Ve světě Alfreda Hitchcocka je divadlo místem, kde se v kulisách skrývá nebezpečí, postavy nejsou tím, čím se zdají být a v každém okamžiku může spadnout "závěrečná opona”. Z této zábavní tradice vychází i burleska Hrůza na jevišti. Jane Wyman tu hraje studentku herectví Eve Gillovou, která se snaží očistit svého přítele (Richard Todd), obviněného z vraždy, a stane se proto služkou extravagantní divadelní hvězdy Charlotte Inwoodové (Marlene Dietrich). Film, který Hitchcock natáčel ve své rodné Anglii, si obratně pohrává s prvky humoru a detektivky a dává prostor všem hráčům této hry (Alastair Sim, Sybil Thorndike, Joyce Grenfell, Kay Walsh a režisérova dcera Patricia Hitchcock). Nikdo nedokáže proměnit divadlo v zámek hrůzy tak účinně jako Hitchcock a Hrůza na jevišti je toho přesvědčivým důkazem. (oficiální text distributora)

MarekT

Uloudaná druhá polovina bohužel hodně ubírá z kvalit tohoto snímku, který je i na poměry pana režiséra výborně napsaný a především vypointovaný - závěr je jednoznačně tím nejbrutálnějším, co kdy Hitch natočil. Marlene Dietrich sice nevzpomínala na natáčení moc ráda, přesto herecky jednoznačně kraluje, navíc na svůj věk byla stále půvabná... Svým výkonem dává zapomenout na zbylé dva hlavní představitele, kteří mi nesedli tak, jak bych očekával. Onehdy zde kolega Oskar shrnul tvorbu A.H. jako odrůdu černé komedie. Tato myšlenka mi na první pohled přišla jako zvláštní, nicméně Stage Fright dokazuje, že se v tomto směru nemýlil - hláškování je zde celkem četné, záměna komorných také navozuje komediální pocity a Hitchcockovo cameo je tentokrát velmi nečekané (Hitch sám také hodnotil tento výstup jako jeden z nejhumornějších vůbec). 70% ()

Alfréda

Spíš než mysteriózní bych řekla vtipná detektivka, která postrádá atmosféru typickou pro Hitchcockovy filmy a je vyprávěna podstatně odlehčeným tónem. Krom toho mne neustále rozptylovalo namalované obočí Marlene Dietrich, kvůli kterému má ve všech scénách stejný výraz a vypadá permanentně překvapeně. ()

zette

Na Hitchcocka mozna az moc odlehceny thriller a i kdyz tento film nepatri k tomu nejlepsimu, co reziser kdy natocil, presto se jedna o velmi dobry a zajimavy snimek. Skoda, ze Dietrich nedostala vice prostoru, byla uzasna. Zaver velmi povedeny. ()

majo25

Viac nadľahčene spracovaná hitchcockovka o usvedčení vraha a s hitchcockovsky typickým prekvapujúcim záverom. Postavy sú fajn, sú okorenené o vkusný britský humor, aj keď netvrdím, že si ich viem predstaviť aj lepšie obsadené. Napr. pri Dietrechovej sa mi zdá, že hrá v každom filme hrá tú istú "tváričku", tie isté gestá a chýba nadstavba. Škoda, že napätie je vtesnané iba v záverečných pár minutách a nie je prítomné oveľa skôr. Mimo toho sa už z tohoto priemerného námetu asi ani viac vytiahnuť nedalo. ()

filmmovier

Jednoznačně nejhorší Hitchcock, kterého jsem prozatím viděl (a už jsem jich viděl dost). Šíleně dlouhý film o ničem (jakože opravdu), šerednou Marlene Dietrich a nezajímavými herci. Hitchovo řemeslo je sice stále fajn, takže na průměr to v pohodě stačí, ale důvod k lepšímu hodnocení tady opravdu nenacházím ani jeden jediný. Vlastně je to poprvé, co pro mně sledování filmu Alfreda Hitchcocka bylo utrpením. Ale nejsem renomovaný kritik, takže naštěstí vím, jak hodnotit film. Smůla, mělo to potenciál, ale je to fakt nuda. Průměrná. Těžce. ()

danoo

Falošný flashback si síce Hitchcock nikdy neodpustil, na tento film sa aj napriek tomu pozerať dá. Dôvodom je príbeh, ktorý je tak nejako vtipne-napínavý a túto polohu si udrží po celú stopáž. ()

