Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

mirec88

Neviem, čo všetci máte proti tomuto filmu. Áno, nie je to to klasické kung-fu, je to už príliš prešpekulované ale mne sa proste páči tá myšlienka "zvitku moci" a jeho ochrany bez starnutia a bez zranenia. Videl som to už asi 4x a stále ma to baví. Ten humor mi tu sedí, Karel Roden je proste Karel Roden a Yun-Fat Chow je perfektný. A to vypĺňanie proroctiev je fakt vtipné. Pre mňa je to taká zábavná oddychovka, ktorá vždy poteší. ()

Taio

Nechapem niektorých uživateľov ako dokážu napísať koment na viac ako 6 riadkov k tomuto filmu kedže neviem čo tu mam rozoberať okrem komixových schopností a zlodejíčka z kina. ()

Autogram odpad!

Tak to bola kolosálna hovadina, to sa ani nedalo súvislo pozerať, prvýkrát musím napísať: Vďaka za reklamy. Hlavný hrdina mal zostať pri prcičkách a nemiešať sa do bojových umení. ()

Kaja

Všichni to tu pomlouváte, ale viděla jsem tolik mnohem horších jak vy říkáte tuctovek a rádoby fimů, že tohle je pro mě docela průměr. režii měli teda svěřit někomu jinému, ale co se dá dělat. Chow Yun-Fat si po tygru a draku moc dobře tohle dílko nevybral, ale i tak je dobrý. Seann William Scott mě naopak docela mile překvapil, protože po prasákovi z Prciček je to docela změna. Nejvíc mě ale samozřejmě jako všechny nadchl Roden, který s v roli největšícho záporáka filmu vyhrál.. ()

ssfan

Podprůměrný neakční film s průměrným hereckým obsazením. Navíc tam zase hrál Roden takovou šílenou roli, takže tomu víc než ty 2 hvězdy prostě nemůžu dát. ()

spikey1

Wow nový film Chow "hard-boiled"Yun-Fata to bude mazec navíc ho doplňuje Stifler tak to bude mazec o to větší. Omyl velký omyl dámy a pánové, pokud se těšíte na skvělý akční film setkáte se se snůškou nesmyslů o nacistech, šaolinských mniších a učení kung-fu podle kina... všechno to zní strašně cool ale nefunguje to ani trošičku. ()

lewwin

Chow-Yun Fat is back! A má být? Zajímalo by mě, jestli to američtí filmaři myslí vážně nebo si z nás opravdu jen dělají legraci. Anebo to pitomí Evropané nechápou? Nevím. Tenhle film možná měl pár světlých momentů, ale putující vtipný mnich po Americe, který potká grázlíka Scotta, plytká zápletka a docela ucházející dialogy by mě dokázaly zvednout z křesla v kině. Ještě že jsem na to koukal, když jsem byl nemocný=) ()

solskjaer

No u mě bez problémů. Nechápu to nízké hodnocení, není to první třída, ale 3 hvězdy si to určitě zaslouží už kvůli Yun-Fat Chow. Je pravda, že si Hunter mohl odpustit Scotta, a také mohl investovat do akčních scén více úsilí, ale jako pohodovka to docela jde. ()

sedm.1

Za Chow Yun-Fata první*,za Karla Rodena druhá *,za některé souboje třetí *.Za děj minus jedna *,za scenář minus druhá *,za některé souboje minus třetí *.Tím by mi ovšem vyšel odpad,což nechci,takže dávám hodmě slabé dvě*!Chow Yun-Fat by se měl už vzpamatovat a buď se vrátit zpět na východ a nebo si na západě MNOHEM lépe vybírat role.Strašně nudný,tuctový a hlavně přitroublí snímek! ()

ranp

Ještě jsem snad neviděl film, ve kterém by hrál Sean William Scott a nebyla by to svým způsobem větší nebo menší kravina. Teď se omlouvám filmu American Pie (prvnímu dílu), který mám rád. ()

BMAJTZ

Pamatuji si tu hroznou aféru která tenhle fim provázela. Kopie tohoto filmu se totiž na vietnamských tržnicích prodávaly mnohem dříve než šel tenhle film vůbec do kin. Teď už vím i proč tahle aféra byla tak velká, autoři si totiž nemohli přát lepší reklamu, jinak je tenhle film naprostým propadákem. Tohle filmové schéma je tak brutálně okoukané až se mi chce brečet. Během prvních 10 minut (možná 3 minut včetně úvodních titulků) vám je naprosto jasné o co tady pude a jak bude probíhat celý zbytek filmu. A trefíte se naprosto dokonale, protože linearita je tak neuvěřitelná a celý příběh tak stupidní, že scénář muselo psát nějaké osmileté dítě. Teď ale vážně, tenhle film je opravdu ukázka stoprocentního klišé kde snad ani příběh není původní, ale poskládaná mozaika scén asi deseti jiných filmů. Samotná logická stránka naprosto pokulhává, mnicha šedesát let nikdo nedostane a potom jako mávnutím proutku na totélně trapnou fintu (pokud se tak vpád oknem do místnosti dá nazvat) naletí a má po prdeli. Vedlejší hrdinové taktéž naprosto hloupí a záporáci totálně nevýrazní až trapní. A přístroj na cucání paměti byl jednoznačně WTF moment tohoto filmu. Co se akce, triků a choreografie týče tak ta působí jako špatný vtip u kterého se nezasmějete, ale v duchu si říkáte, no to si snad dělají prdel. Opravdu zteží bych hledal něco pozitivního, snad jen to, že horších filmů je přecijenom docela dost. Naprosto nedoporučuji, ba dokonce varuji tohle je film maximalne na nocni hodiny televizni stanice Nova (a to je uz docela ubohost). ()

lskala odpad!

Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl!!! Seann William Scott asi navždy zůstane Stifflerem, který se k němu hodí daleko víc, než bojová umění. 3% - Odpad! ()

Rousse

V podstatě jsem si to pustila jen kvůli Rodenovi, protože už při přečtení obsahu a shlédnutí pár fotek z filmu mi běhal mráz po zádech - a že to rozhodně nebylo díky napětí nebo vzrušení:-) Bohužel ale ani mocná magie mistra Rodena, která zde mimochodem naprosto chyběla, mi tohle nepomohla dodívat do konce. Laciná, rádoby kombinovaná, slátanina, bez které se moje filmografie bez problému obejde. ()

Cejny

Svižná akce s bojovými uměními. "Stifflera" jsem v tomhle filmu fakt nečekal, ale příjemně mě překvapil. ()

hudryhudry

Na konci této hovadiny jsem požíral brambůrky, když řekl hlavní hrdina Scott převratnou myšlenku vyplívající jako ponaučení z tohoto filmu: "Buď rád, že se najíš!" To je také to jediné, co mě z filmu zůstane. Vzpomínka na křupavé brambůrky, které jsem při sledování chroupal. Neboť scénář, režie, herci, akční scény.... nestáli za nic. Jediné, co mi dává odvahu dát jednu hvězdičku je obsazení českého herce (ne, že by hrál dobře, ale národní hrdost:-)) a to, že zas taková odpadová blbost to nebyla, neboť se to dalo dokoukat do konce. Ale SSák, v Tibetu, který jde po svitku který dává nesmrtelnost, no pabebože, kam na to ten scénarista chodí. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)