5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Stále se ujišťují, co by tomu nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb. (Cinemart)

earthworm

Spíš taková zábavná jednohubka než materiál k zamyšlení. Bavil jsem se celou dobu, herci na jedničku, většinu času jsem se těm situacím smál, ale chyběla mi nějaká výraznější scéna a po skončení vlastně nedokážu vypíchnout nějakou lepší scénu nebo moment. Pro lidi co už někdy viděli historii to hlavně nebude žádná novinka, protože už víme, že v sovětskym svazu to bylo jak v Absurdistánu. ()

Gemeroid

Velmi povedené. Zajímalo by mě, kde je hranice reality a odkud je to umělecká licence... nebo raději ne. Dlouho jsem měl chuť na film s tímto stylem humoru, takže naprostá spokojenost. ()

sherudan

Neskutečná jízda, kdy po chvíli zapomenete, že vlastně víte, jak to dopadlo. Velké ocenění si zaslouží, že příběh není pojat v duchu "Světlá strana síly proti Impériu", ale realisticky jako bitva hodně velkých sviní proti jiným hodně velkým sviním. Šibeniční humor nikde nepřekročí hranici vkusu a podtrhuje děsivou atmosféru doby. ()

datel13

To byl tak zvlastni film.. Koho vubec napadlo natocit (post)stalinska zverstva v mirne komedialnim duchu? Puvodne me hodne zaujalo tema, pak kdyz jsem si po webech precetl vic, znechutilo me to a videt jsem to nechtel - pak jsem si ale vsiml, ze tam hraje Olga Kurylenko, a rozhodl jsem se na to prece jen podivat. Moje asi nejoblibenejsi herecka tam hraje malou roli charakterove silne krasky, hodne ve stylu Shoshany z Inglorious Basterds. A i kdyz se prilis neprojevi, jen jeji postava samotna zmekcuje tvrdy ansambl velkych komunistickych ryb. Stalin se nepovedl, zato me dost zaujal vykon Buscemiho v roli Chruščova a vykon herce v roli Beriji. Nejvic pak demonicky maršál Žukov. Ona to tedy komedie v podstate neni a hlavne zaver zamrazi, i presto, ze Rusaky tu hraji vesmes distinguovani Britove, a tim se kyzeny dopad dost zmensuje. Casto je to nuda, ale prece jen to celkove neco do sebe ma. ()

Accuphose

Ten film hodnotím dvojím způsobem. Bylo to buď málo brutální a děsivé, nebo málo ironické a temné. Každopádně britský humor tam byl a člověk se občas zasmál a občas zamyslel. Osobně bych to Rusům ještě víc opepřil. Například jejich vyjímečnou schopnost neudělat nic pořádně... ()

AmunRa

Pochmurná komedie The Death of Stalin je plná vraždění, znásilňování, podrazů a boje o moc. Výborně zachycuje bezpáteřnost a nelidskou brutalitu komunistických aparátčíků a jejich poskoků, kteří beztrestně likvidují lidi z nejmalichernějších důvodů - pro stranu, pro Stalina, pro svůj vlastní prospěch a chtíč nebo jen pro jistotu, protože byli ve šaptný čas na špatném místě. Film je hereckým koncertem především Steva Buscemiho (Chruščov), Simona Russella Beala (Beria), Jeffreyho Tambora (Malenkov) a neskutečně charismatického Jasona Isaacsa (Žukov). Do očí se ti usmívají, vrazí ti kudlu do zad a plivnou na tvůj hrob. Výborný, ale poněkud depresivní film s jediným kladných charakterem ve vedlejší roli (Olga Kurylenko). ()

DrifterSoul

Crazy satira, při které silně mrazí; a nechce se ani moc smát. Nejtragičtější ze všeho byly záběry nevědomě truchlícího lidu. Výborně to rozjel osvědčený Steve Buscemi; hodnocení ale u mne sráží zbytečná spousta vulgarit. ()

Pythonator

Tohle má být reálný obraz? Nejvtipnější je, když nám Anglosas s Frantíkem předkládá, jak škaredé to tehdy bylo v Moskvě. Jako film je to zábavné a mrazivě děsivé při všem tom zabíjení. Realita ovšem byla samozřejmě poněkud jinde. O Stalinovi bylo napsáno hodně, ale tupému člověku ovlivněnému západní propagandou těžko podáš reálný obraz té doby, protože ten se bohužel ztratil pod nánosy lží a ohýbání pravdy ve prospěch druhých. Propaganda přebíjená propagandou. Čert aby se v tom vyznal, jak moc velká zrůda ten krutý diktátor byl. Já mám narozdíl od zdejších Havloidních nadšenců načteno a za prostou indicii o Stalinově osobě považuji fakt, že po Stalinovi nezbyl žádný majetek, neboť ten člověk nic neměl, nic si nenahrabal, nic nezpronevěřil a o přepychu např. britské královské rodiny či jakéhokoliv západního velkého politika si mohl nechat jen zdát. Stalin: "Pokud to děláte tak, že vás bude nepřítel pomlouvat a výmýšlet o vás lži, pak to děláte asi dobře." ()

matous20063

Bože to byla totální Píčovina, která mě celkem bavila, ano je to hodně trapné ale v podání s absurdním humorem to není až tak špatné. Začátek je celkem nudný ale po smrti Stalina film nabere obrátky a nebere si servítky. Celkem fajn film ale pokud se snadno urazite tak to pro vás asi není. Bylo vidět že si herci své role náramně užívají. Scénář filmu byl hodně pitomý ale vyšlo to. Ovšem místy nudné a zdlouhavé scény. 70% ()

Bogrant

Vydarená čierno-rudá satira, plná absurdity, vulgarity a nekorektnosti, no zároveň i ohromnej dávky priam až znepokojujúcej zábavy, ktorá je miestami pekne zvrátená. Ohromne zahraná, najmä výbornými, samozrejme iba anglicky hovoriaciami "ruskými ministrami" Buscemim, Tamborom a Bealeom a svojím spôsobom možno aj dosť pravdomluvná, odmysliac si všetok ten sarkazmus. Rusi ju zakázali, tým pádom iných zrejme pobaví. Raz od času je dobré spraviť si srandu aj z tých menej vtipných situácií, navyše keď sa to takto vydarí. ()

the_weaver

To muselo dát ohromnou práci, a přitom taková blbost.↵  Vyzerá to ako slušný hollywoodsky film, ale pobaví na úrovni slabšej socialistickej grotesky. Herci síce majú úroveň, ale scenár sťaby písal niekto, kto o stalinskom Rusku počul akurát z propagandistického protikomunistického spotu pre deti v Amerike 50. rokov. Už som sa pomaly bál, či nedôjde aj na gagy s pošmyknutím sa na banánovej šupke.↵  Na druhú stranu, robiť si srandu z vraždenia väzňov v gulagu či trúchliacich občanov v Moskve je disciplína, v ktorej ani ten najvtipnejší civilizovaný tvorca nemôže uspieť, akurát sviňa ako Lavrentij Berija v nej môže remizovať. ()

mikruu

"Měli bychom zavolat doktora." "Jo... Jen kdybychom je všechny nezavřeli za velezradu. Vzpomínáš?" "Vzpomínám..." "V těch chcankách klečím jen já?" To mě dostalo. ()

Vltaava

Na tenhle film se opravdu bolí dívat, jak už někdo poznamenal, protože je pravdivý. A teď máme možnost se dívat v reálném čase na reálné pokračování. Je to humor, z kterého mrazí až do hloubi kostí. Slava Ukraine! ()

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

23.04.2019

Nová vesmírná komedie Avenue 5 od oceňovaného režiséra a scenáristy Armanda Iannucciho (Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) dostala od HBO oficiální objednávku na první řadu. Děj seriálu se… (více)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST