Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

Likan7 odpad!

Lovce dinosaurů už jsem kdysi viděl. Teď jsem si je pustil znovu, abych se přesvědčil. A ano, je to tak. Peter Hyams natočil strašný paskvil, který je vtipný kdy nemá, kde Ben Kingsley přehrává jak kráva a má příšerný bílý háro, Edward Burns se snaží tvářit drsně a kolem nich spí jako netopýři potomek opice a T-Rexe. Zní to šíleně? Taky že jo. Co je ale už legendární na tomhle filmu jsou triky. Se vší vážností si nepamatuju hnusnější film. Futuristický město vypadá příšerně a už jen herci procházející se ulicí je něco neuvěřitelného. Chápu, že Hyams měl taky spousta smůly, v České republice byly povodně a zbankrotovala produkční společnost na triky, ale za ten scénář (3 scénáristi!) si můžou sami. Na jednu stranu tohle nikdo nikdy neměl odklepnout a pustit ven, na druhou stranu bychom o tenhle skvost a pro spoustu lidí guilty pleasure, přišli. Pokud u toho budete chlastat, bude to top :) ()

ŠIM-ond

Vědecko-fantastická pohádka na dobrou noc za 80 000 000 dollarů, ale na to, že to je tak ubohý, já se u toho docela bavil. Místama jsem se sice řezal smíchy, protože to bylo ultra stupidní, ale jako nápad mi to přišlo fakt dobrý... Mohlo by být sice spousta věcí lepší... herecké výkony, dialogy, počítačové efekty... ale otrávený z toho se opravdu necítím... Myslím, že jsou filmy i horší. ()

kebo

Milujem temu cestovania casom a este radsej mam filozofovanie okolo moznosti ovplyvnenia dejin sebemensim zasahom urobenym v minulosti. Preto som sa celkom dost tesil na tento film, co ma preslo hned po tom ako som si precital niekolko recenzii. Ale aj napriek tomu som si film pozrel, co bola chyba. Velke mnozstvo dier v logike a scenari, otrasne herecke vzkony a k trikovej urovni filmu sa ani nevyplati vyjadrovat. Ludia co mali na starosti specialne efekty okolo filmu Vojna svetov z roku 1953 odviedli lepsiu robotu. Jednu hviezdicku davam za snahu a za temu cestovania casom ()

RedRose

Jdete vsichni kritici do haje ;-) Zpracovani je sice trochu horsi ale vse ostatni je OK a me se to az na toho plastikovyho dinosaura libilo ;-) /// EDIT 2013: Pred chvili jsem se na to dodival v tv... Je z toho videt na kazdym metru filmu jaky byl rozpocet ale jinak si trvam na svem... Podle me dalsi z moznych pohledu na povestny "butterfly effect" a az na levne provedeni je to fakt povedeny... 74% ()

wOOzIe odpad!

Tak tohle je vazne sracka sracek, na to že je to film z roku 2005 tak má lepší efekty i tom a jerry. KOmercni, nudne.. predviodatelne, a uplne vymastena pointa... tenhle film delali v Movie Makeru?, Ale vypadato tak, je to luzr televiizni sracka pro novu a primy a obdobnmy luzr televize dnesni doby pro to nemuzu pochnapat jak tohle mohlo do kin! odpaaaadd! ()

Miksa

Á už je DVD v koši. Totální odpad to není, ale tak špatný scénář a výpravu, aby jeden pohledal. Z krátké povídky by se určitě neměl dělat celovečerák. ()

Ogrb odpad!

Podíval jsem se, abych zjistil, jestli je to fakt tak strašný, jak se všude píše. Není. Je to ještě horší. 0/10 ()

Tiiso

Osobně si myslím, že s Jardou od naproti byhom natočili asi lepší filmeček třeba i na osm milimetrů. A to opravdu mluví o všem, jsem totiž odpůrce jakéhokoliv bezúčelného hanění a šlapaní po čemkoliv co jsem nestvořil, ale zde se neubráním od uštědření pořádného kopance z hledsika negativní kritiky, jelikož Lovci dinosaurů je opravdu velmi, amatérsky odfláknutá fušeřina, kterou se prostě vážně nedá sledovat. Podotýkám slovo "vážně". Chudák Ben Kingsley. Vše od scénáře, dialogů, herců, technického zpracování, vše špatně. Jedna hvězda z důvodu morální zásady. ()

merlik

No, čekala jsem velikou hrůzu, ale film má zajímavé téma, i když někdy nezajímavě zpracované, logika občas kulhá, ale film svoji hlavu i patu má. ()

SKreyn odpad!

Známy herci ako Ben Kingsley a Edward Burns v hlavnej úlohe a pritom je to takýto odpad. Škoda, je to úplná sračka. :( ()

Lobotommy

To teda bylo něco... Normální volovina. Ale co už, s nějakými rezervami jsem to dokoukal a ujistil se, že filmy na privátní televizi, o kterých jsem nikdy neslyšel, mají důvod, proč jsem o nich nikdy neslyšel... ()

Indy21

Asi jsme koukali každý na jiný film. Jsou tu větší sračky než tohle. Nic proti ale vaše hodnocení je mimo. ()

Scraffy

Nechápem tunajšie hodnotenie. Film je to pekne prepracovaný a veľmi dobre sa na ňom pozerá. Páči sa mi, ako sa tvorcovia pohrali s príbehom, čo by sa stalo, keby ste zmenili minulosť. Efekty nie sú síce úplne prepracované, ale aj tak sa mi film páčil. Zmutované opice sú super! ()

ANTYCHRYST odpad!

Pouze pro silné jedince...tvl jako figurka dinosaura.. procházení ve městě který se za nima promítá..tak na tohle nemá nervy...to je trikový Paskvil..to už se ani nedá nazývat efekty...hnus... 10% ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: V "napětí" mě udržovaly další evoluční změny a vysvětlení příčiny. Bohužel zbytek stál za prd! Ale ty efekty! :D Béčko s Benem Kingslym?! ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)