S Madonnou v posteli

• Česko Madonna: Hra na pravdu (více)

Celovečerní stylizovaný dokument zachytává Madonnu, zpěváčku, která s neomylností ví, jaké hudební trendy si žádá publikum, v době jejího celosvětového koncertního turné Blond Ambition v roce 1990. Dokument se však neodehrává jen na jevišti, ale i v zákulisí, kde vystoupí mnohé celebrity šoubyznysu. Místy provokativní erotika je přítomná v podtextu filmu, i když celek se zaměřil na neobyčejně obyčejné úkony v životě této kontroverzní hvězdy. Zkrátka - Madonna, jaká ve skutečnosti je, na jevišti i za ním, matka rodiny svých tanečníků, bohyně sexu pro milióny obdivovatelů, podnikatelka, zpěvačka, tanečnice... Největší superstar světa hudby. Samozřejmě, pro její věrné fanoušky. (oficiální text distributora)

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. “You were great, thanks for having us, it was really generous. I thought it was neat, I´m really neat.” Kevin Costner Madonne. Pred samotným dokumentom, a čítaním tejto recenzie vám odporúčam si pozrieť tento rozhovor → (https://youtu.be/o6MbrPGog1E), potom následne pristupujte ku obom veciach. Pri koncerte Yokohame som okomentoval, že v tomto období bola Madonna už značkou. Tým pádom si mohla dovoliť natočiť takýto dokument. Ak ju tento dokument ešte viac spopularizoval? Áno! Či viac naštvala konzervativcov Ameriky, Európy alebo Ázie? Áno! Existuje jeden zásadný faktor, na to, aby vznikol dobrý audiovizuálny film. Nepostačia vám len dobré nápady, samotná interpretácia je o chlp podstatnejšia (pretože práve spracovaním sa dielo kreuje do svoje finálnej podoby) za to, aký kvalitný je/nie je snímok zodpovedá režisér. Jedna veľká škoda, že túto „zakázku“, nezobral David Fincher (a to si zoberte, že Fincher je pri nakrúcaní doslova diktátor a Madonna ako producent so svojimi „agresívnymi nápadmi“ naozaj neviem, čo by sa vtedy mohlo stať, pretože v Hollywoode má hlavné slovo producent) Práve táto interpretácia (jednotlivé štýly zobrazovania nápadov) robí tento dokument ťažko stráviteľným. Nie kvôli svojim odvážnym, osvieteneckým, miestami kontroverzným spôsobmi zobrazovania tém homosexuálnej, transexuálnej orientácie, alebo homofóbii. Tí, ktorí si pamätajú 80. roky, zistili aj z rozhovorov, že Madonna má svojskú, tvrdohlavú a potrhlú povahu (nie je to útočná kritika), svojím zmýšľaním bola Madonna 20 rokov dopredu. Dnes už takéto veci nie sú tabu, a hovorí sa o nich otvorene, to je fakt. To, že sa chcela vyjadriť o týchto veciach, nie je problém, na to, má každý občan demokratického systému právo. (niektorí to radi označia za „morálne bahno“ ako LGBT, alebo homofóbiu) Povedzme, že, ak by sa tento dokument premietal na Československu v 91. roku, nedostal by príliš veľa úspech a ľuďom by prišlo zle. Chýba mi tam serióznosť (určite pri čiernobielych sekvenciách, výnimkou je scéna, kde sa Madonna zastavila pri hrobe svojej matky, tá ma dostala), svižnejšie sú koncertné klipy (tie bez výhrady zbožňujem, aj kvôli tomu, že Madona bola vtedy jednou z najkrajších a talentovaných žien na planéte) tento avantgardný štýl kamery, či strihu vôbec nesadol. V tomto dokumente by som uvítal, to ako sa Madonna pripravuje na koncert, ako cvičí spolu s doprovodnými speváčkami, ako precvičuje tance, ako spolupracuje s hudobným režisérom. Možno by to bolo lepšie, ak by sa viac tvorcovia viac pohĺtili do samotnej predprodukcie turné (výber muzikantov, casting tanečníkov, návrhy kostýmov, možno aj hlbší význam setlistu). O tom, že ako zakrývala chorobu hlasiviek, tým, že nemohla rozprávať, a za ňu vybavovala všetky veci asistentka bola posledná kvapka tolerancia. To ako keby si sama podávala facky. Pre človeka, ktorý sa zaujíma o popovú kultúru, a je vyslovene zvyknutý na komerčný formát je tento dokument povinnosťou. Mával som otázky ako to ja vnímam: Osobne by som sa dokázal bez tohto dokumentu zaobísť. Pre fanúšika Madonny odporúčam, a zabudnite, že po dramaturgickej stránke je to katastrofa. Zistíte, že Madonna za svoju slávu, bohatstvo, a miestočko v histórii popu zaplatila osobným nešťastím, dlhodobou túžbou nájsť životného partnera a otca jej dieťaťa. /35%/ () (méně) (více)

VojtaMarek00

Ač tak trochu chápu nepřílišnou oblíbenost Truth or Dare, jde podle mého o brilantní dokument s přidanou hodnotou. Tou je soustředění na queer lidí okolo Madonny a jejich (naše) témata, jejichž akcentace byla tou dobou velmi kontroverzním krokem a dodnes je jednou z mnoha důležitých věcí, které Madge pro LGBTQ+ komunitu udělala. Díky, Madonno. ()

BAADRAAM

Unlike most of others I was excited. Perhaps some moments are a little bit embarrassing and ridiculous, for example the scenes with fags (black dancers) and their events. According to my opinion it is important to focus on Madonna herself, her singing, performence and appearance. She is so cute, so lovely, dirty-speaking woman. I like her changes she has made during her successful career. To be known as a naive singer with great dreams, as a revolutionary girl blending religion with sexual expression, as a sexual idol of the end of 80s and beginning of 90s, as a provocative political woman in her middle thirties, as a woman interested in the spirituality and meditation and finally as a woman endeavoring to be always young and pretty (Maybe she is not so perfect lately, there are many new singers such as Lady Gaga, Rihanna etc. , but it is necessary to say that she is keeping up excellently). in this document lots of famous faces appear such as Warren Beatty, Antonio Banderas, my favorite Al Pacino and many others. In these times everybody had to fall in love with Madonna, she was actually charming and irresistible. If I was Warren I would be the happiest person all over the world. But times have changed and now is everything a little bit different. When this film was made, I was not here yet. To sum up, this is imperfect film with perfect person. ()

Kate Austen

Toto je proste Madonna. Buď sa vám páči, alebo nie. Buď ju milujete, alebo nenávidíte. Inej cesty niet. Ja som si vybrala rešpektovať Madonnu takú, akou je. ()

Docentus

Ačkoliv je Madonna nefalšovaná královna popu (v tom nejlepším smyslu), tento dokument to ukazuje jen okrajově. Vynikající koncertní scény střídají příliš rozplizlé a monotematické zákulisní záběry, když má člověk 3/4 času sledovat dialogy kdo s kým, proč, jak se mu to líbilo apod. přestane ho to bavit (já například usnul :-). Tuto roli Madonně ještě jakžtakž věřím, ale roli pečovatelky a samaritánky věčně podporující druhé - tu už ne. Navíc je místy příliš zřetelné, že to není přirozené (dnes řečeno reality document :-) ()

borzula

Mne sa to pacilo.Dokumenty nemam rada,ale v tomto filme bola madonna mrchou aj svaticou a stale to bola sympatacka,ktoru treba obdivovat za to, co dosiahla. ()

Naghavi

Blond Ambition Tour obsahuje pasáže, které jsou pro mne kultovní, ty roztančené mně už berou měně...Nicméně dokument to není úplně nudný, občas se objeví zajímavý pohled na tuto královnu. ()

sun.eagle

pro mě kultovní zaležitost, už jen proto že Madonna provází celý muj život a vrací se ke mě jako bumerang sama od sebe. ()