Epizody(3)

Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Třídílné psychologické drama, v němž divák sice zná vraha už od začátku, ale až do konce je v napětí, protože postupně odkrývá okolnosti a důvody vraždy, která ovlivní životy hned několika postav. Dvacetiletá Lily přibíhá v šoku uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda, aby mu celá od krve sdělila, že v sebeobraně zabila svého milence. Poté, co Richard zjistí, že zavražděným je prominentní soudce Kowalský, rozhodne se dceru krýt. Zamete stopy a tělo zakope. Když se Kowalského ostatky najdou, je vyšetřování přiděleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. V průběhu vyšetřování Richard zjišťuje, že postupně získávané důkazy jsou v rozporu s verzí jeho dcery... (Česká televize)

vyfuk

Spravedlnosti učiněno za dost? Hodně originální příběh na poměry České televize, ale i celého Česka v tom ohledu, že zde máme něco takového. Spoustě lidem vadí otevřený konec, co jsem já pochopil, takto by to asi mohl komentovat někdo, kdo si přečetl pojem "otevřený konec" jednou na internetu a hned to mohl tady použít. Mně toto přišlo i docela uzavřeně kupodivu. Král mezi uzavřenými konci. No a celé to navazuje jinou atmosféru a příběh. Už jenom to, že se to neodehrává klasicky v Praze s tím, že Vetchý taky dokáže zahrát vážnou roli, i když mu to ne vždycky věříte. Za mě další klenot české televizní zábavy. ()

Skeksis

Najviac mi tam prekážala ručná kamera, alebo ako to točili. Takých záberov tam bolo veľa, a ak mali vyvolať pocit autentickosti, či zmätku, tak sa to minulo účinku. Na mňa to pôsobilo otravne. Postup vyšetrovania úplne stupídny, až na konci jednému napadlo prezrieť si cestné kamery, a či nie sú kamery v byte zavraždeného. Mimochodom, byť otcom tej Lily, tak jej takú strelím, že by jej stena dala druhú. A to hneď na začiatku. Chodí do trtkumbála k nejakému ženatému sudcovi, a otecko nič, ešte jej ochotne pomôže zamaskovať stopy, keď ho zabije a pohladká ju po hlave. To je doriti čo?! ()

skinny

Po shlédnutí všech třech dílů musím hodnocení snížit. Doufala jsem, že ta jeho neustále hysterická dcera to nakonec odsere, páč mi neskutečně lezla na nervy. Zabije člověka a ještě se tváří jako největší chudinka. Basu jsem jí přála a ono nic....no zklamalo mě to ()

netahlo

Takhle prisneho Ondru Vetcheho jsem videl naposled ve filmu Vendeta! Posledni dil paradni! Celkove o parnik lepsi nez Strachuv Labyrint. ()

kenkaku

Bebjak si pustil Bron/Broen a dostal nápad se inspirovat. Titulky, hudba a (částečně) i styl (několik nesouvisejících linek se propojuje do jedné). Dokonce i nosnou myšlenku neměl špatnou. Pak přišel ale pád biblických rozměrů - tu myšlenku rozvést do detailního scénáře. Postavy se chovají nelogicky, jednotlivé zápletky (vražda, propuštění vězeň, novinář, zkorumpovaných policajt, kšeftování se zbraněmi, vydírání…) vše jeden brutální guláš který tak nějak nemá snahu zapadnout a “jen nějak existuje”. Smysl pro detail nula (ty SPZ s písmenem “G” mě vyloženě rozčilovaly… to je měl raději sundat jako u toho žlutého Mustangu). Podrobněji jsem se rozčiloval u jednotlivých epizod. ()

ac3r

První díl super, druhý ještě dobrý, ale co předvedli v tom třetím to byla ptákovina non plus ultra. ()

