Při letu na palubě Boeingu se v jednom okamžiku probouzí několik pasažérů. Ovšem ostatní, včetně posádky, z paluby letadla záhadně zmizeli. Muselo se to stát během pár desítek minut od startu. Na palubě je však jako cestující i pilot, který se ujme řízení. Letadlu se podaří bez větších problémů přistát, ovšem zdá se, že v liduprázdném světě. Brzy se ale začínají objevovat Časožrouti… Televizní adaptace stejnojmenné novely Stevena Kinga. (pfa)

wosho

Atmosféru to mýsty má. Ale celým filmem prolízá zápach televize, malého rozpočtu a díky tomu i mizerných triků, které totálně ničí celý film. ()

dopita

Knížka byla famózní, film je jen průměrnej. Škoda, první polovina filmu byla celkem fajn, ale druhá už stála za prd. Vyvrcholení který v knížce velmi dobře fungovalo ve filmu vyšumí do ztracena. Jo a triky sou hrozný, ale co bych chtěl, je to jen televizní film. Kdyby to ňákej hodně schopnej režisér natočil jako celovečerní film pro kina s odpovídajícím rozpočtem, byl by to trhák, bže předloha má obrovskej potenciál. ()

vitajak

Adaptace opravdu průměrná a zbytečně dlouhá, ale z mého pohledu je to hodně zajímavé téma a proto jedna * navíc. ()

willis

Trochu zbytečně roztažená 150 stánková novela do 3 hodin a v některých chvílích se postavy chovají dost nelogicky(při ohrožení furt něco vysvětlují i když nemají čas) a casting mi taky nesedl, ale na TV zpracování nadprůměr a příležitost pro Kinga aby si opět střihnul roličku. Je potřeba tohle zpracování hodnotit jako tv sérii, jinak by byl výsledek horší. ()

Vejrrr

Čtyři hvězdičky jsou možná trošku přestřelený ... nejspíš jedna patří vyloženě Stephenovi, a to i když jsem knížku nečetl. No.... z mýho pohledu se jedná spíš o béčkovou záležitost a to jednak kvůli nepřesvědčivým hereckým výkonům a těžce nenápadité režii. Nejsem odborník za slovo vzatej, ale vím jedno. To, že kdyby se námětu chopil někdo jiný (nehledě na to jaký to mohl být film natočený o 10 let později) tak se mohlo jednat o velkou věc... Ale i přes nudnou režii sem film nezvládl nedokoukat a ve finále jsem za to byl poměrně rád. ()

Shogin

Ačkoli se to na začátku tvářilo vcelku slibně a někteří herci mi docela sedli, ta šílená lacinost to opravdu zazdila a to především všechnu atmosféru, která byla zpočátku docela statečně budována. Velká škoda, protože předloha je vynikající a kdybych jí nečetl a viděl jen film, neoslovilo by mě to asi vůbec. ()

Ricky_CZ

Atmosféricky vydařený kousek, který trpí zejména cílením na TV. Proto nemá cenu řešit efekty, ani výběr herců. Jako laciná adaptace knihy to funguje dobře. ()

PAVEK

Otřesné herecké výkony a ještě horší triky. Chce to chvílemi silnou povahu. Knižní předlohu jsem četl a ta je naprosto fascinující, avšak film je vskutku o několik úrovní níž. Zřejmě nejvěrohodnji je zpracována postava Boba Jenkinse, ale většina ostaních postav je na tom vážně špatně. Druhou hvězdičku dávám za ten knižní námět. ()

chalp

Na stopáž 180 minút a podtitulok TV film, ozaj vymakaná atmosférická záležitosť.Po všetkých tých negatívnych komentároch osočujúce triky, obsadenie a vlastne všetko som čakal to najhoršie a prekvapivo som dostal jednu z najlepšie sfilmovaných Kingoviek!A triky sú myslím adekvátne k rozpočtu a roku vzinku, na mňa nijako smiešne, alebo rušivo nepôsobili nakoľko si ich tam divák užije sotva 5 minút. ()

IvcaSammet

Shlédnutí tohoto filmu pro mě byla spíš náhoda ... Po shlédnutí Bag of Bones jsem totiž maximálně rezignovala na sledování filmů nebo seriálů, které jsou natočené podle předloh Stephena Kinga ... Za zajímavosti se ale vždycky po přečtení knihy podívám, jestli byl film natočený a podívám se na fotky, které mě z 99% odradí ... U Časožroutů to bylo ale právě naopak. Když jsem na fotce uviděla Davida Morseho, bylo mě jasné, že pro tentokrát udělám výjimku a na film se podívám. Nečekala jsem nic než ohromné zklamání, ale pro Davida jsem byla ochotná to vytrpět ... Čekala jsem , že to s knihou bude mít jako vždy společný pouze název a něco z námětu se tam jen okrajově mihne ... Jaké překvapení mě ale čekalo, když jsem zjistila, že scénář je z 85% postaven na knize! Povídku Časožroutů jsem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami hlavně proto, že mě v celém příběhu maximálně, ale opravdu maximálně vytáčela postava Diny, která prostě musela být ta nejchytřejší a nejlepší postavou celého příběhu ... Navíc mě doslova iritovalo její chování a neustálé poznámky ... Ne, opravdu jsem tu postavu neměla ráda. Navíc mě trošku zklamal konec, kdy přišlo na typické vylévání citů ... Film jsem měla původně v plánu ohodnotit o hvězdičku míň hlavně kvůli tomu, že z Diny udělali ještě chytřejší, předvídavější a otravnější postavu, než je v knize, a navíc do ní obsadili herečku, která očividně slepou prostě zahrát nedokáže ... Dalším mínusem filmu bylo docela mizerné obsazení ... Hned po Dině mě ze všeho nejvíc vadila herečka Kimber Riddle, která se do role Bethany nejen že nehodila, ale navíc ji dokonale zkazila ... Ani do role Alberta se Christopher Collet nijak zvlášť nehodil, ale je pravda, že jsem si na něj v průběhu filmu zvykla, stejně jako na zbytek obsazení. Každopádně ale obří plus, díky kterému jsem nakonec film ohodnotila stejně jako povídku, bylo obsazení Davida Morseho, který zvládl roli kapitána Briana naprosto úžasně a stoprocentně věrohodně, stejně jako obsazení Bronsona Pinchota do role Craiga Toomyho. Musím se přiznat, že si lepšího herce do této role opravdu představit neumím. Už při čtení jsem si ho představovala naprosto stejně jako Bronsona - ulízaný vystrašený magor, který je svým způsobem neuvěřitelně sexy ... A to se Bronsonovi podařilo na jedničku s hvězdičkou, takže mě ho bylo líto úplně stejně jako v knize ... A poslední věc, kterou bych ráda zmínila ... Uživatelé, kteří si stěžují na efekty, by se měli podívat na rok vydání filmu ... Podle mého názoru byly efekty na svou dobu víc než dobré a naprosto skvěle vystihly to, co bylo popsané v knize ... I když jsou zastaralé (což je vlastně otázka, protože ono některé efekty u nový filmů jsou stokrát horší než ty v tomto filmu), nevěřím, že by je v dnešní době někdo udělal líp, než tenkrát ... ()

jasanka

Tak tohle bylo výborné. Na jednu stranu šíleně nudné, ale na tu druhou (a ta pro mě jednoznačně převažuje) tajemné, strašidelné, výborné. Hlavně tedy první díl. ()

mh.mail

40% - Film je technicky rozdělen do dvou dílů, ale příběhově na tři části: první, když hrdinové zjistí, že jsou na palubě letadla sami, druhá na letišti v Bangoru a třetí cestou zpět. Asi nejzajímavější je část první, kdy divák stejně jako hrdinové stojí před tajemstvím, kam se z letadla poděli všichni ostatní. Po přistání na letišti je ještě dobře ztvárněná stísněnost situace a hlavně sice vzdálená, ale blížící se přítomnost tajemného nebezpečí. Jakmile však začal Toomy příliš magořit, s filmem to šlo dolů. Také to, jak hrdinové začali přicházet na to, co se s nimi stalo a jak se zachránit, bylo trošku nevěrohodné (některé závěry, které učinili, byly spíš dílem náhlého vnuknutí, než logické dedukce). A Toomyho vyšilování bylo až moc ujeté. No a co říct k samotným Časožroutům? Že mi připomínali spíš parodii na Pacmana, než cokoliv jiného. Asi by bylo bývalo lepší, kdyby zůstali v rovině neviděného zla, tohle bylo opravdu crazy. Cesta zpátky už měla za cíl příběh uzavřít. Opět mírně nelogické "dedukce" správným směrem, aby vůbec mohlo dojít k happyendu. Původní povídku jsem nečetl, ale přijde mi, že hlavní myšlenka příběhu je zajímavá a originální. Ale zpracování trošku pokulhávalo a nejhorší byli samotní Časožrouti. ()

Bozvav

Nemám ráda Kinga a po shlédnutí tohoto filmu jsem si opět připoměla proč. Laciný vizuál, herci nic moc, hudba děsná. A námět mne taky nechytnul. Novelu jsem nečetla, ale je to King jak vyšitý, ble. ()

Rami

Dávám 3 hvězdičky za originální nápad. Dal bych i 4 za první část, ale ta poslední mě trochu zklamala a jen prozradila (díky nepovedeným trikovým pasážím), že se jedná o Béčko (které ale klidně mohlo být skvělým filmem od A do Z). Hvězdičky strhávají především nevyrovnané výstupy (přehrávání a nevěrohodnost) některých herců. Hlavním kladem je napjatá atmosféra. Inu, škoda. ()

xavierr13

Tento film hovorí o lete, kde sa prebúdza naraz len niekoľko ludí a všetci ostatní zmizli. Patrajú po tom čo sa vlastne stalo. Každý s cestujúcich si zo sebou naviac berie nejaký príbeh. Slepé dievča má dokonca nadprirodzené schopnosti. Je to nudný príbeh od začiatku až do konca. Preleteli časovou dierou do minuľosti, ktorý patrí už len časožrútom. Podarí sa im utiecť? Niektorým možno áno, ale chce sa obetovať niekto pre druhých. Nedoporučujem strašne zle s filmované. ()

Hapretor

Stephen King! Wau! Ale film nic moc. Je sice zajímavej, ale neuškodilo by ubrat stopáž. Pak už je to na mě moc táhlé. ()

Narayan

Pomerne dobre zpracovani pribehu od Stephana Kinga, presto nejsem spokojeny s technickym zpracovanim, napriklad samotni casozrouti, to je opravdu sila, za par minut u pocitace bych spichnul lepsi. Presto je to celkove pomerne zdarile sci-fi. ()