Při letu na palubě Boeingu se v jednom okamžiku probouzí několik pasažérů. Ovšem ostatní, včetně posádky, z paluby letadla záhadně zmizeli. Muselo se to stát během pár desítek minut od startu. Na palubě je však jako cestující i pilot, který se ujme řízení. Letadlu se podaří bez větších problémů přistát, ovšem zdá se, že v liduprázdném světě. Brzy se ale začínají objevovat Časožrouti… Televizní adaptace stejnojmenné novely Stevena Kinga. (pfa)

djbarrel

Jo, tohle bylo velmi zajímavé. Líbila se mi atmosféra a tak vůbec celý film. Jediná výtka (o to větší) směřuje k celkové délce filmu a k animaci těch potvor. A samozřejmě lidičky co v letadle zůstali mají naprosto šablonovité charaktery, což je možná trochu na škodu. Celkově dobré, ale mohlo to být o dost lepší. 65 % ()

Ivana_M

Podprůměrný film podle výborné předlohy. Sice jsem podle komentářů čekala, že to nebude nic moc, ale nakonec to bylo ještě mnohem horší...ach jo. ()

Psychotic17

Krása jednoduchosti. Polo-amatérští herci, mizerné triky, sem tam nepřesnost nebo logický laps, přestřelená stopáž... Ale přesto se na to dalo dívat a atmosféra tajemna a beznaděje funguje. 50% ()

J.Mayen

Ta mala slepa hyena byla proste k nevydrzeni, drasala mi nervy od zacatku az do konce, take bych byl zvedavy jaka je knizni predloha, film jsem nedal na jeden zatah, to by byla moje smrt, to se zkratka nedalo, triky a efekty "casozroutu" to jako vazne? To uz cernobilej tetris je uveritelnejsi. Dam dve hvezdy jen kvuli trose toho tajemna ze zacatku a tak do pule filmu, pak uz vse stalo za starou backoru. ()

Kosi..

Možná někomu přijde moje hodnocení přehnaný, ale já si za ním plně stojím. Skvělá předloha, výborná atmosféra!!!! Tu si podle mě film rozhodně drží až do úplnýho konce. To, že triky/efekty byly opravdu nemístně trapný, filmu sice lze vyčíst, ale to je způsobeno malým rozpočtem. Mě jak diváka nemůže toto rozhodit - alespoň rozhodně ne u filmu, kde o akci nebo efekty vůbec nejde! ()

Emperor1

Proboha, co to v těch devadesátkách nosili za hadry a účesy ... skupinka lidí v nesnázích, přičemž skladba těchto lidí je typická: vůdce, sympaťák, mudrlant, dítě, mamka, černoch, potížista a pár lidí do počtu ... dojem z tohoto filmu je trochu rozpačitý, nevím, jestli to bylo tou strašnou televizní hudbou nebo rozvláčností děje a dialogů - kdyby to bylo o hodinu kratší, neměli by možnost se tolik vykecávat a děj by byl daleko svižnější. Stejným nešvarem trpěl i Dům v růžích - vlastně i skladba lidí tam byla podobná. Takže ať se taky nevykecávám - průměrný snímek držící se věrně předlohy, který ale šlo zpracovat lépe, to znamená: 1) lepší hudbu 2) vyměnit herce (kromě Davida Morse - jeho úsporný styl hraní mě baví) a 3) proškrtat. Ale teď už s tím nikdo nic nenadělá, tak dávám 2,5 za film a půl bodu za Kinga, který za to nemůže a navíc si opět štěknul ve filmu. ()

Xylobalsam

Pomerne vydareny snimek, kteremu ale v druhe casti dosti dochazi dech. Po prvnim dilu, kde vas stale drzi v napeti, jsem byl na druhy nateseni, ale ten me docela zklamal. Casozrouti me svoji podobou moc nenadchly, stejne jako cele vyvrcholeni deje. ()

Caesius S.