Renfield

Kvalita všech tří dílů je téměř vyrovnaná, ten třetí ale ostatní převyšuje. Teprve v něm se totiž rozjede to pravé psychologické drama, teprve v něm se ukáže, že svým způsobem nikdo není bez viny a otázka "Proč to?" je tu téměř všudypřítomná. Tedy ano, je to hodně nejasné, ale právě to považuji za pozitivum příběhu. Je to znát i v poslední scéně... každý ať si popřemýšlí. Richardův příběh je samozřejmě nejzajímavější, krom mnohého jiného mě v něm zaujala náročnost maření vyšetřování, ono je to opravdu obtížnější, než klasicky vyšetřovat. Naopak silně nesympatická mi byla v příběhu Richarda jeho hysterická dcera, nemuselo to být až tolik, vůbec když to... ale více v závěrečném dílu. Za to herecké obsazení ostatních se povedlo na výbornou, obzvlášť Ondřej Vetchý hraje bezchybně, ale daleko za ním nezaostává ani jeho parťák Martin Finger. Potěšila také role Ondřeje Malého, častý představitel řekněme "tajných policajtů", si tady zase zkusil něco jiného, i když vlastně jiného... Po technické stránce zaujme především kamera, ta tvoří pěkné kompozice, zabírá trefné, občas i vtipné detaily (ano, scéna "žolík", jedna z nejlepších) a dobrým nápadem je i použití filtrů, které ještě přidají na atmosféře. Peter Bebjak jednoduše detektivky umí a ač má Spravedlnost tak trochu rozporuplné hodnocení, já jsem s ní spokojen. 75% ()

Garch

Pro mě zatím náš nejlepší psychologický krimi thriller,(komenty u epizod) P.S. Vynikající role pro Vetchého, který zde musí jít "proti sobě". PS: Na současné poměry zhuštěno, bez vaty a hluchých míst. Beru jako celovečerák, nejde dost dobře dělit. ()

orgia

Skoro to vypadalo na 2*, ale pak jsem si pustil posledni dil. Tak dementni scenar tady dlouho nebyl. Postavy jednaji jak idioti, vsechno se sklada z nahod a nesmyslu... ()

crozet

Asi všechno už bylo kdysi vymyšleno a divákům historicky opakovaně v obměnách naservírováno. Ale zápletka a rytmus vyprávění (scénář) zrovna tohoto seriálu působí příjemně originálně tomuto východisku navzdory.. Je to dost možná proto, že se jedná o více než kvalitní filmové řemeslo, za což primárně zodpovídá zase režisér. Ten už si svoje herce, kameru i střih (nabízí se říci ještě zvuk:)) zbičoval jak se patří - navíc s lidmi jako Vetchý (opět výkon strojově absolutní) nebo Finger (málokdo dokáže zahrát líp policejního leváka s policejní morálkou i etnografií, v zaměstnání i domácnosti) měl patrně práci o díl ulehčenou. Kulhá Vaculík (trochu) a jeho žena (sotva leze, byť roli měla mikroskopickou). Celek více než vyvážený a z pohledu televizní zábavy docela nebetyčný! ()

LuccinyFilmy

Psychologické drama o lidech, z nichž jeden je amorální zoufalec, druhý oportunistická svině, třetí bezpáteřní ubožák, čtvrtá vypočítává kurva. Námět není vůbec špatný, ale provedení je z výše uvedeného důvodu v podstatě nekoukatelné. ()

Tunri

Posledních patnáct minut posledního dílu mě pěkně vynasralo a degradovalo to zbytek jinak napínavé a skvělé série. Hudební podklad perfektní, skvěle dokreslená atmosféra. 4* Ale sakra fakt mi chyběl závěr, jako by potřebovali ten děj nějak dokončit, ale nějak se jim do toho zároveň nechtělo. Takže spíš 3,5* ()

gonga

Hlavní "hrdina" kokot , jeho dcera nesnesitelná mrcha, kolega nesympatickej, linie s podnikatelem do ztracena, proč bych se na tyhle typy vůbec měl dívat? Počin, který měl ambice a nakonec je vůbec nenaplnil. ()

Untentrauer

V dnešní šílené záplavě kriminálních seriálů si dovedu jen těžko vybrat aspoň jeden, který by mě nezklamal. Naštěstí teď jsem sáhl správně. Vyzdvihuji příběh a herecký výkon Vetchého, kdy jsou na jeho mimice opravdu poznat veškerá dilema, které se mu honí v hlavě. Na české poměry a zejména ve srovnání s ostatními seriály je toto jednoznačně na úrovni. Příběh vypráví o hodném tátovi policajtovi, který po nezdárné dcerce uklízí špínu. O zkorumpované vládní zakázce kšeftované s Rusákama a o osobních problémech čerstvého propuštěnce. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky