Máma Má Raka (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2016, 39 min

Martin Pohl
  • kiddo

Že čeští amatéři a videotvůrci mají obecně vzato nulové standardy na cokoli a notují si spíš s totálním diletantstvím ve stylu mimáčové Máni, která se s těma háčkovanýma plavkama přece nebude nějak srát, než s nějakou tvůrčí alternativou, jsem za ta léta naplněná jednou neschopnou, usilovně fťypnou křečí za druhou už tak nějak neochotně akceptovala. V kategorii "dyž vono je nám to vlastně úplně u prdele" ale tenhle řitní výtok představuje zcela nové dno. Můj odpor ke Kung Fury najednou zpětně působí dost neoprávněně a cokoli, co odteď vyleze z RLM, má ode mě automaticky pětihvězdu. Nezájem maskovaný za nadhled, jen tomu hezky pleskejme.(12.10.2016)

Tak dlhé čakanie sa vyplatilo, rovnako ako moja jasná voľba na večerný film s frajerkou. Rovnako ako Řezníkove predošlé filmy (Život není krásný a Jehovova pomsta) aj tu nájdeme plno skvelých vtipov, tony čierneho humoru a zábavných charakterov Mártyho kamošov (a fotra ktorý tu nesmel chýbať) takže o herecké výkony mi tu tak ani nešlo. Otec a syn či Jarda Malík sa vrátili v plnej kráse.... Škoda, že sa jehovisti neobjavili na scéne... Trocha mi tu vadí krátka stopáž ( chápem, že mnohým 38 minút vyhovuje ale ja som si prosil ešte viac) a ten nemastný neslaný koniec akoby na rýchlo pozliepaný, mi tiež nesadol ale inak paráda.(21.9.2016)

Naprostá šílenost, u které budete brečet smíchy!(27.9.2016)

Má to šťávu :)(7.10.2016)

Patrně nejlepší kraťas, který jsem kdy viděl. Je to sice další absurdní píčovina z Řezníkova těžko uchopitelného světa, ale má tolik vtipných hlášek, stejně vtipných scén a tolik bizarních postav, že je snad Pohl pěstuje v květináči ze semen od Monsanta. Nákup pervitinu, pasáž v nemocnici, flashback na životní strasti krkajícího zmrda nebo Řezníkův teplý fotr v sauně, u těchto scén jsem se málem epilepticky zechcal. Vlastně jsem u toho chcal mnohem víc než při součtu všech hollywoodských komedií, které jsem letos viděl. Možná jsem jen retardovaný kretén, možná je Máma Má Raka nejlepší film všech dob. Těžko říct, odpověď zná jen to masivní dildo z prdele Kamilovy mámy. 100%(6.10.2016)

• - Slovo „vole“ se ve filmu vyskytuje 217x, což je zhruba každých 11 sekund. (L_O_U_S)

• - Gay v sauně je Martin Pohl st. a jedná se o otce režiséra (Řezníka) Martina Pohla  ml.. (Dzvandzi)

• - Film měl být původně natočen už v roce 2013, ale den před natáčením byl hlavní hrdina umístěn do psychiatrické léčebny. Vzhledem k pečlivě vybranému castingu se režisér rozhodl na něj s natáčením počkat. (venca163)