Zlé časy

• USA Hard Times (více)

New Orleans, 30. léta – život byl těžký, ale pěst Charlese Bronsona měla větší váhu... Do Louisiany přijíždí osamělý a poněkud ošuměle vypadající muž (Charles Bronson). Když vyhledá prostředí pouličních zápasů, nabídne stroze své služby společníkovi Speedymu (James Coburn), který právě přišel o svého boxera a peníze. Muž se Speedymu představí jako Chaney a stejně jako rázně a rychle vstoupil do trhu nelegálních zápasů, stejně pádně a pohotově odrovná zdejšího boxerského šampiona. Udivený Speedy v postarším a nenápadném Chaneym spatří zlatý důl. Odjedou proto spolu do New Orleansu, ráje nelegálních sázek a tvrdých potyček, kde se společně utkávají holýma rukama jen ti nejlepší. Málomluvný muž bez minulosti se bude muset probít světem, kde panuje pouze jediný zákon: zákon přežití, a to bez ohledu na pravidla, jež tu neexistují, jistě, kromě jediného – zvítězit... Jednoduchý, ale v mnoha ohledech silný film natočil Walter Hill, který se režijně, scenáristicky či produkčně proslavil právě díly, které až na dřeň prověřují lidskou vůli a fyzické meze člověka, převážně z pozice společenské spodiny (Vetřelec, Řidič, Válečníci, 48 hodin, Návrat Lew Harpera). Zlé časy, Hillův režijní debut, tvoří dramatickou inscenaci dob velké hospodářské krize 30. let, jejímiž nelítostnými důsledky jsou formovány postavy jako Chaney, kterou Charles Bronson upevnil svůj hvězdný status osamělého a nepříliš výřečného bojovníka s kamennou tváří. Zlé časy zapadají do zlatého období rváčských filmů 70. let, po bok snímků jako Za vodou, The Great White Hope, Rocky, The Greatest či Zuřící býk. (Česká televize)

Hapretor

Bronson se tváří, jak kdyby žvejkal shnilej citrón. Pak zamručí, toho týpka před nim pošle k zemi a pak dostane prachy. Pak je konec. Film bez děje, kde se ale trochu něco děje. Udělané to mohlo být líp. Bylo vidět, že máchaj do vzduchu. A nepoužili žádnej kečup! Radši "Rockyho". P.S. Po zkouknutí mi přišlo, že o dost stupidnější film "Život je boj (2009)" je vlastně na toto remake. ()

MickeyStuma

Nelegální pouliční zápasy byly nejvíce populární na přelomu 80. a 90. let a snad není jediného nostalgika, který by si ihned nevybavil hlavně Jeana-Clauda Van Damma a jeho snímek ‘Lví srdce’. Tady jsme však v polovině 70. let a je to snímek Charlese Bronsona. Děj se odehrává za hospodářské krize vyprávějící příběh chlapíka pod jménem Chaney, který přijede do New Orlensu si vydělat peníze a právě zápasy. Asi málokdo ví, že kdysi Charles skutečně boxoval, takže věrohodnost jeho zápasů je neoddiskutovatelná. James Coburn hraje jeho manažera (Spencer ‘Speed’ Weed) a je to takový typický vyčůraný neřád, ale Chaney samozřejmě není žádný blbec. Dvojka plná charismatu a ideálů a tak to s nimi osudově jde tak, jak má. Příběh je skromný a nijak složitý. Jakoby byl scénář napsán podle povídky, avšak velice přívětivě. Není jediného hluchého místa a každá minuta má dějově co říct. Chaney toho za celou dobu moc nenamluví, ale když už něco pronese, má to váhu. Atmosféra je mírně potemnělá, ale ne moc. Walter Hill to vychytal a fakt, že se jedná o jeho debut, se tímto hodně vytáhl. Charles Bronson v jednom z mnoha svých nejlepších snímků. ()

strikeman

Celkem chytlavý příběh možná nabízel více potenciálu a složitější zápletku. Přímočarou a poměrně krátkou jednohubku tak táhnou hlavně charismatický neherec Charles Bronson a herec "par excellence" James Coburn. Bitky jsou na svou dobu nasnímané celkem fajn ... 70% ()

kocourMour

Zlé časy jsem prožíval spíše já při sledování tohoto příliš těžkopádného filmu o probíjení se v těžké době krize 30. let. Přestárlý bijec Bronson si na sebe a Jamese Coburna vydělává v pouličních zápasech a tluče se hlava nehlava, ale film to nezachránilo. Průměr. ()

tranquill

"Tak mi řekni, jak si vyděláváš... Posílám lidi k zemi!" A to je celé krédo filmu. Ale za nekompromisního Bronsona a výborné bojové scény dávám hvězdu navrch. ()

marlon

Príjemná rozbíjačská oddychovka, v ktorej majú hlavné slovo tvrdé a pohotové päste. Charizmatický predstaviteľ drsných chlapov Charles Bronson ako mlčanlivý a tajomný "Buster" Channey si tu musel prísť na svoje, keď mohol bohato zúžitkovať svoju niekoľkoročnú prax boxera a vyhadzovača. Dôstojne mu sekunduje večný predstaviteľ filmových postáv "vedľajších úloh" James Coburn. - Chce tu niekto vytočiť prachy? No problem, vsaďte na Channeyho. ()

Olafsson

Bronson v životní formě... V 54 letech vypadat jako on je neuvěřitelný... Správně chlapáckej film, kterej jsem už viděl několikrát... ()

Pete

Trochu nudná, ale jinak pěkná výprava do dob, kdy se v New Orleans boxovalo bez rukavic, a tichej frajer Bronson si poradil s každým křivákem. Je to vlastně úplně o ničem, ale dejme tomu ty dva statečné. ()

clint123

Klacký Charles Bronson. Tichý, drsný, rázny! Skvelé dielo z doby hospodárskej krízy, kde si tulák (Charles Bronson) privyrába ilegálnymi zápasmi. Jednoznačne stojí za pozornosť! ()

brasek

Priemerne nezaujímavý snímok, čo je veľká škoda. Príbeh nemá dynamiku, zápletka nie je nejaká veľká záležitosť, bitky nie sú nič extra. Jill Ireland a jej postava absolútne zbytočná, ale mala šťastie že si ju ako manželku Charlesa Bronsona všimli, alebo že by inak Charles Bronson nepodpísal zmluvu? :-) Tuctový film o pouličných bitkách, ktorý čoskoro začne nudiť a neobsahuje ani jednu zapamätateľnú scénu. ()

PTuranyi

Jednoduchý až westernový príbeh osamelého bojovníka, len pištole nahradili päste. Výborné herecké výkony Charlesa Bronsona a Jamesa Coburna. ()

arit

Takovej dobrej příběh pro chlapy. Nemluva Bronson jako boxer. Ale tenhle to má srovnaný v hlavě. Jenom vydělat prachy a jít si dál životem. Jednoduchý příběh, pořád dobrá oddechová podívaná. ()

Zupan_

Veľmi drsný a tichí už postarší Bronson zasadený do 30tich rokov, ako potulný pouličný mlátič čo rozbíja jednu držku za druhou. O nič iné tu nejde, proste chlapácky film. ()