Když si odmyslíme povrchní a prvoplánovité záležitosti jako jsou vizuální efekty (jedná se přeci jen o rok 95), pak na mě toto zpracování působí velmi kladně. Mysterióznost a gradace děje v první polovině jsou ukázkové, pozorný divák je napjatý jako Bavorské šle při Oktoberfestu. Herci se svých rolí zhostili přesvědčivě a sympaticky (dokonce i psychopat a nájemný vrah). Znovu musím smeknout před Stephenem Kingem, který dost originálně a elegantně vyřešil všechny paradoxy cestování časem, kterých jsou díla s podobnou tématikou plná. Namíchat výživný koktejl ze scifi, tajemna, dramatu a hororu umí mistrně. ()

Unrealik

První polovina je dobrá, když člověk neví, co se vlastně děje. Druhá je slabší. A filmu škodí nesympatické postavy (hlavně ten blázen). ()

DannyBurino

Vůbec nevím co dodat? Tenhle film je jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl ( do mojí top desítky se sice nedostane ale pořád na něj budu vzpomínat v dobrém ). Úžastná atmosféra, skvělé postavy ( škoda že si nepamatuji jejich jména ), skvěle nadabované a příjemně koukatelné. Sice CGI časožroutů je nejhorší co jsem kdy viděl a jsou tam chvilkama komické herecké výkony, ale nějak moc mi to nevadilo. Moc jsem od toho nečekal ale přesto mě to chytlo. ()

tribican

Ano, herci jsou opravdu špatní a dialogy většinou nedávají smysl... ale mě ta atmosféra prostě dostala. Fakt jsem se bál, Kingův příběh ve mně opět vyvolal myšlenky hrůzy ze všech věcí okolo mě, a to se nepovede hned tak někomu. 70 % ()

revere

První část vcelku ujde. Film nabere zajímavou atmosféru tajemna a napětí. Dobře dopadne i první seznámení s postavami. Ke konci začne atmosféra uvadat a druhá část je propadák. Herci, snad s výjimkou Davida Morseho, hrají jako absolventi víkendového kurzu herectví. Dramatické scény působí vlažně, ty akční trapně, zbytečné triky směšně a pokusy vyvolat dojetí otravně. Tak to zkrátka dopadá, když se někdo pokusí převést Kingovu litaraturu do filmové podoby slovo od slova, místo aby nechal pracovat divákovu fantazii. ()

bocy

Prvá časť filmu bola super, akurát pohľad z lietadla bol taký nijaký, ale takto vyzerali všetky filmy z osemdesiatych rokov. Druhá časť filmu nudná, ale dalo sa tým prekusať, ale posledná časť bolo niečo neskutočne...časožrúti ako z Didaktiku starý dobrý Pacman...to už bola sila. Ako myšlienka bola v tretej časti filmu dobrá, aj koniec, ale efekty...nula. Hodnotím ako slabý priemer, keďže film nie je z konca osemdesiatych rokov, ale z roku 1995. Sila! :-) ()

petch

Nejdříve jsem chtěl dát odpad, ale když jsem zjistil,že je to TV film tak mé hodnocení je o něco mírnější. Tento film je asi jen pro určitou skupinu lidí, mě neoslovil ani v nejmenším, zvládl jsem to jen díky 10 min. skokům v dějí. ()

J.M.Kubik

Začátek ušel, ale pak přišli speciální efekty. Snesu dost, ale filmové triky splácané v malování ne-e. A při závěrečné happy scéně jsem skoro blil. Kdybych to viděl v originále, byl bych možná shovívavější, ale takhle nezbývá než dát slabých 50%. ()

tomkat

Pokud jste nečetli předlohu, je dobrá šance, že vás zaujme originální sci-fi zápletka a dostane vás atmosféra filmu. Pokud jste předlohu četli, zřejmě se budete soustředit spíš na mouchy třeba v podobě přehrávání některých herců. Jo, hlavní záporák vypadá úplně jak Data ze Star Treku! (Pozn.: Kritizovat úroveň triků mi přijde mimo mísu vzhledem k roku vzniku a faktu, že bez těch triků by tenhle film prostě (ani tehdy) natočit nešlo.) ()

survik1 odpad!

Už od třetí minuty jsem si říkal, že to raději vypnu. Leč, dal jsem filmu šanci. Jakou chybu jsem to udělal, zjistil jsem až po dvou hodinách filmu, kdy se vážně nic nedělo. Kdyby se z toho udělal jeden díl o šedesáti minutách, možná bych dal i hvězdičku. Ale nudní hezci, naprosto nezajímavá prostředí a konec filmu, který jen přidává na stupiditě, za to nemůžu dát ani bod. Jen by mě zajímalo, jak by asi všichni vzali jednodušše fakt, že několik lidí se v pohodě vrátilo, kdežto zbytek tak nějak zmizel? Přeji scénáristovi pro příště k zapojení mozek a logiku. Za mě odpad. ()

Onlajn

První část filmu byla značně lepší, než ta druhá. Začalo to skvělou záhadou, ale druhá část filmu byla už velká blbost. Nějakou hvězdičku si to ale zaslouží. ()