Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

elanista1

Film som videl asi styrikrat, hlasky poznam uz naspamet. Tak troska snaha napodobnit Matrix v niektorych veciach, ale myslim, ze vskutku podareny filmik. Ale nebyt "Kar-a" tak by to nebola taka zabava. ()

Marty_cz

Opravdu zajímavý film. Je to prakticky takový Matrix, akorát tak trochu jinak. Nehraje tam roli žádný virtuální svět a jde tady naprosto o jinej příběh. Co mě připomíná Matrix, tak to jsou souboje, ale tenhle detail mě vůbec neodlákal, od toho filmu ba možná naopak víc zaujal a nevnímal jsem to ani jako parodii nebo kopírování, jelikož to tak určitě nevypadalo. Po, takovým nesmyslným komentáře co jsem už dlouho nevymyslel, tak složitě to shrnu do poslední věty. Film byl zajímavý, dobrý, herci do filmu byly dobře zvolený a už jen to, že tam hrál, takovou roli Čech bylo určitě příjemné osvěžení. ()

AndrewNewman

Mystické filmy z Tibetu, Thajska, Číny a pod. moc nemusím. Pár výnimiek sa samozrejme nájde (Obávaný bojovník), ale inak ide vždy o filmy s blbým dejom a ešte horšími hercami. Bohužial ani táto americká fraška sa týmto dvom veciam nevyhla. Scott by mal vyhradne zneucťovať ženské pokolenie v American Pie a Chow už má to najlepšie za sebou. Záporak v podaní Rodena sa tam v podstate mihne, takže tiež nic moc. Bohužial po Medailone a podobných sračkách tu máme ďalšiu, no sračku. ()

honzic

Spíše podprůměrný film, námět a příběh mohl být zajímavý, ale přehnaně bláznivé ztvárnění s ne moc přitažlivými herci ukázalo, že to nebude takové, jaké by člověk chtěl. Hodnocení: 45 % ()

halo

Krome Karla Rodena tu neni absolutne nic k videni. Teda je, pokud se chcete smat lidem, co si hraji na kung fu bojovniky ;-))). ()

MEGAJOHN

Nevím, ale já se u tohoto filmu bavil. Miluju thrilery, psycho a logické filmy, ale někdy je fajn jen tak vypnout mozek a přehlížet nedokonalosti například béčkových filmů :-). Zde jde spíš o americkou zábavu, ale podobnost s Jackie Chanem je patrná. Trochu škoda zajímavého námětu, ale co už, na tři hvězdičky to určitě bude :-). ()

l.bejk

Mě se film líbil,není to nejlepší akční film ale Karel Roden hází kung-fu celkem v poho se pobavíte,i ze starým známým Stiflerem. ()

K.O.vi

Neuvěřitelná kombinace v hereckém obsazení: Chow Yun-Fat, Seann William Scott a Karel Roden! Škoda, že se sešli v takovém braku :-) ()

ToxicAli

Vůbec nerozumím všem těm záporným hodnocením tady. Neprůstřelný mnich je béčko jako vyšité, ale zároveň si na nic většího nehraje. To že hlavní roli ztvárnil Yun-Fat Chow by sice mohlo budit dojem, že to mu tak není, ale pokud k filmu jako béčkové zábavě budete přistupovat, dá vám vše co od něj očekáváte - jednoduchý děj, příjemnou akci a 100 minut nenáročné zábavy. ()

ElFifo odpad!

Nevěřil jsem, že je to možné. ale překvapivě jsem tuto nehoráznou haluz dokoukal do konce a můj první odpad na ČSFD je na světě. Ne na tomto filmu opravdu nelze najít jediné pozitivum a za to, že jsem ho vůbec dokoukal může pouze příjemná shoda náhod a okolností, sic bohužel s nepříjemným filmem, ale což naplat...1.odpad už tomuhle výplodku samého dna žumpy napořád zůstane a zcela zaslouženě. ()

DansteR

"An enlightened man would offer a weary traveler a bed for the night, and invite him to share a quiet conversation over a bowl of Cocoa Puffs."....uchylárna na "entou", stovky let žijící mnich a ještě je neprůstřelný. Takže námět je dost velká blbost, snaží se to zachránít aspoň obsazení a docela mu to jde, vidět "Stifflera" jak se učí magický kung-fu je vážně vtipné :-D...samozřejmě se dobře dívá a na trénovaného Chowa a o Jaime snad nemusím ani mluvit aneb nejáká ta pěkná tvářička to vždycky trochu zachrání. Takže ve finále dokážu dát i 3* aneb zábava na jedno shlednutí. ()

brasek

Nemastná a neslaná tupá akčná komédia. Tento snímok reprízujú televízie už toľkokrát, že si aspoň jednu hviezdičku aj zaslúži. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)