opileckých mdlob.. kamarádi a kamarádky kolem mě po skončení filmu ubezpečili, že jsem nechrápal. No, tak sláva!(19.11.2006)

 • gouryella
  **

  Mistře Jarmuschi, jestli chcete vědět jak má vypadat správný hudební dokument obraťte se prosím na Petra Zelenku, on vám poradí jak na to ....... nudný jednotvárný pokus o dokument, který se nepovedl.(17.10.2002)

 • Silverluv
  *****

  Miluju Neilla Younga a filmy JIma Jarmusche. Tohle kombo nemohu ocenit jinak :o)(5.9.2007)

 • swamp
  ***

  Neil Young & Crazy horse jsou pro mě neznámá kapela, i když slušelo by se říci BYLA NEZNÁMÁ. Na tento dokument jsem se podíval ze dvou důvodů. Jedním byl nečekaně Jarmusch, druhým ten, že se nebojím nových věcí, tak proč si neposlechnout /nezhlédnout/ tento počin, že? :) Je to takový mix soundu klasických kapel jako Deep purple - Black sabbath - Pink floyd - The Eagles - The Rolling stones a snad i The Doors -- jen v trochu odraném kabátku. Ale nato, že jsem je slyšel (pravděpodobně) poprvé, mě dostala snad větší polovina interpretovaných písní.. což se mi často nestává. Tudíž panu Jarmuschovi děkuji.(19.1.2009)

 • Crocuta
  ****

  Úplně souhlasím s maebovým komentářem, líp bych to nenapsal :-) .(28.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace