S Madonnou v posteli

• Česko Madonna: Hra na pravdu (více)

Celovečerní stylizovaný dokument zachytává Madonnu, zpěváčku, která s neomylností ví, jaké hudební trendy si žádá publikum, v době jejího celosvětového koncertního turné Blond Ambition v roce 1990. Dokument se však neodehrává jen na jevišti, ale i v zákulisí, kde vystoupí mnohé celebrity šoubyznysu. Místy provokativní erotika je přítomná v podtextu filmu, i když celek se zaměřil na neobyčejně obyčejné úkony v životě této kontroverzní hvězdy. Zkrátka - Madonna, jaká ve skutečnosti je, na jevišti i za ním, matka rodiny svých tanečníků, bohyně sexu pro milióny obdivovatelů, podnikatelka, zpěvačka, tanečnice... Největší superstar světa hudby. Samozřejmě, pro její věrné fanoušky. (oficiální text distributora)

Hoyt

Na Bilanci s tajemstvím to sice svojí hloubkou a vyzněním nemá ale o to je to větší kult. Co se týče hudební stránky tak turné Blond Ambition řadím na čtvrté nejlepší místo všech Madonnin turné. Za zmíňku stojí hlavně píseň Live To Tell. Pro fanoušky kult a povinnost pro ostatní absolutně nedoporučuji, protože by si mohli Madonnu pěkně pohoršit a kdo jí je už pohoršen a nemá jí v lásce ať se tomu absolutně vyhne. Jestli se chcete o královně popu něco dozvědět sáhněte radši po Bilanci s tajemstvím. ()

Alementina

Pro me opet kultovni zalezitost, kterou jsem videla nekolikrat. Mozna protoze dokument vznikal na asi nejlepsim a nejslavnejsim Madonnine turne. A ano, jsem jeji fanousek :) A par zajimavosti, v dokumentu se objevi tehdy pro vetsinu absolutne neznamy Banderas, kteryho si preje Madonna videt jen proto, ze ho zna z Almodovarovych filmu, prizna se tam, ze tehdy jeji nejvetsi zivotni laska byl Sean Penn a totalne tam setre Kevina Costnera, ktery o jejim koncerte rekne, ze to bylo "mile" :) No a tehdy taky chvili randila z Warrenem Beatty :) Boze, ja si z toho filmu pamatuji tolik a to jsme ho minimalne nekolik let nevidela :) ()

Dr.Zhivago

Tupost! Popová "královka", která napodobuje orální sex se skleněnou láhví asi mnohým oddaným tupým fanouškům příjde jako vrchol, který s nadšením v rámci pobavení předatvují svému okruhu přátel. Nicméně skutečná pointa asi bude spíš v odhalení vlastní stupidity. ()

Petroff

V mém seznamu hodnocených mě rozesmála dobrá náhoda... pod Jak se žije mám totiž S Madonnou v posteli ... a řekněte, nepřáli byste si znát odpověď na tuhle otázku? .) ()

Autogram

V posteli si Madonnu príliš neužijeme, skôr sú to posedenia s priateľmi, tanec a príbehy zo života. Všetko značne prispôsobené pre erotické vyznenie dokumentu. V tej dobe pred 20 rokmi, keď som film videl, boli otvorené narážky a vyzývavé scény na pováženie, dnes sa to kľudne môže pustiť do TV aj o ôsmej večer. ()

kenkaku

Vážně netuším jestli to je "doku-ment" nebo "doku-drama" (tedy jak moc velká je tam Madonna "hérečka" dle scénáře vs ve skutečnosti). Každopádně film mě díky distribučnímu názvu zklamal (příslib "v posteli" se nekonal), za to v mnoha směrech překvapil (její potíže s hlasem alias "scéna s kartičkami"), vztah k Belindě Carlisle (to byla její opravdu tak velká konkurence že si jí tam bobírá?) nebo vůbec ochota prezentovat některé věci ("je nějakej modrej!")... Tedy jakožto příležitostný posluchač její hudby (doma mám jedno CD) a za tu Belindu (doma mám všechna její CD) víc než tři nedám. ()

Yoss

Mám z tohto filmu len jeden pocit. She's self-centred bitch. But she is a celebrity, so be it. She is supposed to be that way. Probably. I think. ()

Emzet

Není to dokument, není to záznam koncertu, neodpovídá to vlastně moc názvu (zas tolik nových věcí se nedozvíme), není to zábava... ()

pend

Pseudodokument, pokud jste fanoušci Madonny, pak ano, v opačném případě se poohlédněte po něčem jiném. ()

Adiemus

Čím to, že se Madonna (a Paris Hilton atd.) pořád považuje za herečku? Větší trapnost než tohle "dílo" jsem už dlouho neviděla. Nebýt záběrů z koncertů, byl by to odpad. A český dabing - no, vlastně komentář tomu nasadil korunu. Hlasy vybrány tak, aby nikdo nezůstal na pochybách, že Madonnini přátelé patří ke čtyřprocetní menšině. ()

Lasombra

První dokument ze života Madonny v zákulisí koncertu i volných chvílích tzv. Madonna "bez obalu". Velký obdiv, že dokázala ukázat i nevlídnout tvář před kamerou v zákulisí, například když měla žaludeční nerózu a stres, jestli vše klapne, tak jak má. Jde vidět, jaký má přístup ke svým tanečníkům, jako ke své rodině a jak dokáže rozhicovat davy svých fanoušků. Má v sobě energii na rozdávání i přes vyčerpávající Tour "Blond ambition" které nás provází celým dokumentem. Je provokativní, vtipná, přitažlivá, perfekcionistka a především umělkyně, která si jde za svým. ()

LuckyDuckie

Madonna z téhle strany, Madonna z oné strany ... pořád jedna a ta samá Madonna, která nikoho nepřesvědčí, že je ve skutečnosti lepší než by chtěla být. ()

mira.l

K tomuhle dokumentu budu asi schopen napsat nějaký objektivní komentář tehdy, až ho uvidím aspoň podruhé. Na jednu stranu se to tváří jako seriózní dokument, odhalující královnu popu taky jako človka, jakousi "matku pluku", jestli se to tak dá nazvat, která se stará o svůj ansábl, s některými momenty komickými, některými méně, některými poněkud trapnými, vrcholem by se možná dala označit návštěva hrobu Madonniny matky, kde dává naplno průchod svým citům. Ovšem jen tehdy, pokud člověk nezná knihu Madonna - životopis od Lucy O´Brien a Život s Madonnou od jejího bratra Christophera.To se potom odhalí i druhá strana mince, kdy právě scéna hřbitově je asi nějvětší sehranou komedií celého filmu. O Madonně se říká, že je bídná herečka, což ovšem tady tak úplně neplatí, ta etuda na hřbitově se s tím moc neslučuje, to byl slušný herecký výkon:). I tak ovšem nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, jistou dokumentární hodnotu to má, stejně jako třeba bonusové materiály na jejích koncertních DVD. Hodnotím poctivými třemi, uvidím,jestli to časem nějakým směrem upravím. ()