poster

Rok koně

 • USA

  Year of the Horse

Dokumentární / Hudební

USA, 1997, 106 min

Režie:

Jim Jarmusch

Kamera:

Jim Jarmusch

Hudba:

Neil Young

Střih:

Jay Rabinowitz
(další profese)
 • waits
  ***

  Koncert Neila Younga, který by asi hodně horších režisérů než Jarmusch natočilo líp. Za sebe jsem si první půlku docela užil, ovšem já mám Younga dost rád. Druhou půlku, přiznám, jsem neviděl celou, protože vedro v Lucerně a Jamesony před koncertem vykonaly své. Ano, trapné, ale párkrát jsem upad do opileckých mdlob.. kamarádi a kamarádky kolem mě po skončení filmu ubezpečili, že jsem nechrápal. No, tak sláva!(19.11.2006)

 • Filip.S
  ***

  Síce prakticky nulový dokument, ale celkom dobrý koncert ;)(15.4.2005)

 • Radko
  **

  Ako starý bigbiťák nemôžem neoceniť hudobnú časť koncertu. Výpovednú, či nebodaj umeleckú hodnotu to ale naozaj veľkú nemá. Teda pokiaľ ňou nemá byť to, že Crazy horse vydržali spolu dlho, zamlada boli vlasatí divočáci, no vydržali a vytvárajú spolu veľkú energiu, prežili spolu rôzne turné a navzájom sa chvália. Zjavené pravdy sú obdivuhodné, ale k ich poznaniu mi nabudúci raz bohate postačí vypočutie si týchto pesničiek prostredníctvom čisto hudobného nosiča.(6.9.2005)

 • Crocuta
  ****

  Úplně souhlasím s maebovým komentářem, líp bych to nenapsal :-) .(28.6.2007)

 • swamp
  ***

  Neil Young & Crazy horse jsou pro mě neznámá kapela, i když slušelo by se říci BYLA NEZNÁMÁ. Na tento dokument jsem se podíval ze dvou důvodů. Jedním byl nečekaně Jarmusch, druhým ten, že se nebojím nových věcí, tak proč si neposlechnout /nezhlédnout/ tento počin, že? :) Je to takový mix soundu klasických kapel jako Deep purple - Black sabbath - Pink floyd - The Eagles - The Rolling stones a snad i The Doors -- jen v trochu odraném kabátku. Ale nato, že jsem je slyšel (pravděpodobně) poprvé, mě dostala snad větší polovina interpretovaných písní.. což se mi často nestává. Tudíž panu Jarmuschovi děkuji.(19.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace