Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (Cinemart)

hronikpetr

Více jak tři hvězdy dát nemůžu..Bohužel ne..Nechápu jak tento film mohl vyšplhat na takové hodnocení jaké má..Neříkám že zápletka není zajímavá a diváka nechává přemýšlet zda je to o rasistické rodině co má vražedné choutky nebo nikoliv, ale pod hororem si bohužel představuji něco jiného. Toto mělo spíše blíže ke komedii.. Za mě tak 55 procent úplně naštvaný že jsem na to šel s partnerkou do kina nejsem..Ale ani mě to nijak mile nepřekvapilo..:/ ()

bigmatko

označenie Horor je prehnané. Skôr by som označil za sociálno psychologický thriler pretože strašidelné to nie je. Má to správne napätie s pomerné rýchlim vyvrcholením. Príbeh má zopár prekvapení, ktoré sa odhalia na konci. Uteč bolo atmosférou trocha podobné ociste a porovnatelne temno spracúvava silné sociálne témy ako v tomto prípade rasizmus. Desivý rozsah túžny po naplnení snov o nesmrtelnosti uz na prvý pohľad divnej skupiny bielych dôchodcov, ktorý na diváka funguje. Ja som bol spokojný a film odporúčam. ()

JimWalker007

Film začal skvelým mixom rôznorodých hudobných motívov a potom sa začalo pomalé stavanie lega stvoreného z ľakačiek, náznakov a tajomných detailov. Ťahalo sa to trochu dlhšie, až som sa začal obávať, či to celé nevykape na polceste a začal som uvažovať o slabých troch hviezdičkách. Nakoniec začal skutočný black&white očistec. Filmové plátno sa na záver rozžiarilo silnými štyrmi hviezdičkami. Odteraz si budem dávať bacha, ak niekto v mojej blízkosti začne miešať lyžičkou v šálke. ()

hanca.uh

Mysteriózní horor - to snad asi ne. Ale mě teda film naprosto bavil. Sem tam lekačka (což nemusím), sem tam psycho (což požaduji) a výborná mrazivá hudba se zpěvem. Od začátku tušíte, že děj nebude tak v lince, jak se prvotně jeví. A od scény, kdy Rose a Chris přijedou k rodičům na návštěvu a je ani trochu nepřekvapí, že partner jejich dcery je černý jako bota, je jasné, že tady něco dost sakra nesedí a někdo se přetvařuje. A teď: kdo? :-)) Zajímavý film i námět, který se tváří trošku jako "béčkový", nicméně tohle u psychohororu máme očekávat. Konec lehce brutálně přes přesah, nicméně za mě film jako celek dost dobrý. ()

marek900

Film je zaradený do kategórie horor, mysteriózny, ale čakajte skôr mysteriózny thriller, aby ste neboli potom sklamaný ako ja. Prednosťami filmu sú určite výborne prepracovaný dej, skvelý soundtrack a veľmi zaujímavo poňatá téma rasizmu. Za nedostatok by som označil postavu Chrisovho najlepšieho kamaráta ktorý bol niekedy až príliš vtipný a sem tam aj niekoľko krokov pred ostatnými, čo mi do filmu veľmi nesedelo, no na odľahčenie od napätého deja filmu pre bojazlivých divákov sa to možno hodilo. Napriek tomu určite odporúčam pozrieť, stojí to za to. ()

nMarek

Na horory se moc nedivam, ale zrovna nic jinyho v kine nebylo, tak jsme sli. Kupodivu me to i bavilo, a hororove to az tolik nebylo. Je to dost predvitalene, ale to nevadilo. Allison je fakt kost!! :D ()

fikee

Skvělá hororová komedie, která si navíc dělá legrácky ze vzájemného rasismu bílých a černých a dělá to vkusně. Get Out zní jako povídačka černých kluků kterou se navzájem straší pozdě v noci, kdy i rap utichá. Jako strašidelná povídačka o černým klukovi co jde poprvé na návštěvu k rodičům své bílé holky. A výborně vyprávěná, se skvělou atmosférou a zápletkou. Pro mne je Get Out nejlepším hororem od It Follows (Neutečeš). ()

RavenSpector

Naprosto luxusně vygradované napětí. Dokonalý scénář od jehož autora se může většina tvůrců učit. Takhle má vypadat dobrý horor, nebo chcete-li drama. Pokud Get Out nedostane Oskara, tak už si jej žádný podobný film za posledních deset let nezaslouží. Čelist mě dosud leží na stole... ()

Paulie2

Ideální pro někoho, kdo raději tíživou atmosféru než lekačky. Není to mistrovské dílo, ale za poslední dobu konečně koukatelný horor. 4* oprávněně. ()

johnny_vasku

Prakticky to stejné jako již dvanáct let starý Klíč, jehož pointa na rozdíl od Uteč nevyvolává v divákovi otázky ohledně několika nelogičností. Rozpaky u mě také budí podle popisku neočekávaný, podle jména režiséra ale očekávatelný humor, který v polovině případů bohužel hraničí s trapností. Žánrové označení horor navíc nutno brát s velkou nadsázkou, že by se dostavovaly návaly strachu a hrůzy, se opravdu říct nedá. Nicméně se jedná o další stravitelnou nízkorozpočtovou "hororovou" jednohubku, která si na sebe několikrát vydělá, tudíž nic nebrání v natáčení dalších podobných žánrovek, což mě jedině těší. Spáčilovských 65 %. ()

Tom_17

Tak na tenhle film jsem celou dobu koukal vykulenej, stejně jako Chris, když ho milá maminka jeho přítelkyně zhypnotizovala. Musím přiznat, že u jiných hororů mi husina nenaběhla, ale tady jsem měl husinu hodněkrát. Super mysteriózní horor od mého oblíbeného komika. Jen konec si tento film zasloužil lepší, i tak ale dávám 4 **** ()

gatuso

Ten fesacky negrik to zahral docela dobre, bila bitch byla vskutku bitch a celym filmem se tahnul obraceny rasismus - affirmative action. Hlaska, ze Obama byl nejlepsi prezident ever se v budoucnu ukaze jako zcela mylna a opak bude pravdou. Temer do konce filmu mate pocit ze se neco zesere, udrzuje vas v prijemnem napeti. Zaver neni spatny ale na prdel jsem si z neho taky nesedl. ()

looose

Celý film jsem byl připoutaný od začátku až do konce. Asi jsem toho viděl málo, ale tohle jsem snad u filmu tohoto formátu nezažil. Napínavé vs. komediální scény jsou skutečné povedené. ()

Jarvis555

Natočiť takto super film za 5 miliónov ? Klobúk dole. Strach, a napätá atmosféra fungujú perfektne. Get Out taktiež ponúkne veľa zaujímavých zvratov a nepustí vás ani na sekundu. Škoda toho prehnaného záveru. 8/10 ()

Lisiana

Zase po dlouhé době film, který mě tak nějak naplnil. Na konci jsem si řekla ,,wow, fakt pecka, takových filmů chci vidět víc'' A chci. Get out doporučuju kudy chodím. Celá ta atmosféra mně tak nějak pohltila a já zapoměla, že bych se taky měla věnovat práci. Ale doslova. Tenhle film mě dokázal vytrhnout z reality víc než půl gramu trávy na jeden zátah. Za mně pět a kdyby šlo šest, dám i sedm. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)