Han22

Dost slabý, dokonce byl řekl, že Hitchcocka snad jeden z nejslabších filmů. Hlavní hrdinka je zamilovaná do podezřelého z vraždy, který pro změnu miluje ženu, která skutečně vraždila. Místo napětí tu máme komické záměny osob, místo spádu je tu překombinovaná a utahaná detektivka. Navíc starší Hitchcockovky byly napřed, tohle oproti ostatním filmům z roku 1950 působí dost zastarale. Tři hvězdičky snad jen za jednotlivosti - sympatická Jane Wymanová v roli naivky a naprosto famózní Marlene Ditrich, která tu cynickou, ležérní a zhýčkanou divu snad ani nehraje. Finále v divadle je fajn. A falešné flashbacky jsou originální, ale trochu podraz na diváky. ()

Kovaja

Moc milé překvápko!!!!!Příběh naprosto ůžasný.M.Dierich jako vypočítavá a rozmazlená panička stojí za ocenění:-)) ()

MacGuffin

Cameo - mistr se otáčí na ulici za Jane Wymanovou, která se právě převlékla za služku Marleny Dietrichové. (38. minuta) ()

Scevola

Film, ktory vam za par dni uplne vysumi z hlavy, nie je tam nic co by sa vrylo do pamati. Hitch mal svoje hviezdne obdobie tesne pred sebou. Tento film patri k tomu slabsiemu co majster vytvoril. 6/10 ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY It's the scene of the crime the murderer returns to, not the theater. Hickcockův 'vrah' vynechá divadlo (kino, kostel, ples a další společenské příležitosti) jen výjimečně, někdy absolvuje takových příležitostí během jediného filmu víc. Asi i proto, že jsou aktéry Hrůzy na jevišti výjimečně převážně ženy (Dietrich, Wyman), divadlo v podstatě neopustíme. Obě strany vražedného mystéria (Dietrich, Wyman) pálí ženskými zbraněmi po sobě i do publika a je s podivem, jak účinné v případě již devětačtyřicetileté Dietrich mohly ještě být. Přetvářka, klam, lži, falešné i upřímné polibky, převleky, pláč a kostýmy od Diora. Důslednost ženské perspektivy jde tak daleko, že za všechno může... Opona, gilotina. ()

Emzet

Zajímavá detektivka se zvláštním humorem a excelujícími herci může fanoušky Hitche zklamat, fanoušky kvalitní filmařiny ale ne. Přesto však nedávám 5, je pravda, že jde o jedno z Mistrových nejslabších děl (přesto však jde o úžasnou záležitost...) ()

hemul

Hitchcockove filmy mám veľmi rád, lebo sú vtipné, napínavé, prekvapujúce a pritom mimoriadne originálne natočené. Dá sa na ne pozerať ako na vzrušujúce dobrodružstvo, ale aj ako na formálne objavné a dokonalé majstrovské kúsky umenia, ktoré ovplyvnili všetkých filmárov, ktorí prišli po ňom. Ale jeho filmy majú, okrem mnohých ďalších, ešte jednu jednu povšimnutia hodnú výnimočnú črtu - vystupujú v nich krásne, múdre a emancipované ženy - hrdinky. To je takisto neobyčajné v dejinách filmu so ženami zobrazenými v medziach romantických princezien, primadon a oddaných manželiek. Zvlášť viditeľné je to v tomto filme, ktorý je duetom dvoch výrazných hrdiniek, ktorým muži robia iba komparz. Marlene Dietrrich versus Jane Wyman (o ktorej premýšľam, či to nie je pseudonym Jiriny Bohdalovej.) ()

ddf76

Hitchcockova pekna humorna hricka. Sice to nedosahuje jeho nejlepsich del ale i tak slabsi 4 hvezdicky. Je fakt, ze mam Hitchcocka rad, takze mam trochu zaujaty pohled :) . ()

Zemřela herečka Patricia Hitchcock

Zemřela herečka Patricia Hitchcock

11.08.2021

Ve věku 93 let v pondělí v kalifornském Thousand Oaks zemřela herečka, producentka a spisovatelka Patricia Hitchcock, jediná přímá potomkyně legendárního režiséra a mistra napětí, Alfreda Hitchcocka.… (více)

Hitchcock Film Festival

Hitchcock Film Festival

05.12.2009

ČSFD a pražské kino Atlas vás zvou na retrospektivu filmů Alfreda Hitchcocka. Festival poběží od 7. do 10. prosince 2009. V nabídce jsou notoricky známé filmy (Psycho, Ptáci), ale i méně hrané snímky… (více)